• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Vyhřívání zrcátek

Dr.know

výkonný člen KLANu
97
Ahoj,
neměl jste někdo problém s nefunkčním vyhříváním zpětných zrcátek?
Předpokládám, že moje auto (vzhledem k ostatní výbavě) je tím na 99% vybaveno, ale nefachčí...
Zadní okno vyhřívá a funguje, mělo by to tuším být na stejném okruhu/zapíná se to stejným tlačítkem.
díky moc za rady
 
Ahoj, jak píšeš má stejný okruh, s vědší pravděpodobností ty zrcátka budou pokažená, jediná možnost jak problém je vyrešit je pořídit nová sklíčka na internetě najdeš určitě obchod. Jinak to změřit volmetrem, ten by ti řekl jestli jsou špatná.
 
Zapíná se to čudlikem na výhřev zadního okna a jestli to někdy fungovalo, je divný že by odešly obě najednou. Pojistky jsi checkoval? Nebo je to na jedný s výhřevem okna...? V ACI mají vyhřívaná sklíčka po cca. pětikilu ,-)
 
Nooo zkusim nějak čeknout, to je na mě už moc jaderná fyzika měřit voltmetrem a vyměňovat sklíčka :)
 
a topila ti někdy, je málo pravděpodobné, že by přestaly obě zaráz, vytáhni sklíčka a uvidíš zda vůbec mají topení, u mne jsem se domníval že to musím mít, a pak jsem zjistil, že tam není ani přívod pro topení.
 
ahá, no netuším abych pravdu řekl, spíš ne, jaká je šance ze je rozflákám, když je budu vytahovat? (jsem dost jelito) :)
 
Neměl by jsi to rozbít je to v plastu a je to jen nacvakle na kloubu.
 
No já jsem to zkoušel rozlousknout u jednoho prasklýho mám v garáži, a musím říct ,že mě to sklo odělat vůbec nešlo. Co jsem se díval na jiný který mám ještě z 323 (jedno vyhřivaný a druhý ne) tak do toho vede stejny počet drátů. Asi je rozdíl pouze v tom sklu.Jestli by nestálo za to koupit nějaký z vrakáče ,mě to stálo 500 ,- kč na mou GY. A šlape to. Ale presně to nevim, od toho tu jsou jiní machři.:p.
 
Ted jsem vycetl ze by mela byt podminka pro vyhrev zrcatek-prepinac nastavovani zrcatek ve stredni poloze. Tak to zkus ;)
 
Petapr,čo si vy predstavujete pod takym slovom "prepinac nastavování ve stredni poloze" to je prepinac jestli nastavovat prave nebo leve?
Diky
 
Ano, a ten přepínač má 3 polohy. Nastavování levého, mezipoloha (je jakoby v rovině), nastavování pravého.
 
Tak tak. Mezipoloha mezi R-L.
Zkus a uvidime.. Rano jsem to zamlzene nemel tak jsem to nezkusil.
 
Zdálo se mi divný, že by to nefungovalo v jiný poloze přepínače,nikdy do do středové pozice nevracím.
U mě poloha nemá vliv, včera jsem to testoval. Hřeje a hřeje ......furt.
 
Zdálo se mi divný, že by to nefungovalo v jiný poloze přepínače,nikdy do do středové pozice nevracím.
U mě poloha nemá vliv, včera jsem to testoval. Hřeje a hřeje ......furt.
Tak jem to dnes zkousel rukou a taky mi to funguje pokazde. Asi maji bratri ze slovenska jine auta :D
Nebo ze by hral roli treba facelift??
 
Vyhřívání zrcátek nemá s polohou ovládání nic společnýho ani před fl ani po fl.

Celej obvode vede:

(+) Baterie -> Pojistky IG KEY2 a DEFOG -> Spínací skříňku -> Pojistku SEAT (u fl S.WARM) -> Relé DEFOG RELAY -> za kterým se rozděluje obvod topidla v zadním okně a zrcátek, která dále vedou přes: Pojistku M.DEF -> do Zrcátek a dále pak na kostru a do (-) Baterie

Takže pokud vyhřívání zadního okna jde a zrcátek ne, tak je buď mrtvá pojistka M.DEF a nebo jsou v háji zrcátka případně maj blbou kostru.
 
U před faceliftu se nachází ve vnitřní pojistkovce u nohou řidiče:
prefl pojistky.JPG

U faceliftu se nachází v hlavní pojistkovce v motorovym prostoru:
fl pojistky.JPG
 
Back
Top