• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Výbava Takumi 2020

V COC je uvedeno Date of manufacture a kupoval jsem jako skladovku, nicméně cena byla ceníková mínus aktuální akce 80.000 Kč.
 
Tak nový vůz to je, jen je to prostě skladovka co někde stála než sis jí koupil. Kdysi dávno si máma kupovala Mazdu 121 (kopie Fiesty) a to auto rok a půl stálo jako skladovka, ale pořád to bylo braný jako "nový vůz" protože bylo nejetý.
I když tenkrát na to máma dostala cca 50000Kč (přesně si to fakt už nepamatuju) slevu navíc aniž by si o ní řekla právě proto že to nebylo "super nový auto"

Ale souhlasím že by bylo fakt nasránihodný kdybych v prodejně v roce 2020 ukázal do katalogu a řekl "tohle chci" a pak dostal auto podle starýho katalogu.
 
Třeba když se koukám na web mazdaihned.cz s přehledem skladovek a předváděcích, zdá se, že prodejci to tam poctivě vyplňují - u letošních modelů tam je buď IPM2 nebo Modelový rok 2020 nebo NEW 2020 nebo něco podobného. A pak se zdá všude správně uvedená výbava, kdy letošní model Challenge má třeba headsup displej, a loňský ne. Tak na webu zjevně Mazda asi nekecá, a na živo si prostě člověk kupuje to co vidí, za cenu jakou si vyjedná, tam nějak nevidím nic divného... popravdě bych asi při koupi skladovky nekoukal do katalogu, ale prostě na to auto - nevybíral jsem to podle ceníku, ale podle návštěvy salonu. Když přeženu, tak kdybych si koupil v salonu auto s bílou kůží, tak přeci nebudu pak doma řešit, že novější model má černou a jaktože já mám to s bílou... přeci jsem si odvezl to, co jsem tam viděl :).

Taky dělá Mazda nikde neuvedené modifikace během výroby, ale ty mají drobnější charakter. Např. lepší LED světlomety u CX5 a 6 vyrobených myslím od července 2019. A to neví ani prodejce, pokud se nepodívá na kódy dílů, které mu k danému VIN systém dává. Ale to je tady asi offtopic.
 
Cena se mi zdála přijatelná (-80.000 centrální akce z ceníkové ceny), pokud bych tušil, že auto je rok staré a chybí několik věcí z aktuální výbavy, už bych to hodnotil jinak...
 
Vždyť je to úplně jedno... (jeslti někde stálo, pokud to nebylo venku na dešti)
Olej a náplně se dávají v rámci předprodejní přípravy, až když se předává zákazníkovi, jestli se nepletu. Stejně tak až tehdy se sundávájí ochranné fólie interiéru a tak. A jestli byla vyrobená pod stromeček, tak u prodejce nejspíš nestála rok, ale cca půlrok (11 - 4 = 7). To je myslím u skladovek aut docela běžné, nekazí se to jako šunka, a neprodává se to jako housky...
 
Na webu Mazda píše že sleva až 80 se vztahuje na skladové kusy. Takže "zrání" auta u prodejce je v ceně zohledněné.
 
Ja ale stejne nepochopim jednu vec,ty si mel predavani auta,a tam jsi prece musel videt,ze to nesedi, aspon ten cerny interier! tak ho prece neberu, kdyz neodpovida tomu,co jsi chtel,pozadoval! Nehlede na to,ze se mi nezda,ze by ti rikali,ze to ma cerny interier,... a nakonec ti predaji neco jinyho,to bych se s nima u predani vozu hadal,nic nepodepsal atd.
 
Upřímně, při předání jsem si toho nevšiml, možná protože žádné předání kvůli Covid vlastně ani neproběhlo...
 
Cena se mi zdála přijatelná (-80.000 centrální akce z ceníkové ceny), pokud bych tušil, že auto je rok staré a chybí několik věcí z aktuální výbavy, už bych to hodnotil jinak...

Ja tak kupoval v roce 2019 brezen, skladovku z 2018, taky v akci, tenkrat vybava jeste sedela myslim (Revolution), ale asi bych ji stejne neresil,pokud by tam byla sleva, motor to melo, startovalo to,svetla svitila,vic neresim :D
 
No ale i na webu jsou ty výbavy přesně uvedené, takže i kdyby člověk kupoval podle webu, ví přesně co kupuje... Tak jedině koupě na slepo po telefonu? Ale podle čeho se to auto pak vybíralo?
 
Upřímně, při předání jsem si toho nevšiml, možná protože žádné předání kvůli Covid vlastně ani neproběhlo...

To muselo,prece jsi musel podepsat predavaci papiry a tak, a nepodepisu, pokud nezkontroluju! Takhle se to tezko bude reklamovat, nevim.
 
Děkuji Vám všem za vysvětlení, už se v tom lépe orientuju a odnáším si poučení, že u skladového vozu je potřeba věnovat pozornost datu výroby a hlavně skutečné výbavě ve voze.

Výbavy se liší, jiná je v katalogu, jiná na oficiálním webu, jiná na zdejším fóru...

V předávácím protokolu je uvedena pouze výbava Takumi, motorizace a lak a to souhlasí.
 
Ty aktualni vybavy na webu se vztahuji k vozum,ktere si objednas a cekas na ne nejaky mesice,nez ti ho privezou...skladovka muze sedet,ale asi by nebyla se slevou 80t, pokud by to bylo prave dovezeny auto...myslim,ze kdyz pozadas prodejce,jaky je to presne rok,rekne ti to a podle toho si dohledas vybavu,ta se lisi rok od roku.
 
Ja tak koupil auto a za mesic zmenili vybavu,takze bych mel misto sklicka, projekcni atd.,ale uprimne? Zmenili i ceny a ja mel dost dobrou cenu,na kterou bych se nikdy nedostal s aktualnim cenikem a vybavou...a jak uz jsem psal,u me bylo hlavni mit LED, automat a vse ostatni jsem neresil, protoze za 4 roky budes chtit stejne neco jinyho, mozna i driv ;)
 
Trochu jste mne uklidnili, na první pohled to vypadalo na podvod, takhle to není jen úplně košer. Nicméně jedna výhoda tam je, alespoň nemám vypínání válců, že? :)
 
Nevite o specifikaci platné pro 11/2019? Nesouhlasí mi totiž mimo výbavy i velikost nádrže, měla by být 58 litrů, ale to zjevně není.
 
Každá nádrž na rezervu, natankovat tam 58 není možné, pokud nechciplo. To platilo pro všechny auta, co jsem řídil. Stav 0 km dojezdu nastane vždy při mírné jiném zbytku rezervy, počítač to nepočítá/neukazuje zcela přesně, tzn někdy natankuju o pět min, někdy o tři...
 
Back
Top