• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Výměna motoru

Orel

člen KLANu
66
Dobrý den,

Chci poradit mám motor 1,6 BKY 77kw najeto asi 100 tisíc. Z Mazdy 3 2007.Auto jsem zničil motor zůstal. Do jakých vozu ho můžu dát? Vleze se třeba do 3ky do 2008 asi ano co třeba do 6ky atd.. Poraďte nerad bych motor vyhodil mám ho od 0 km. Děkuji
 
6 se snad s 1.6 motorem ani nedelala, nejslabsi byl tusim 1.8
mozna by vlezl do mazdy 2, nebo CX-3 ale na vetsi auta bude asi uz slaby
 
6 se snad s 1.6 motorem ani nedelala, nejslabsi byl tusim 1.8
mozna by vlezl do mazdy 2, nebo CX-3 ale na vetsi auta bude asi uz slaby
On asi myslí 1.6 Z6 benzín z let 2003-2012 co používali jen Mazdy 3 (beru auta tady v EU). To je vlastně i odpověď na jeho otázku (ideálně ale jen do let 2006-2009 Mazda 3 BK)
Zároveň záleží jestli ho chce dát jako celek nebo třeba i díly z něho. Potom ho může dát třeba i do Focuse.

Pokud je ale otázka opravdu "do čeho se vleze", tak ten motor je tak malej, že se vleze do všeho od Trabanta po A8.
 
Poslední úprava:
Ahoj. Já mám přesně opačný problém. Mám Mazdu 3 BK, motor ZJ (1,4), kastle bez koroze, nové brzdy, přední spodní ramena, tyčky řízení, atd. a i přes pravidelnou výměnu oleje co 10.000 km mi teď ve 230.000 km odešel tlak na prvním válci. Zřejmě podpálený ventil, nebo kaput pístní kroužky. A teď nevím jestli se shánět po jiném motoru nebo zkusit prodat (je to druhé auto v rodině, nepotřebuji ho) ...
 
Ahoj. Já mám přesně opačný problém. Mám Mazdu 3 BK, motor ZJ (1,4), kastle bez koroze, nové brzdy, přední spodní ramena, tyčky řízení, atd. a i přes pravidelnou výměnu oleje co 10.000 km mi teď ve 230.000 km odešel tlak na prvním válci. Zřejmě podpálený ventil, nebo kaput pístní kroužky. A teď nevím jestli se shánět po jiném motoru nebo zkusit prodat (je to druhé auto v rodině, nepotřebuji ho) ...
No tak řekni Orlovi, třeba se dohodnete. Objem neřeš, vizuálně není rozdíl a řídící jednotka se přehraje kalibrací pro 1.6.
 
No tak řekni Orlovi, třeba se dohodnete. Objem neřeš, vizuálně není rozdíl a řídící jednotka se přehraje kalibrací pro 1.6.
Možná by byl motor ? ale ten co mám aktuálně na autě.. 1,6 77 bk. Najeto viz foto ten co má 100 bych si nechal. +ND jaký chceš.. Mám celé auto navíc. RJ bych řekl taky mám navíc ?

IMG_20220605_213643.jpg
 
Back
Top