• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Výbava Takumi 2020

Trochu jste mne uklidnili, na první pohled to vypadalo na podvod, takhle to není jen úplně košer. Nicméně jedna výhoda tam je, alespoň nemám vypínání válců, že? :)

Ja myslim,ze je to koser,jen spis tva chyba=nepozornost, protoze verim tomu,ze ta vybava mohla platit do dubna 2020 (ta srovnatelna s 2019) pak se menila napr.,a na tom webu byl vzdy popis,jakou vybavu to auto ma,pripadne co je to za vybavu IPM a cislo nebo, jak to znaci.
 
Já jsem měl dojezd 8 km a natankoval po okraj jen 52 litrů.

To je normálka. Jednou v horách mi Mondeo, které ukazuje ještě divočeji, ukazovalo do kopce náhle 0, a pak po dlouhém klesání začaly kilometry přibývat, asi na 50. A v nádrži samozřejmě ještě bylo dost tak na sto... Ale právě protože to je nespolehlivý údaj, je tam ta rezerva, taky protože se nádrž nesmí kvůli čerpadlu a usadam vyjíždět do dna.
 
Já bych to taky neřešil, kdyby dojezd při první plné nádrži neukazoval 350 km při spotřebě 7,3 l. Šéfmechanik mi říkal, že se to zresetuje při další plné nádrži, ale to se nestalo, jen ukazuje o něco větší dojezd než předtím, ale stále to není reálné s ohledem na průměrnou spotřebu a velikost nádrže, proto pátrám jak je ta nádrž asi velká.
 
S tím datumem výroby vozu, já poslal prodejci sms, že potřebuju vědět datum výroby kvůli povinnému ručení a do minuty mi ho poslali. Určitě bych ho nehledal přes nějakou Cebii, ale přes prodejce. :)
 
Já bych to taky neřešil, kdyby dojezd při první plné nádrži neukazoval 350 km při spotřebě 7,3 l. Šéfmechanik mi říkal, že se to zresetuje při další plné nádrži, ale to se nestalo, jen ukazuje o něco větší dojezd než předtím, ale stále to není reálné s ohledem na průměrnou spotřebu a velikost nádrže, proto pátrám jak je ta nádrž asi velká.

Na tu spotrebu bych zatim nekoukal, pokud mas funglovku, rid se ukazatelem nadrze a kdyz bude u 0 nebo 0,napln a jezdi ;) a jak psali jini, uzivej auta...ja jsem s nim spokojeny, klep klep :D
 
A zase, proč tankujete když je 0 nebo těsně před ní? Zvlášť teď, když je venku chladno? Čím více vzduchu v nádrži, tím více vysrážené vlhkosti v ní. V zimních měsících já osobně tankuji pokud možno vždy, když jsem na polovině. Těch pár litrů(kilo) navíc mě určitě nijak nelimituje a drasticky nezvyšuje spotřebu. Každý tu píše o každém prdu, jak ho to irituje, otravuje a bůh ví co všechno, a pak dobrovolně zavodňuje nádrž. Asi je něco pravdy na tomto .
 
A zase, proč tankujete když je 0 nebo těsně před ní? Zvlášť teď, když je venku chladno? Čím více vzduchu v nádrži, tím více vysrážené vlhkosti v ní. V zimních měsících já osobně tankuji pokud možno vždy, když jsem na polovině. Těch pár litrů(kilo) navíc mě určitě nijak nelimituje a drasticky nezvyšuje spotřebu. Každý tu píše o každém prdu, jak ho to irituje, otravuje a bůh ví co všechno, a pak dobrovolně zavodňuje nádrž. Asi je něco pravdy na tomto .

Bylo to mysleno spis obrazne ta 0 a pred 0 znamena i pulku nadrze ;), ja osobne cerpam taky cca od pulky, ale myslim,ze je to kazdyho vec,kdyz uz prijde na to, i s tim prdem ;)
 
Též se přidám k lidem co ti přejí užívat si nové auto a nic neřešit. :) Ono to vypadá opravdu dobře. A jsem rád že to dopadlo nakonec takhle. Já viděl asi 100 videjí o karanténě o tom jak kvete podvodový business v Rusku s autama a tam je třeba opravdu paranoidně vše zkontrolovat. Sám jsem kupoval u oficiálního dealera v Pardubicích a nepřišlo mi že bych měl něco extra řešit. Našel jsem skladovku, podíval se na ni a nechodil jsem s tlouškoměrem jestli je to někde znovu lakované nebo někde svařené po tom co jim to spadlo ze zvedáku na přepravě apod. Potom jsem si svoje auto propípal a dobré. Kdyby chtěl se někdo stát auto expertem na podvodníky doporučuju kanál maxim shelkov na youtube je tam snad všechno s čím se dá setkat, od padělaných papírů přes převařené viny svařené auta jak z lega co vypadají uplně v pohodě pro běžnýho člověka apod. Ten tlouškoměr taky není samospásný instrument. Ale tak v ČR od oficiálního dealera bych nějaký podvod nečekal max ti prodají něco dráž než by museli ale vyloženě průser bych nečekal. A datum výroby se dá snadno určit ze šíttků na bezpečnostních pásech a například datumech na hadicích plastových elementech apod. Rozptyl by tam měl být plus mínus 3 měsíce víc ne. Rozhodně díly na výrobu neleží někde rok a půl. Tj pokud na světlech pásech a podobných elekmentech jsou všechny datumy plus mínus stejné a pak najdete přední nárazník o tři roky jinak tak je jasný že tam něco smrdí a je dobrý koukat dál. Většina věcí se dá odhalit opravdu pouhým okem a baterkou když člověk ví kam se koukat. Např. často to přelakují i tam kde lak být nemá kde na závodu jsou úchyty těch robotických ramen a má tam být jen podklad. Nekteré vnitřní prvky se nelakují do barvy karoserie apod tj barva tam být nemá. Pokud tam je je to příznak že s tím někdo šolichal.
 
Back
Top