• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GJ/GL

Díky Robovi, už při couvání vidím. ? A to se hodí, když nám začal podzim.
Akorát malé doplnění. U aut, která mají komplet LED v interiéru nelze jednoduše vyměnit žárovku v kufru. Není tam std. patice.

20220920_130145878_iOS.jpg
 
To je tedy podraz. Znamená to patrně, že člověk musí do Mazdy, když mu světlo v kufru lehne o_O To se mé naštěstí netýká.
 
LED osvětlení v interiéru, co se nedá vyměnit má TAKUMI PLUS. Svítí to uvnitř jak v hororu, není pořádně nic vidět. Jsem rád, že mám uvnitř klasické žárovky + kufr, zpátečku, RZ a kaslík LED žárovky od Roba. Ty svítí špičkově.
 
To bych neřekl, ne všichni potřebují v noci oslnit při otevření dveří. :) Nemám s tím problém.
Naopak osvícení nohou nemá při delších nočních přesunech chybu.
Pouze ten kufr by neškodil, kdyby měl více luxů. Řešením by mohla být výměna celého světýlka.
 
Tak zrovna oslňovat nemusí, stačilo by, aby svítilo aspoň jako vláknová žárovka ;)

Každopádně sehnat komplet světýlko v kufru je rozhodně dobré a nejjednodušší řešení ;)
 
Tak ja jen napisu, ze jsem si od Naturala nechal umyslne dat do CX-5 slaby LEDky, protoze nenavidim, kdyz to uvnitr auta "sviti jak blazen". Dozadu jsme dali jeste slabsi, protoze deti nekdy chteji mit pustene cteci svetylko i za jizdy, a ja nechci, aby me oslnovalo ve zpetnem zrcatku... do kufru jsme naopak dali tu nejsilnejsi moznou, to je jediny, kde potrebuju v noci fakt videt dovnitr.

Zalezi preci na domluve... LED je na vyber plno, prave proto je ideal si to nechat udelat od nekoho na zakazku.
 
JJ za luxy vevnitř jsem se hnal kdysi taky. S dětima to přejde. Lepší když v noci spí.
Každému dle jeho chuti. Kdo má Takumi a potřebuje více, tak má smůlu. Mě ale bohatě stačí, když vidím správně budíky a spolujezdec na zemi do tašky.
Ideální by bylo, kdyby šel regulovat jas stejně jako lze regulovat ambientní osvětlení u nohou.
 
Taktéž se připojuji ke spokojeným zákazníkům. Náhrada zpátečky, kufru a interiéru za LED od @Natural se opravdu povedla. V případě zpátečky je ideální kombinace s parkovací kamerou. Bez ní není efekt silné LED ve zpětných zrcátkách tolik poznat.
 
Ahoj kluci, měl bych na vás jeden dotaz. Vyměnil jsem v couvačce klasickou žárovku za LED, ale nastal problém. Přestaly mi fungovat zadní parkovací senzory. Setkal jste se s tím někdo? Díky
 
GJ, GL? Sedan, wagon? Když dáš zpět žárovku, tak fungují?

Některé ledky umí dělat paseku:

Popřípadě mám pár desítek led do couvaček skladem ;)
 
GJ, GL? Sedan, wagon? Když dáš zpět žárovku, tak fungují?

Některé ledky umí dělat paseku:

Popřípadě mám pár desítek led do couvaček skladem ;)
Gj, wagon. Jojo když dám zpět žárovku, tak je to zas v pohodě. Kupoval jsem jí tady https://www.ledpodsviceni.cz/ , borec mi poslal i odrušovací filtr, když jsem mu napsal co to dělá. Ale nějak se bojim ho tam připojit a ani nevim jak. Setkal se s tím prý jen u neorigo radia, nebo senzorů, ale já mám všechno origo, tak nevím kde je problem.
 
Jo aha jsme doma. Ledky od Libora z FB :)
Týdně mám v garáži běžně několik aut s těmato různýma pochybnýma ledkama od lidí z FB (nejenom z tohoto shopu) a vyhazujeme je do koše a nahrazujeme pořádnýma ledkama. Jak vždy říkám, na tyhle variace "čím víc chipů tím víc led" nemám prostě slušných slov..

Pokud to nebude fungovat a chceš i více světla, tak ji vrať nebo vyhoď a stav se za mnou. Popřípadě uděláme jako bonus porovnání světelného výkonu luxmetrem :idea:
Nebo ve zprávě můžeš poslat adresu a ledky na komplet auto odešlu a příští týden svítíš bez problémů ;)
 
Jo aha jsme doma. Ledky od Libora z FB :)
Týdně mám v garáži běžně několik aut s těmato různýma pochybnýma ledkama od lidí z FB (nejenom z tohoto shopu) a vyhazujeme je do koše a nahrazujeme pořádnýma ledkama. Jak vždy říkám, na tyhle variace "čím víc chipů tím víc led" nemám prostě slušných slov..

Pokud to nebude fungovat a chceš i více světla, tak ji vrať nebo vyhoď a stav se za mnou. Popřípadě uděláme jako bonus porovnání světelného výkonu luxmetrem :idea:
Nebo ve zprávě můžeš poslat adresu a ledky na komplet auto odešlu a příští týden svítíš bez problémů ;)
Čet jsem na něj recenze a nikdo si nestěžoval, tak jsem to risknul. ? Chyba no, měl jsem vzít rovnou od tebe. ? Nepotřebuju na komplet auto, stačila by jen ta couvačka jestli je to možný. ?
 
O vikend jsem vymenil zarovku v couvacce za LED od @Natural.
Pri prvnim rozsviceno jsem si rikal, zda to neni uz trochu moc. Ale ne..na couvani je to fakt super, prostor za autem to osvetli naprosto skvele. Mohu jen doporucit.
Jeste prodavam foto jak to sviti po vymene

5FB76AA0-CD01-4417-A543-43980E386488.jpeg
 
Back
Top