• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Výbava Takumi 2020

jog

nový člen
19
Dobrý den všem, rád bych se zeptal ohledně výbavy Takumi 2020. Na webu je uvedeno elektricky ovládané sedadlo řidiče, černý interiér, umělá kůže, LED osvětlení interiéru, atd. Nic z toho ale v autě nemám, co je špatně, prosím? P.S. Head up display (vyklápěné sklíčko) mám...
 
CX5 KF ale má head-up displej promítanej na sklo. Vyklápěcí sklíčko měla starší verze KE ?
Ale možná se pletu, tak se předem omlouvám
 
já měl v CX-5 KF vyklápěcí ;)
Já snad zaběhnu k tátovi se podívat, ale mám pocit že u jeho 2019 jsem teď při servisem viděl promítací... Ale jak těch aut vidím víc, tak už v tom mám NHL.:joy:
Mám možnost nějak zjistit jaký mám model?
Model zjistíš třeba ve VIN auta. Například VIN začíná "jmzKF......." nebo "jmzKE....."

Edit: tak jsem zavolal tatíkovi a ta naše KF 2.5 (2019) má promítání na čelní okno
 
Já snad zaběhnu k tátovi se podívat, ale mám pocit že u jeho 2019 jsem teď při servisem viděl promítací... Ale jak těch aut vidím víc, tak už v tom mám NHL.:joy:

Model zjistíš třeba ve VIN auta. Například VIN začíná "jmzKF......." nebo "jmzKE....."

Edit: tak jsem zavolal tatíkovi a ta naše KF 2.5 (2019) má promítání na čelní okno

Pokud vim, bylo to podle vybavy. Nejvyssi mela promitaci, nizsi mely sklicko, nejnizsi nic. Ale mozna se pletu... myslim ze to tak bylo od 2018
 
@jog A co všechno tam ještě nesedí podle toho výpisu na Takyumi 2020 ? Jestli totiž nemáš ještě 2019, protože ta tyhle věci údajně neměla.

2020
Screenshot_20201112-194042.png
2019
Screenshot_20201112-194459.png
 
Pokud mas sklicko,tak to vypada na "starsi" verzi, muzes si vyjet rok vyroby a uvidis sam,asi mas skladovku z 2019, i kdyz prodanou 2020.
 
Tohle auto jsem kupoval 11/2020, měl by mne prodejce upozornit, že se jedná o vůz 2019, případně by to cena měla reflektovat? Na nic jsem upozorněn nebyl a koupil jsem za ceníkovou cenu 2020 - 80.000 Kč (aktuální akce).
 
Tohle auto jsem kupoval 11/2020, měl by mne prodejce upozornit, že se jedná o vůz 2019, případně by to cena měla reflektovat? Na nic jsem upozorněn nebyl a koupil jsem za ceníkovou cenu 2020 - 80.000 Kč (aktuální akce).

Nemusí, není proč, pokud to odpovídá modelu 2020... Ten se většinou vyrábí dřív než 2020 (proto se tomu říká modelový rok, nikoliv rok výroby). Taky trvá, než se auto k prodejci dostane, někdy až 3 - 4 měsíce od výroby, záleží jestli šlo rovnou nebo chvíli čekalo třeba na odběr v evropském skladu, nebo j jak byly vytížené lodě. Tzn např. moje CX5 koupená 9/19 byla vyrobená na základě mé objednávky v březnu 19, výroba proběhla 5/19, prodejci dorazila 8/19, pak předprodejní příprava, a odebíral jsem ji začátkem září. A třeba modelový rok Mazdy 6 2017 se vyráběl - pokud si to dobře pamatuju - od září 2016, a první auta už měli lidi 12/16.
 
Jj, pak asi záleží co bylo ve smlouvě (objednávce). Jestli byla skladovka, a nikdo o ni netvrdil, že jde o model 2020, člověk prostě kupuje to, na co si ukáže, aktuální katalog je pak nezřídka irelevantní, protože už v něm zas klidně může být další modelový rok/facelift. Výpis přesné výbavy ale většinou Mazda u skladovek i předváděcích má... ale výslovně modelový rok si nepamatuju, že by třeba na mazdaihned měli (pokud to nebylo "velký facelift", kdy tam pak dávali jeho zkratku např. IPM nebo IPM2).

Divný by bylo objednat si výslovně podle ceníku v dubnu model 2020, cekat pet měsíců na dodání, a pak dostat 2019, to zní hodně strašidelně.
 
Poslední úprava:
V COC jsem našel datum výroby 11/2019. Ve smlouvě žádný rok není uveden, pouze "nový vůz" a výbava s motorizací a lakem. Co si o tom myslíte, měl by mne prodejce upozornit, že auto je rok staré?
 
V COC jsem našel datum výroby 11/2019. Ve smlouvě žádný rok není uveden, pouze "nový vůz" a výbava s motorizací a lakem. Co si o tom myslíte, měl by mne prodejce upozornit, že auto je rok staré?

COC je myslím datum homologace. Pokud je to koupené jako skladovka, je to vcelku irelevantní, jak je staré... nečekal bych, že mi u skladovky někdo bude říkat, kdy byla vyrobená, tak max. jak dlouho je na salonu a jen když se zeptám (kupoval jsem dvě skladovky a dvě předváděčky, u skladovek jsem to neřešil, u předváděček mě to zajímalo; vím ale, že třeba naše CX3 pár měsíců v salonu byla, protože jsem jí tam vídal a protože mi asi měsíc trvalo, než jsem ji koupil :)). Jak jsem psal, divný by to bylo, kdyby si takhle přesně podle ceníku a katalogu člověk objednal model 2020, a dostal 2019.
 
Back
Top