• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Brzdové kotouče, destičky BN MY 2016

ahoj,
doporučíte web pro nákup kotoučů a destiček TRW pro verzi BN? Někde to mývají pomotané.
 
Od Cardo jsem kupoval doteď na kiu ale TRW na mazdu na webu nemají. TRW je jednak prvovyroba a navíc dobré zkušenosti. Kámošovi sem doporučil vše od ATE a celé roky píská jak silniční vlak.
Když si děláte brzdy sami tak je složité provést tu magickou kombinaci do toho servisního módu nebo ne? Já mám furt obavy abych právě na téhle pytlovine neskončil.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Tak mám po výměně včetně natreni trmenu. Zbavil jsem se vibrace při brzdění. Bohužel auto stále trpí na vibrací do volantu a sedáku pouze u rychlosti 120 až 125km.. Jakmile prekrocim tak úplně vpohode. Car star 2x kola vyvazoval a na geometrii nic nenašli. Počítám že zakopaný pes je v neschopnosti správně vyvážit kola ve znackovem servisu? Mám 18 palcová kola originál. 826855e046d2cb0a445c6e3d2a0f4a1b.jpg

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Zkus pneuservis Best Drive, mně tam vyvážili kola a bylo po vibracích. Taky mi to dělalo jenom kolem rychlosti 100-110 km/hod. na obou předních kolech chybělo pár gramů závaží.
 
Také se mi nedaří vyvážit origo kola. Respektive jsem nenašel pneuservis,který by dokázal vibrace odstranit. Snad 5x pneuservis a 1x auto efekt Zlín. Vždy neúspěšně. Pořád třese kolem cca 120 km/h.
Někde jsem četl,že mazda má atypickou středovou díru,takže pro usazení na vyvažovací zařízení je potřeba spešl kroužek....
Na druhou stranu by tímto přípravkem měly origo servisy být vybaveny,ne? Takže asi máme problém jinde.
 
Ok. Tentokrát se vybodnu na prezouvani v Mazde a zvolím Best Drive. Jen mě štve že je mám u baráku ve Strašnicích ale někdo v jiném fóru psal že vyvazovacku s pritlakem má pouze pobočka ve Stodůlkách. Napíšu jim a dám vědět.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Obávám se ,že ti převážení v BestDrive nepomůže. Spíš bych hledal pneuservis s přípravkem duoExpert od Haweka. Tam bude jistota ve správném vyvážení. Ale kdo ví, třeba tímto přípravkem onen servis disponuje.
 
Tak ale sice netuším co to je ale snad oficiální Mazda servis tohle má k dispozici a stejně mi už podruhé vrátili auto ve stejném stavu. A navíc tu pár lidí psalo že právě best drive odhalil nevyvazena kola...respektive špatně vyvážená.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
No tak to je super info že už i na vyvážení kol budeme zdlouhavě hledat servis co používá nějaký duoexpert za 25 tisíc. Nehledě že to nikdo neuvádí takže fakt nevím jak tohle hledat jestliže to má pomoct

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Nevím,co je na tom pravdy. Každopádně origo kola se mi nepovedlo ještě nikde správně vyvážit. A to jsem zkoušel různé pneuservisy.
Zkus ten BestDrive a dej vědět. Třeba jsem měl vždy štěstí a narazil jsem na neschopného mechanika.
 
Mě tohle přijde celé na palici. Třeba Mazda mi odepsala že používá všude Beissbarth MT 837D což je vyvazovacka na nejvyšší úrovni. Tak snad umí správně vyvážit kola? Včera jsem to více vnímal. Od 120km začne vibrace do volantu i sedáku.. U 135km se to uklidní ale stále tam nepatrně je. Vlastně úplný klid je od 110km a dolů.
 
Jednou jsem si dal přezout kola v autorizáku mazdy a nikdy víc, čekal jsem tam snad 2 hodiny než se jim to povedlo a to Bůh ví, jestli to nejeli vyvážit někam jinam.o_O Podle mně to tam uměl možná jeden mechanik a ten měl zrovna volno.
 
Mě tohle přijde celé na palici. Třeba Mazda mi odepsala že používá všude Beissbarth MT 837D což je vyvazovacka na nejvyšší úrovni. Tak snad umí správně vyvážit kola? Včera jsem to více vnímal. Od 120km začne vibrace do volantu i sedáku.. U 135km se to uklidní ale stále tam nepatrně je. Vlastně úplný klid je od 110km a dolů.

jak uz jsem zde nekde psal. Vliv a to i celkem zasadni muze mit spatne upecena pneumatika. Pokud mas sanci na vuz nazout jine pneu, lze to pak jednouse overit. Nebo je jen zkus prohazet. Otazkou je i jejich sjeti pokud je nemas od novoty, ale to jsi predpokladam uz radne prohledl.
 
Tak teď mám na autě zimní set 18 kol.. To jest jiné disky i pneu a vnímám to podobně. Prostě od 120km takové lehounke vrneni volantu i sedáku. Je to velmi nepatrné ale druhé auto v rodině na 16 kolech nemá tento jev v žádné rychlosti.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Ja minulý ten nahodil origo zimni 16 kola,včera nechal převážit a také stále cítím mírné vibrace kolem 120 km/h. Určitě jsou vibrace menší než dříve, ale stále jsou.
 
Asi nějaké prokletí této značky Zkusím projet jinou trojku i šestku...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
 
Podívej, právě nakupuju a ATE je stále mimo - nedelaj verzi pro elektriku. Mám jít cestou jistou tedy TRW nebo je už preci jen něco lepšího?
M3 bn 1.5 d
 
Back
Top