• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Vrzání v nápravě při otáčení volantem

Pavel774

nový člen
3
Ahoj lidi, mám Mazdu CX30 2019 v automatu. Při otáčení volantem s brzdou mě začala Mazda poslední půl rok intenzivně vrzat. I při malé rychlosti při vyjíždění z parkingu. Zvuk viz video


Autorizak říká klasiku, jedná se o normální projev, že tohle dělá každý automat a že to jsou brzdy.

Máte s tím někdo zkušenost a tušíte, co to je?

Díky
 
Mám to samý na M3 BP, což je příbuzná, dělá Ti to když je venku mokro, třeba za deště nabo po dešti nebo za sucha a tepla ? Mně to dělalo když bylo vlhko. Teď je zatím klid, i když donedávna furt pršelo. Poradil mi @Max6 že mám silikonovým sprejem promazat všechny gumy v nápravě, ale to nepomohlo, tak jsem si vzpomněl, že něco podobného mi dělalo i na předchozí CX-3 a že sem z prostoru pod kapotou, dal tak cca pul stříkačky oleje co se dává do tlumičů na kole a byl klid. To samé jsem udělal i teď a zatím taky klid. Takže to vidím na vadný horní uložení. Zkus tam dát třeba silikonovej olej a uvidíš, chvíli to trvá než to nějakýma skulinkama doteče tam kam má. Je to strana u řidiče.
 
Dělá mi to za každého počasí. Začalo to asi půl roku zpátky, auto je v provozu od června 2020. Autorizák mi tvrdí, že je to normální projev u brzd u automatu. Mám to ještě v prodloužený záruce.
 
Back
Top