• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vyhřívání sedačky

Tb201

nový člen
9
Zdravím, potřeboval bych poradit. Přestala mi vyhřívat sedačka řidiče. Spínač svítí. Věděl by někdo , který s konektoru, který je pod sedačkou je na výhřev, abych je mohl proměřit? Díky. Popřípadě někdo kdo by uměl vyhřívání opravit. Dojedu Praha, Humpolec, Tábor a okolí. Díky moc

DSC_1353.jpg
 
Ahoj, jestli se nepletu a pamatuju si to dobře (už je to ňákou dobu co jsem to opravoval 😄), tak ty dvě topné dečky jsou zapojeny do série, ale pokud vycvakneš ty dva konektory z kostky, tak uvidíš kterej drát vede kam (sedák, opěrka) a lehce to proměříš. Jinak přerušený drát se dá snadno opravit!
😎
 
Ahoj, Super, kouknu na to. Díky za radu. Pokud to bude přerušeny drát, poradíš mi jak na něj? Díky moc
 
Ahoj, Super, kouknu na to. Díky za radu. Pokud to bude přerušeny drát, poradíš mi jak na něj? Díky moc
Jasan, na té dečce to poznáš jendoduše, bude to kolem přerušení černý. Pokud se k tomu dostaneš, dej vědět.
 
Určitě sedačka ven, v autě nic neudeláš, 4 šrouby, rozpojíš konektory pod a sedačka je venku. Když zjistíš, která půlka je vadná, musíš z ní svlíknout potah (já to radši dycky rozpůlím). Je to docela drbačka to svlíknout, potřebuješ nějaký delší kleště (já používám střední sikovky) abys rozehl a rozpojil kroužky co drží čalounění uprostřed sedáku nebo opěrky. Možná bys tu dečku vypáral aj bez tohoto, ale možná bys ju taky zničil, páč bejvá přilepená. Samotnej přerušenej drát opravíš buď mechanicky (něčím vodivým ty dva konce prostě spojíš, zmáčkneš, slisuješ) a nebo spájíš (určitě pájecí kapalinu aby cín dobře chytl). Potom poškozený místo samotné dečky něčím opravit (teplu odolnej pružnej tmel a zamáznout, látková kobercovka, nebo co vymyslíš. Složíš to opačným způsobem. Ať se daří až se do teho pustíš! 🙂
 
Back
Top