• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Výměna žárovek za LED u Mazda6 GJ/GL

Tak se připojuji k řadě spokojených zákazníků Natural , co se týká oledkování interiéru. Ledky kabině příjemnější na oči a ta v kufru krásně svítí. Mazďákům bez ledek doporučuji - neutrácejte zbytečně peníze za ledky z ebaye či z Ali (jako já) a kupte rovnou od Naturala.
 
Tak ďaľšia oledkovaná mazda ledkami od Naturala. Poslal mi mailom aj podrobný pokec na čo si dať pozor pri montáži + inštruktážne videá ako sa čo rozoberá a vymieňa. Takže výmena spravená aj samodomo a v podstate bez problémov. Najviac času mne osobne zabrala výmena led v osvetlení kastlíka pred spolujazdcom - nechcela ísť von. Cúvačka osvetlí pri cúvaní parádne, aj v úplnej tme viditeľnosť veľmi dobrá (vyskúšané v garáži), interiér je tiež lepšie presvetlený, v kufri a kastlíku mi už stará žiarovka ani nesvietila - takže tam výmena pomohla najviac... :cool:
Takže ešte raz vďaka Naturalovi za ledky aj za pomoc na diaľku s výmenou. ?
 
Zapomněl jsem sem napsat. Taky mám oledkováno. Spokojenost, všechno šlo hladce. Nevím jaká je životnost led, ale možná by se hodilo mít jednu od každé náhradní. Kromě mlhovky a couvačky.
 
Tak ďaľšia oledkovaná mazda ledkami od Naturala. Poslal mi mailom aj podrobný pokec na čo si dať pozor pri montáži + inštruktážne videá ako sa čo rozoberá a vymieňa. Takže výmena spravená aj samodomo a v podstate bez problémov. Najviac času mne osobne zabrala výmena led v osvetlení kastlíka pred spolujazdcom - nechcela ísť von. Cúvačka osvetlí pri cúvaní parádne, aj v úplnej tme viditeľnosť veľmi dobrá (vyskúšané v garáži), interiér je tiež lepšie presvetlený, v kufri a kastlíku mi už stará žiarovka ani nesvietila - takže tam výmena pomohla najviac... :cool:
Takže ešte raz vďaka Naturalovi za ledky aj za pomoc na diaľku s výmenou. ?
Já díky za skvělou spolupráci ;)

Zapomněl jsem sem napsat. Taky mám oledkováno. Spokojenost, všechno šlo hladce. Nevím jaká je životnost led, ale možná by se hodilo mít jednu od každé náhradní. Kromě mlhovky a couvačky.
Jsem rád, že spokojenost ;)
Mít náhradní LED je naprosto zbytečné, ale pokud chceš, tak rád pošlu. Na LED je klasická dvouletá záruka a co se životnosti týče, tak například osvětlení RZ, které máš v autě, má garantovanou výdrž od výrobce 8 let :cool:
 
Mám tu další porovnávací experiment. Vzhledem k opakujícím se dotazům na osvětlení RZ jsem se rozhodl zachytit různé ŠPATNÉ varianty LED osvětlení :cool:
Hodně mazďáků se (právem) bojí aby osvětlení RZ nesvítilo moc, jako to vidí na jiných autech v provozu. Takovému druhu osvětlení RZ přezdívám "taviče asfaltu" - řidič by neměl dlouho stát s rozsvíceným autem na místě, jinak za sebou propálí díru do asfaltu :joy:
Potom se poslední dobou hojně setkávám s různými propálenými paticemi, nebo jinak nevhodně svítícími zdroji světla. Hodně oblíbené jsou také tzv. policejní ledky - svítí modrofialově a ještě hodně lákají příslušníky :)

Nicméně alespoň orientačně ve zkrácené verzi jsou zde názorné fotky pro porovnání a představu.
Na pravé straně je stále stejná LED, kterou používám a na levé straně se světelné zdroje mění za různé a to následovně:
- vlevo původní vláknová žárovka (Vpravo LED s disperzním sklem, která má stejný světelný výkon i rozptyl světla, jako vláknová žárovka)
20210310_135720.jpg

- vlevo LED nevhodně slabého výkonu
20210310_140108.jpg

- vlevo "policejní" LED s modrofialovou barvou a nevhodným rozptylem
20210310_140436.jpg

- vlevo "tavič asfaltu" (vpravo stále ta stejná LED na všech obrázcích :) )
20210310_140637.jpg

- hotovo - finální stav se vhodnými LED zdroji - stejný světelný rozptyl, jako u vláknových žárovek ;)
20210310_140909.jpg

Ukázka z Mazda6 GL wagon 2017.
Koho by tato problematika zajímala hlouběji, tak více foto a podrobnějších komentářů je v následujícím odkazu zde (mělo by vše být veřejně viditelné i pro nepřihlášené ;) ):
Popř. zde:
 
@Natural, mám od tebe ve zpátečce druhým rokem XBD Cree chip, příkon 30W/750lm.. Svítí pěkně ale nepokročila doba k něčemu ještě lepšímu??
 
LED nahozeny jiz pred nekolika tydny, jen jsem se nedostal k foto dokumentaci.
LED interieru dost prospeli a @Natural ma uznani za vyber LED. Jsou to pekny kousky a sviti tak akorat. Neni to nic prepalenyho z ceho by boleli oci a ani zadny bludicky.
LED v kufru je super, jen skoda ze svetlo je jen na patych dverich. Jak se neco hleda po tme tak clovek stini sam sobe ?
(Foceni v totalni tme telefonem)

06F1D81A-99DA-42F2-A449-26AFCF77D52A.jpeg D1057FFD-B413-485A-95E8-EE08EC916D1E.jpeg
 
Moc díky @Natural za jeho čas, LED si Majda / majitel / přítulka moc pochvalují a zcela jistě se ještě jednou otočím s M3 ;)
Kladné reference jsou zasloužené?
Osvěžující pokec bonusem ?‍♂️
 
Mazdar, mám dotaz, který nevím zda správně směřuji. Je nějaký benefit - ať už vizuální nebo praktický, ve výměně zadních žárovek světlo+brzdový za LEDky? zatím jsem se dokopal pouze k výměně blinkrů a zpátečky. Dál mě zajímá rozdíl v zadních světlech GJ předFL a GJ FL na wagonu. Nikde jsem nenašel uspokojivou nepřepálenou fotku, kde bych mohl porovnat "světelný podpis" zadních světel a rozhodnout se, zda někde nahánět zadní LEDková světla z faceliftu :) nemá někdo nějaké porovnání, jak ta světla v noci vypadají?
 
Zadní světla, potkávací i brzdové jsou LED již z výroby a nejdou měnit, jen celé světlo jako takové. A sám mám před FL GJ a měnil jsem za FL GJ světla jen kvůli tomu jak vypadají…

Klasické žárovky nebyli ani u nižší výbavy.
 
Ok díky za poznatek, nějak jsem žil v tom že tam bude ještě klasická vláknovka. Takže vyměnit kus za kus. Bylo to plug&play, nebo se musí něco kódovat? Fotku pro srovnání asi nemáš že? Já si dokážu asi vyfotit moje auto jak svítí, ale někde bych potřeboval dobrou fotku zadních FL, ideálně na kombále :)
 
Mám doma ještě levou stranu zadních světel na prodej. Kdyby se mě chtělo, zkusím to vyměnit a vyfotím ti, jak to vypadá, jedno světlo před FL a druhý FL na porovnání. Každopádně na sedanu. Ale svítit budou stejně.

Musí se vycvaknout navíc jen chrom lišta s couvací kamerou a výměna pouze kus za kus bez dalších zásahů.
 
Back
Top