• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Xedos 9 - problém s PC

Carloss21

nový člen
1
Zdravím, mám X9 a poslední dva dny mi špatně zobrazuje dojezd PC. Například nastartuji, dojezd mám 300 km, po dvou kilometrech mám najednou dojezd například o 25 km méně. Pak to zase skočí o 15 km nahoru. Nebo se stává že jedu a dojezd zobrazuje několik minut stejnou hodnotu a pak skočí buď nahoru nebo dolu o několik desítek km. Dříve to nedělalo, vždy to klesalo nebo stoupalo při normální jízdě po jednom kilometru. Jak vlastně PC propočítává dojezd? Nebo respektive, jak často se má měnit hodnota, někde jsem četl že po dvou kilometrech ale to mi přijde zvláštní, protože ještě pár dní zpět mi to ukazovalo aktuálně. Jak mohu kalibrovat dojezd? Resetovat lze pouze průměrná spotřeba ale ta funguje správně. Auto jezdí normálně a spotřeba je taky v pořádku. Ale PC se chová divně, děje se i to, že když na to šlápnu, tak se mi i dojezd navýší. A při normální jízdě hodnoty skáčou nahoru a dolu například o 30 km při naprosto normální ustálené jízdě. Hlavně chvíli to jde normálně a pak to začne takhle blbnout.

Mám obavy jestli za to nemůže tento potah. Jestli náhodou nějak nedává nějaké špatné impulzy do el. oběhu. Nicméně i po jeho odpojení se nic nezmění.


(Tak potah jsem sundal/odpojil a dělá to furt)


Co myslíte vy? Děkuji za rady.
 
Back
Top