• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GJ/GL

Skoda, ze's nedal taky foto pred vymenou. Pro srovnani...
Fotky srovnání jsou napříč různými LEDkovými tématy ;)
Například:
Panorama5.jpg Panorama1.jpg Panorama.jpg 325486603_868362240883100_5836880098914211077_n.jpg
 
Taky pridam cerstvou zkusenost. Couvacka a blinkry od Roba @Natural s pomoci @shr3k nastaveny blinkry. Diky borci! Ta zpatecka sviti fakt super ?zajel jsem do naseho skateparku pro par nocnich foto k mistnim wrajterum... Interier a kufr cajna.

IMG_20230623_221812614.jpg IMG_20230623_221928318.jpg zadni_led1.jpg zadni_led2.jpg IMG_20230623_222343150.jpg
 
Neřešil někdo rozdíl mezi LED sadou 410-078-829B a 410-078-829A? Oboji na kombi, u A se většinou píše do r 21 jinak nic moc se dohledat nedá, jestli je v tom rozdíl...
 
Písmena za číslem dílu označují modifikovaný/upravený díl. Novější díly se značí postupně podle abecedy... Když jsem kupoval napínák na řemen tam je to už u písmene G... Takže varianta B ti bude do auta pasovat, původní už se beztak nevyrábí... Ale to lezu mistrovi světla @Natural do zelí, ten určitě poradí nejlíp😋
 
Ber určitě tu B, jak je psáno výše.
První měly problém s výdrží. Druhá varianta má jiný počet / více odporů.

Každopádně kdyby si chtěl za nižší cenu lepší světlo jako spousty mazďáků, tak klidně napiš a domluvíme se na oledkování (v interiéru je potom světlo daleko více rozptýlenější a příjemnější a v kufru naopak mnohonásobně silnější + plus budeš mít osvětlená clonítka i couvačku, co v originálních sadách chybí) ;)
 
Čao,

přikládám fotky z mojí kompletky krom led blinkrů od nikoho jiného než od @Natural 😀 Btw. hned i vyniknou nápisy na tričku, když na ně nesvítěj ty origo bludičky :D

Děkuji @Natural a zpátečková se vešla, spíš musela :DD

IMG_20230901_202348.jpg IMG_20230901_202358.jpg IMG_20230901_202515.jpg IMG_20230901_202619.jpg IMG_20230901_203213.jpg IMG_20230904_213529.jpg
 
Zrovna jsem na tebe myslel, páč mi do garáže mají konečně taky přijet sedany. Super to jsem rád! :D Díky za skvělou spolupráci a fotodokumentaci ;)
 
Děkuji @Natural a zpátečková se vešla, spíš musela :DD
Zrovna jsem na tebe myslel, páč mi do garáže mají konečně taky přijet sedany. Super to jsem rád! :D Díky za skvělou spolupráci a fotodokumentaci ;)
Fakt se vejde :D A nakonec se mi podařila dát i do sedanu u trojky, takže paráda ;):cool::innocent::yum
Ber určitě tu B, jak je psáno výše.
První měly problém s výdrží. ;)
Tady pro info klasicky zapečená OEM varianta A z kastlíku (nekup to za ty peníze) :D :)
20230911_112218.jpg
 
Ahoj, koupil jsem od Roba LED do zadních směrových světel Mazda 6 r.v. 2018 a teď řeším jestli použít odpory nebo nechat změnit program. Odpory mám OSRAM LEDCBCTRL102. Ještě mně napadlo, co by se stalo, pokud bych místo zahřívajících se odporů nechal paralelně k nové LED připojenou původní žárovku?

 
Poslední úprava:
Ahoj, koupil jsem od Roba LED do zadních směrových světel Mazda 6 r.v. 2018 a teď řeším jestli použít odpory nebo nechat změnit program. Odpory mám OSRAM LEDCBCTRL102. Ještě mně napadlo, co by se stalo, pokud bych místo zahřívajících se odporů nechal paralelně k nové LED připojenou původní žárovku?

Nemyslím si, že by sis tou žárovkou nějak pomohl - ta musí také hřát a to teplo se musí někam vyzářit, krom toho je křehčí jak odpor, že? No a odpor té žárovky bude možná až příliš malý. Jestli to jde pořešit změnou programu u r.v. 2018, to netuším. Já tam mám samozřejmě odpory, už asi 4 roky, a no problem.
 
Nemyslím si, že by sis tou žárovkou nějak pomohl - ta musí také hřát a to teplo se musí někam vyzářit, krom toho je křehčí jak odpor, že? No a odpor té žárovky bude možná až příliš malý. Jestli to jde pořešit změnou programu u r.v. 2018, to netuším. Já tam mám samozřejmě odpory, už asi 4 roky, a no problem.
žárovka, na rozdíl od odporu, přeměňuje energii nejen na teplo ale i na světlo, takže hřeje méně a stále stejně, jako když je v blinkrech sama. Ještě se tě zeptám, jak máš odpory přidělané na původní kabeláž? Máš použité ty samořezné rozdvojky, které s k odporům dodávají? Není s tím problém?
 
žárovka, na rozdíl od odporu, přeměňuje energii nejen na teplo ale i na světlo, takže hřeje méně
Nechci se nijak přít, ale podotýkám, že účinnost žárovky je cca 8 %, takže 92 % příkonu se přemění na teplo. A pokud je to světlo absorbované okolními látkami, tak se jím budou zahřívat, stejně jako tím teplem. Co se týče montáže odporů, už to jsou 4 roky a montoval to někdo jiný. To bych se musel podívat.
 
Ahoj, koupil jsem od Roba LED do zadních směrových světel Mazda 6 r.v. 2018 a teď řeším jestli použít odpory nebo nechat změnit program. Odpory mám OSRAM LEDCBCTRL102. Ještě mně napadlo, co by se stalo, pokud bych místo zahřívajících se odporů nechal paralelně k nové LED připojenou původní žárovku?
Jak jsem říkal u předávky. Máš už verzi, kde to jde jednoduše nastavit v diagnostice. Jednoznačně se stav u @shr3k a máš to vyřešeno nejelegantněji a bez problémů ;)

Osram odpory nejsou vhodné a při delším blikání se přehřejí. Je potřeba dát pořádně velké odpory s pasivním chlazením, které se uchladí co má @MichalP . To ovšem platí u starších verzí, kde se mění i přední blinkry za led a není možné nastavení v diagnostice.

Ohledně připojení k žárovce radši nebudu nic psát, kromě toho že to bude hroznej bastl. Doporučím auto nechat nějakou minutu blikat a potom sáhnout na žárovku. Uvidíš, že tudy cesta nepovede :cool:
Není potřeba znovu vymýšlet kolo, které bylo už jednou vymyšlené :)
 
Back
Top