• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Barevné třmeny brzd

Snake

výkonný člen KLANu
369
Je tu někdo kdo si nechal nalakovat nebo vyměnit třmeny na Mazdě nové generace? Ideálně přímo v autorizovaném servisu? Zajímal by mě výsledek, cena a jak dlouho to trvalo.
Je to malý detail, ale přijde mi, že to auto hned vypadá sportovněji.
 
Ja si nechal nabarvit brzdy na zluto. Mam to teprve par mesicu. Barva Foliatec. Napred jsem zkusil sprej,ale ten byl uplne naprd, tak jsme pak koupili barvu na natirani a uz je to ok. S vysledkem jsem spokojenej.429c8dd34a1b73014f804c9e8e36bae7.jpg8b7dfb241523549dd66aed753b7fb606.jpg0bf2a9fdbf64fdaef4a5de0b0f0ecfd1.jpg

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
Díky. K mymu překvapení je ta žlutá dobrá k soul red.
Nechal sis to udělat přímo v Mazdě? Jestli jo, jak dlouho jim to trvalo? Nevím jak složitý je sundat všechny třmeny. Mám tu výrazně vyšší hodinovou sazbu za práci a nechci za to nechat několik set eur.
 
Ja je mel take nastrikane Foliatec sprejem, ale moc dlouho to nevydrzelo. Mel jsem cernou barvu (zluta samozrejme k Soul Red vubec napasuje, ale proti gustu ...).

A na natirani jsem nikoho neukecal. Takze smolik v mem pripade. A sam do toho nejdu.
 
Ja je mel take nastrikane Foliatec sprejem, ale moc dlouho to nevydrzelo. Mel jsem cernou barvu (zluta samozrejme k Soul Red vubec napasuje, ale proti gustu ...).

A na natirani jsem nikoho neukecal. Takze smolik v mem pripade. A sam do toho nejdu.
Já bych určitě šel do červený.
Na něco tak důležitýho jako brzdy bych sám rozhodně nesahal.
Já právě chci něco co by vydrželo. No zkusím oslovit místní Mazdy a uvidím s čím přijdou, jestli vůbec.
 
Mne to natiral borec primo z Mazdy. Sikovnej. Pekne odvedena prace. Zluta k te cervene se mi hodi. Ze zacatku jsem zvazoval i zlatou, ale nebylo by to tak kontrastni,tak jsem trosku zariskoval a vyplatilo se. Do cervene bych nesel. Vadilo by mi,kdyby to byl jiny odstin nez zbytek auta. A i kdyby nebyl, bylo by to nudny mit tam stejnoi barvu. Lidi mi doporucovali i stribrnou a cernou, ale to mi prijdou vyhozeny prachy. Cerna nejde videt a stribrny jsou uz kotouce.

Odesláno z mého XT1635-02 pomocí Tapatalk
 
Zlata by davala trochu smyslu s odkazem na metalicka zlata zrnka v Soul Red laku. Nebo mozna zlata nejsou a dela to slunicko?
 
Tak v Mazda servisu mi to udelat nechtej a neznam v okoli nikoho kdo by mi to natrel. Takze to asi zustane na me a stetci... jen co sezenu hever, abych mohl sundat kola. Jakou barvu jste pouzili na to natirani? Taky Foliatec co pise Mellda? Jak dlouho to schne?
 
Nasel jsem tu nekoho, kdo by byl ochotny to natrit. Ted je dilema jakou barvu vybrat. Nejuzsi vyber jsou racing rosso/ racing rosso matt/ performance red. Mate nekdo zkusenost jak tyhle barvy vypadaj nazivo? Idealne v kombinaci s Soul Red Crystal?
 
Čus borci, já to aktuálně řeším na své BN. Aktuálně mi stojí venku se shozenýma zadníma brzdama :D (nechávám to od včera pořádně proschnout, resp. zapéci na sluníčku). Dal jsem černou lesklou, neboť žluté a červené mi na autě s výkonem pod 300 PS přijdou vtipné (mellda jistě promine :D). Zvolil jsem Foliatec, aplikaci štětečkem. Samozřejmě DIY, kompletní rozborka. Jak tu někdo psal o zásahu do brzd, tak např. rozborka tapecu dveří je mnohonásobně náročnější! A aspoň ty brzdy zkontroluji, promažu, atd. Předky jsem natíral tahy štětcem, na těch zadních to teď nechtělo nějak držet, tak jsem zvolil "poďubkávání", ostatně se o tom píše i v návodu - a měl jsem tak postupovat od začátku, je to lepší.
 
Back
Top