• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Zadní brzdy - kompletní repas

Já promažu obě brzdy vždy když měním kola a vždy mě po měsíci píská levé kolo. To by jeden vyskočil z kůže.
 
Butchi: až to pujdeš žduchnout řekni kde a odkoupim to na nahradni dily ;)

Milda: Zaleží čím mažes a které plochy. Podle toho co říkáš se ti někde přidir. plovouci pin.

Všem co to píska, dve možnosti vetšnou špatna volba desek ke kotoučum, takže pište výrobce ať se vám daji doporučit desky a koutouče které k sobe pasuji a nepískaji.
Jinak ja jsme zvolil uz před třemi roky co auto mám kotouče i desky od EBC a jsem spokojenej. Měnim je sice po 45- 50 tisicich km ale brdzy jsou top.
 
Butchi: Mě na 6ce po koupi pískaly za jízdy, ale to není Tvůj případ, čili se nemá cenu rozepisovat . Jinak Hps+ jsem jezdil na mx5ce a můžu potvrdit, že dělají masivní hluky. Na začátku mělo kvílení intenzitu zatáčející tramvaje, ke konci již nákladního vlaku. Ale brzdilo to hezky.
 
zdar, taky teď řeším zadní brzdy, které mi začaly vrzat na jednom kole - viz video. sundal jsem kolo a desky jsou v pohodě, tam je materiálu dost, kotouče tam jsou cca 30 tkm a taky v pohodě. hádám, že to budou zarezlé čepy ve třmenech = sundat a vše vyčistit a promazat. co myslíte ? díkes

 
Poslední úprava:
zdar, taky teď řeším zadní brzdy, které mi začaly vrzat na jednom kole - viz video. sundal jsem kolo a desky jsou v pohodě, tam je materiálu dost, kotouče tam jsou cca 30 tkm a taky v pohodě. hádám, že to bude bordel v pístkách = sundat a vše vyčistit a promazat. co myslíte ? díkes

Pokud mylsis promazani trmenu a jejich vodicich pinu tak urcite. Vypada to ze se to malo pohybuje.
 
tak jsem obe zadni strany vcera komplet vycistil. cepy byly dost zajebany (zapecena vazelina nebo jiny sajrajt) a sotva sly ven. takze smirgl a vse vcetne plisku vycisteno a promazano vazelinou. je po problemu :) jen mam jednu vecnou... na obou stranach ma jeden ze dvou cepu na konci gumu. ma to nejaky vyznam pri umisteni?

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava:
Ten čep s tou gumou má být u náběhové strany.Prý je to kvůli vibracím.
nabehova strana je presne co ? lajcky to chapu tak, ze to je ten cep, ktery je blize disku ve smeru otaceni... :) na obou stranach byly totiz jinak, tak jsem to dal stejne zpatky. jedna strana je tedy asi spatne. dik

Odesláno z mého Honor 8 pomocí Tapatalk
 
Poslední úprava:
zdravim chlapci, mam takovy problem..

je to asi mesic, co jsem pozoroval stav sveho GHcka..jde o to, ze mi auto po jizde na dalnici (vzdycky to bylo na dalnici, takze rychlost 110-140 km/h) zacalo auto vibrovat..vibruje to pri slapnuti na plyn, pri vyslapnuti plynu..postupne malo az vibrace byly dost znatelne..brzdenim se vibrace dost zintenzivnily, po pusteni brzdoveho pedalu se vibrace mirne umirnily...vibrace jsou citit hlavne pod nohama, pri vibracich nevibruje primo volant..
vibrace prestaly, kdyz jsem bud zastavil nebo vyrazne zpomalil..cestou na dalnici to nebude, dnes jsem ji projizdel a kde jsem vibracec mel, tak po druhem projeti useku bylo vse v norme..
kola jsou utahle, nafoukane..premyslel jsem, ze se mohou sekat brzdy, asi pistky..nicmene kdyz jsem kazde kolo vyzkousel na heveru rukama roztocit, tak zadne neslo nijak zvlastne tezko (ano, kazde kolo slo mirne jinak, nektere se motalo jak nic, jine se po chvili hned zastavilo)..

co vy na to, muze to byt zamrzajici brzdou nebo by to mohlo byt neco jineho?

diky za rady
 
Ahoj Muzout to byt brzdy ale muze to byt i Vaden lozisko kola ktere se diky vysoke rychlosti a nedostatecnemu mazani zacne pridirat a tim padem sirit nezdouci vibrace. Kolik ma tve auto najeto a kdy jsi naposledny cisitil vodici srouby zadnich brzdicu?
 
Me to vibruje pouze kdyz se tomu chce..10km projedu od 100-180 km/h stridave a nic, a 2km me vibruje od 110 km/h..takze kdyby to bylo vyvazenim, domnivam se ze by to bylo porad bez vyjimky..
Dnes dopoledne jsme promazaly cele zadni brzdice, vylozene tam problem nebyl..
Loziska se zdaly byt take v poradku..
 
Back
Top