• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GG/GY

To jo vlastně!!! Vitus dodat parkovačky a je fakt že maj šajn jako blázen!!! což je vidět i na fotce... prostě svítí fakt megamoc...
 
Ha, našel jsem :D Co vyjdou ty dvouvlákna dozadu? Jednak se mi líbí u brzdových, že tam neni ten nástup, ale svítěji/nesvítěji, a druhak taky možná budu zatmavovat zadky :)
 
Zrovna jsem ti posílal SZ :D
Přeposílám info i sem. Do obrysovek jsou otestovány tyto: http://www.ebay.com/itm/2pcs-Red-50...-5W-/271690831112?hash=item3f42091508&vxp=mtr
Ale svítí to opravdu hodně a pro běžného uživatele, je tato investice celkem zbytečná. Pokud někdo zatmavuje světla, tak potřebuje aby fólii LEDky pořádně prosvítily a toto řešení už potom smysl má. Tyto ledky jsou použité u fotek na první stránce ;)
 
Myslíš do zpáteček nebo kterou?
Všechno objednávám z ebay. Ledky vozím na srazy. Popřípadě ty do zpáteček a obrysovek na objednávku přivezu na sraz nebo objednám na adresu ;)
 
Tady nějaké foto zpáteček. Kdo viděl naživo, pochopí :D
 

Přílohy

  • 2015-05-30-3553.jpg
    2015-05-30-3553.jpg
    387,4 KB · Zobrazení: 50
  • 2015-05-30-3554.jpg
    2015-05-30-3554.jpg
    274,3 KB · Zobrazení: 51
Ja bych se chtel zeptat na to jak se tvari na STK , kolega na koktavii dostal 200pokuty za ledkove parkovacky? chtel sem si koupit jen parkovacky (led) a hned mi bylo receno ze me vyhodi na STK
 
No ja nerozumim proc by mel dostat pokudtu za ledky... teda pokud je nemel jak ja modre :D... me to stalo 300 :D ... ale na tom bawku to bylo super.. tam byla parkovacka u dalkovych a krasne prosvitila celou parabolu... lidi hezky uhejbaly, kdyz jsem je v noci dojizdel :D ...ale od te doby mam obyc radeji... penize si nechavam na naftu :D... ale pokud sviti normalne tak v tom preci nemuze byt problem
 
Blbost... Vozidlo může do předu svítí bílé nebo žluté je to daný v zákoně... Jiná barva není pripustna...

Jediný omezení je s xenonovymi zarovkamy ty musí mít u světel ostrikovace... Celý problém...
 
Blbost... Vozidlo může do předu svítí bílé nebo žluté je to daný v zákoně... Jiná barva není pripustna...

Jediný omezení je s xenonovymi zarovkamy ty musí mít u světel ostrikovace... Celý problém...
Ostrikovace a automatickou nivelaci, doplnim ;) jinak proti ledkam nemuze byt namitek , pokud nesviti treba zelene ....
 
No nastavení světel:) ale to ti na místě nikdo nezkontrolije... Dál jsem x pokud za xenonive žárovky protože neměl ostrikovace světel... Za ledky nikdy a klasika tungove barvičky pod autem a všude možné ve svetlech:) ale jakmile je to světlo bílé tam kde má být tak nemůže nikdo nic:)
 
Asi začnu hledat věci co se hodí pro provoz a uděláme s tím vlákno aby bylo jasné patrně co si můžeme a nemůžeme dovolit;)
 
A jak by to bylo, když bych na místě závadu odstranil? Ve dveřích mám přecijen stále klasický žárovičky stejné patice :D (Natrual promine, ale debatovali jsme o tom :D )
 
To už je na daném policajtovi... Toto není závada ale neoprávněný zásah do technického stavu vozidla neschválenou úpravou... takže ti pokutu dát může i když to odstranis protože to odstranujes na základě toho ze jsi si vědom ze jsi se něčeho dopustil... To je rozdíl oproti tomu kdyby jsi měl třeba jedno světlo praskle protože tam rekneš ze ti to prasklo během jízdy a že závadu odstranis;)

Doufám že to je srozumitelné:)
 
Jasný, chápu :) Přesvědčenej o možnosti to tam mít můžu bejt jak chci, pokud narazim na někoho nerozumnýho :) A když bude chtít, vždycky si něco najde...
 
Přesně...:)
Když policajtovi rozune vysvetlis... Ve smyslu...

Podívej ledky do předu jsem si dal abych byl více vidět a zabránil nějaké nehodě atd tak to pochopí více než když tam bude někdo dělat ramena ze na to máš právo atd.. :)


Jsme takhle dávali pokuty za to ze lidí svítilo mlhovkama a mysleli si ze jsou to potkavacky a hrozně se divili... Jednou jsme narazili na škodovku snad david a te svítilo potkavacky a jakoby mlhovky... Chtěli jsme ho pokutovat ta zneužití mlhoveja on říká chlapci ale to jsou jakože parkovací, ja když vypnul potkavacky tak se ty rádoby mlhovky zesílí a stejně tak to je když svítí pitkavacky a zapne mlhovky... Prostě když se tally potkavacky tak ty rádoby mlhovky nezhasly... Nějaké blbě tovární nastavení nebo něco... Ukázal nám to vysvětlil a jel a to ze kolega byl psychopat co jsem ho jednou viděl hodit psaci stroj po oznamovateli..:)
 
Přesně, jak píše Kuban. V zákoně je dána barva osvětlení bílá. Jediná výjimka je u mlhových světlometů, tam může být i žlutá. O teplotě světla už tam není ani čárka, takže LEDky = žádný problém.
Když tedy pomineme, že veškeré LEDky až na drahé značkové nemají homologaci a schválení pro použití na veřejné komunikaci. Jenomže to už by museli zkoumat všechno do detailu a to nikdo dělat nebude. Prostě máš bílé LEDky a hotovo.

Já sám jsem cca před 6ti lety dostal zápis na STK "nevyhovující osvětlení SPZ" , ale to LEDky ještě nebyly moc známé (Jo kdybych si v té době otevřel LED obchod, tak jsem asi teď jinde :D ).
Od té doby vše v pohodě a kór když se LED začali objevovat v autech z výroby :)

Mimochodem na STK neřeknou nic ani na silné zpátečky :)
 
tak sem se ho ptal :
presne zneni pokuty nevyhovujici osvetleni prednich svetel,


mimo jine ta zarovka je viceledkova co ma v aute jedna se o oktavii I rok v 2000
 
Back
Top