• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Wifi v palubnim systemu

Petr68

člen KLANu
86
Ahoj, muzete mi prosim nekdo zminit vyhodu pripojeni infotainmentu auta na Wifi ‐ viz foto?
Nekolikrat jsem se pripojil na hotspot, ale nevidim v tom nejakou vyhodu.
Diky.

20210910_113449.jpg
 
To když sis zakoupil u navigace aktuální dopravní informace a počasí po cestě, tak to chtělo k zobrazení být připojený na WiFi. Jinak to je na nic.
 
Ahoj, řekl bych, že to může být užitečné v zahraničí tam, kde nefunguje služba TMC (např. Francie). Je to pak jediná možnost, jak se dostat k aktuálním info o dopravě pro navigaci. Další výhoda: k hotspotu se mohou připojit ostatní telefony v autě, třeba děti, které nemají data v mobilu. Samosebou to předpokládá robustní datový tarif ve smartphonu, který funguje jako hot spot.
 
Poslední úprava:
Ahoj, řekl bych, že to může být užitečné v zahraničí tam, kde nefunguje služba TMC (např. Francie). Je to pak jediná možnost, jak se dostat k aktuálním info o dopravě pro navigaci. Další výhoda: k hotspotu se mohou připojit ostatní telefony v autě, třeba děti, které nemají data v mobilu. Samosebou to předpokládá robustní datový tarif ve smartphonu, který funguje jako hot spot.
Akorát to člověk musí mít zaplacený, aby to ukazovalo info o dopravě (136 euro /3 roky). Stejnou službu udělají i např. google mapy v telefonu. A hotspot se udělá na telefonu, ostatní se připojí přímo k telefonu a nemusí se připojovat přes palubní wi-fi.
 
Ahoj, muzete mi prosim nekdo zminit vyhodu pripojeni infotainmentu auta na Wifi ‐ viz foto?
Nekolikrat jsem se pripojil na hotspot, ale nevidim v tom nejakou vyhodu.
Diky.

Zobrazit přílohu 36675
Ahoj, u starších verzí infotaimentu (do verze cca 56.xx.xxx - nevím přesně verzi ve který to utnuli) jsi se přes WiFi mohl jednoduše "hacknou" do auta a vidět přes počítač složky a soubory jako ve windows. Pak mohli i naprostý anti IT talenti si třeba vyměnit obrázek na pozadí nebo úvodní/startovací video.

Jinak víc info ohledně WiFi a navigace třeba zde:
 
Akorát to člověk musí mít zaplacený, aby to ukazovalo info o dopravě (136 euro /3 roky). Stejnou službu udělají i např. google mapy v telefonu. A hotspot se udělá na telefonu, ostatní se připojí přímo k telefonu a nemusí se připojovat přes palubní wi-fi.
To je snad jasný od začátku, že je to placená služba navíc k mapám (doprava, POI, počasí, ceny PHM atd.). A ve všech zemích nefunguje všechno. Plus data v mobilu. A ano, hot spot je v telefonu, neříkám nic jiného.
 
Back
Top