• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie "Vlnky" na prazích u řidiče/spolujezdce

Čudla

člen KLANu
31
Zdravím,

Dneska jsem při mytí prahů objevil "vlnky", které se vyskytují po celé délce prahu, jak u řidiče tak u spolujezdce. Chtěl jsem se zeptat, zda-li se s tím už někdo z vás nesetkal dříve, popřípadě jak to opravit

DíkyIMG_0200.jpg
 
Jen upresnuji, ze to je Mazda 3 BN 2018, lak obyc bila.

Koukal jsem na svou 2017ku a nic takoveho tam nemam. Prijde mi to jako zacinajici koroze pod lakem, ktera jde zevnitr ven (tudiz zaruka by mela byt ok). Za me jednoznacne reklamovat. Cudla ma na aute najeto 12tsc km, stav jako nove a tohle vypada jako vyrobni vada, na kterou neupozornil ani autorizovany servis pri dvou garancnich kontrolach. Hlavne, ze tam maji polozku kontrola laku karoserie asi za 900Kc.
AE04E889-B55E-4F44-B61A-9BCBB147E091.jpeg A6FE580D-5A4E-4DB8-9547-B10BDFD3EE99.jpeg
 
Sice mám o dost starší auto, ale oba mé prahy mají něco podobného. Je to taková "pomerančová kůra" a podle mě je to jen ne moc dobrým lakováním tam kde to není moc vidět. Měly to myslím všechny Mazdy které jsem vlastnil a korozí to u žádné nebylo.
Dříve to na těch prazích nebylo?
 
Já si bohužel nejsem jist, jestli to na prazích dříve bylo nebo nebylo. Procházel jsem i starší fotky na kterých mam auto, ale na žádné není záběr takový, aby bylo viditelné v jakém stavu prahy byly.

Ale máš pravdu s tím, že je to taková "pomerančová kůra"
 
Poslední úprava:
No právě, člověk si toho všimne většinou až se k těm prahům pořádně ohne při mytí, což pokaždé tak důkladný nejsem. Každopádně to pozoruj a kdyby se to časem měnilo tak to řeš, ale myslím, že to bude pořád stejné. Je pravda, že já nikdy neměl Mazdu od nova. Ale za roky co jsem své mazdy vlastnil ta "kůra" vypadala pořád stejně. Uvidíš no
 
@MAN to bych teda u noveho auta nezkousl a s takovym lakem bych to neprevzal ci nekoupil... kdyby to bylo po oprave se strikanim nekde v domacich podminkach, tak to pochopim. Ale u noveho auta ci po 2 letech provozu mi to prijde divne.

Lidi s BNkama je tu dost, jsem zvedav jestli tu je nekdo dalsi s touto nedokonalosti.
 
@MAN to bych teda u noveho auta nezkousl a s takovym lakem bych to neprevzal ci nekoupil... kdyby to bylo po oprave se strikanim nekde v domacich podminkach, tak to pochopim. Ale u noveho auta ci po 2 letech provozu mi to prijde divne.

Lidi s BNkama je tu dost, jsem zvedav jestli tu je nekdo dalsi s touto nedokonalosti.
No já bych si toho při přebírání nového auta asi nevšiml, u mojeho auta to vidím jen když si kleknu a čučím na to zblízka. Ale není to jen u Mazdy. Octavia co jsem měl to měla taky a ještě mnohem "pomerančovější" a u té vím naprasto jistě, že prahy nikdy nikdo nelakoval protože jsem ji znal od nova.
 
Podla mna je to ten ochranny nater, taky hrubsi pod lakom, aby ked nejaky kamienok prebije lak, nedostal sa na plech a nezacala korozia.
 
Ano - na moji BN je to úplně stejně u barvy snowflake pearl - taky si myslím, že je to zesílený podkladní nástřik.
 
Potvrzuji to same s BN 2018 stribrna - Sonic Silver. Vsiml jsem si toho pri najezdu 2k, nezmenilo se to doted (30k).
 
Tak to jste mě překvapili, každopádně já na své 2017 to nemám. Byl jsem to ještě jednou zkontrolovat pořádně, jestli jsem to nepřehlédl a není to tam. Že by to bylo jen u 2018 modelů ?

BTW: také jsme si s Čudlou všimli, že jeho 2018 Takumi má přední černou mřížku v černém plastu bez laku a moje 2017 Revolution jí má v černém lesklém laku. Tak nevíme jestli to je rozdíl ve výbavě (Takumi x Revolution) a nebo změna v provedení v modelovém roce (2017 s 2018) ?

Tak se musim opravit, pod primym slunickem vidim slabe vlnky u prahu i na te sve. Kdyby to sem Cudla nenapsal, tak si toho ani nevsimnu. Dekuju za vysvetleni ;)
 
Poslední úprava moderátorem:
Už od BM 2013/2014 je tam tahle "zesílená" vrstva proti ošťerkování a rzi. Narovinu - nefunguje to 100% a proražených laků od kamínků jsem viděl nespočet.
 
Na staré 323f BA jsem měl ty hrboly daleko výraznější jak na BM, při umývání a leštění je to opruz:)))Ale jak někdo psal je pod lakem ještě ochranný nástřik.
 
Back
Top