• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Brzdové kotouče, destičky BN MY 2016

Ano, dneska těžko člověk najde kotouče, které nejsou z Číny. Některé firmy dovážejí aspoň polotovary z litiny a opracují tady (většinou ty vrtané, frézované atp.).
 
Po 4 letech kontrola před první STK. Zadní kotouče nerovnoměrně prorezlé. Neatorizovaný servis:
OPT BS-9440C Zadní brzdový kotouč OPTIMAL 2 ks 2300,-
RH 21731.02 Zadní brzdové destičky ROADHOUSE 1 ks 580,-
 
Ahoj. Poradite nekdo slusne desky a pripadne i kotouce na zadek? Na 3 BN (eletronicka rucka)
Diky
 
Po dnešním pečlivém umytí dávám názorné fotky co svědčí o slušné kvalitě kotoučů i destiček ate po roce užívání. Posuďte sami.. 29985ef7b007070d38253258efc25d9e.jpgdcb89c0ea59563401a5126c299fffe41.jpg

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Hosi pridavam sa s otazkou na doporucenie zadnych dosticiek kompatibilnych s elektronickou ruckou (BN). ATE zjavne take dosticky nevyraba, takze na zaklade diskusie vyssie vyberam z TRW GDB2172 alebo vyssie spomenute ROADHOUSE 21570.02. Mate niekto skusenost s tymi roadhousmi? K tym TRW nemam uplne velku doveru podla tych zmiesanych vysledkov co tu citam..
 
Zdravím chlapi. I já se dnes podělím o svou první servisní zkušenost v autorizovaném servise Auto Balvín Brno. Výměna oleje a filtrů včetně kontroly klimatizace cca 9.700,-Kč. S tím jsem problém neměl. Ale pak si mě mechanici zavolali k autu a ukázali mi, že mám totálně v prdeli zadní brzdy. Vnitřní desky 0mm a strašné rýhy na vnitřní straně kotouče. Doporučená okamžitá výměna. S tím problém nebyl, ale pak mi ukázali cenovou nabídku za výměnu zadních kotoučů a brzd a světe div se cca 14.500,-. Přední brzdy prý vydrží tak rok a cena bude podobná. Takže si komplet brzdy vyměním sám. :D. Dle přečtení tohoto vlákna půjdu nejpsíš cestou ATE. Akorát musím sehnat roztahovák brzdového válce ( alik to jistí :D)
Píšu to hlavně pro cenovou orientaci.
Tak zdar a kolama dolů :D
 
Píšu to hlavně pro cenovou orientaci.
05/2022 mi Louda D. Počernice nabídl na M3 předek (kotouče / desky) za 11kKč vč. DPH. Plus turbulence na trhu a asi se to blíží k Tvému číslu.
Taky jsem pak dělal sám a zrovna ATE / ATE bylo asi 2,2k za oba disky a 1k za desky (07/2022, ale ceny jsou dnes podobné, co jsem zběžně viděl).
Samozřejmě tuna práce a taky zkušeností pro poučeného laika, ale spokojenost s výsledkem (ťuk-ťuk).
 
Ahoj, budu u své M3 G120 2017 měnit desky s kotoučema - předek i zadek....
Objednal jsem si na obě nápravy děrované kotouče Rotinger GL a desky nejspíš TEXTAR
Zadek je z důvodu el. parkovací brzdy jasný:



Ale na předek patří ty 2587501 nebo 2215401????



 
Tak tam to píšou. Podle VIN. Jestli máš auto z Japonska, tak ty první, jestli z Mexika, tak ty druhé.
 
Tak tam to píšou. Podle VIN. Jestli máš auto z Japonska, tak ty první, jestli z Mexika, tak ty druhé.
Tak VIN mi začíná 3MZ, takže to budou ty druhé, ale co mě zaráží, že mají jiný rozměr než ty pro vozy z Japonska (délka obložení o 10mm méně) a když jsem prošel prodejce, tak jsou v tom rozměru pouze ty TEXTAR a nebo Hella Pagid a jinak vůbec nic....
 
Po 4 letech kontrola před první STK. Zadní kotouče nerovnoměrně prorezlé. Neatorizovaný servis:
OPT BS-9440C Zadní brzdový kotouč OPTIMAL 2 ks 2300,-
RH 21731.02 Zadní brzdové destičky ROADHOUSE 1 ks 580,-
Tedy přijde mi, že Roadhouse a Optimal je nějaká exotika, slyším ta jména prvně. Když se podívám na naše běžné servery s díly, tak vidím dostupnost destiček pro BN třeba od ATE, Bosch, Textar, Quaro, TRW, Brembo, apod. A žádný Roadhouse či Optimal. Teď nerozlišuji typ ručky. Vše známá jména a rozumné ceny +-1000,- za pár, i výrazně levnější. Myslím, že s kotouči to nebude o moc horší.
 
Tedy přijde mi, že Roadhouse a Optimal je nějaká exotika, slyším ta jména prvně. Když se podívám na naše běžné servery s díly, tak vidím dostupnost destiček pro BN třeba od ATE, Bosch, Textar, Quaro, TRW, Brembo, apod. A žádný Roadhouse či Optimal. Teď nerozlišuji typ ručky. Vše známá jména a rozumné ceny +-1000,- za pár, i výrazně levnější. Myslím, že s kotouči to nebude o moc horší.

9FF0CA10-29FA-EE2F-2692-0A33716D5006_S.jpg
Roadhouse je španělský výrobce brzdových dílů pro automobilový průmysl s více než 45-ti letou tradicí.|Roadhouse si vyrábí vše samostatně tzn. od opěrných desek, příslušenství až po třecí materiály.|Sortiment brzd Roadhouse má bezkonkurenční pokrytí vozového parku EU cca. 99%

OPTIMAL
C2E574B9-204F-2D70-EC70-E36361A0AE68_S.jpg
Jedná se o značku s dlouholetou tradicí. Počátky značky, která na trhu působí již od roku 1991, jsou spojeny především se specializací na ložiska a ložiskové sady kol. V tomto sortimentu si během své sedmadvacetileté historie značka Optimal vybudovala na německém trhu silnou pozici a její oblíbenost mezi zákazníky, především na trhu našich západních sousedů, stále roste.

Zatím po téměř ročním používání zcela bez problémů.
 
Zdravím,

rád by som sa opýtal, ak na mazde 3 sú originály 18" kolesa, a chcel by som mať zimné 16" je nutné meniť aj brzdy? resp. čeľuste?
Ďakujem.
 
Zdravím,

rád by som sa opýtal, ak na mazde 3 sú originály 18" kolesa, a chcel by som mať zimné 16" je nutné meniť aj brzdy? resp. čeľuste?
Ďakujem.
Ahoj,
ne nemusíš nic měnit. Brzdy jsou stejný pro 16" i 18"
 
Ahoj, potřebovala bych poradit jaké kotouče a destičky mám objednat na mazdu 3 bn 2017? Děkuju☺️
 
Celkem zbytečné zakládat nové téma. Stačí hledat a najdeš na tohle téma přímo vlákno a různá doporučení.
Za mě mám kotouče ATE a desky asi TRW pač tam je málo možností k elektronické brzde.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Ja som teraz kupoval zadne platnicky aj kotuce oboje od ATE a mam zadnu ele. brzdu.

Odoslané z SM-A528B pomocou Tapatalku
 
Back
Top