• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co jste převáželi?

Tak ještě pár fotek ze stěhování.
Dokonce jsem odvezl se zavřenýma vratama i 180cm ledničku nebo rozloženou 200cm postel :D... Vlastně jsem se komplet přestěhoval bez dodávky jen s GH :D to jsem opravdu nečekal, jel jsem na 7x, ale furt se to oproti půjčení dodávky vyplatilo.

Skříňky a TV
IMG_20220716_100922.jpg

Lednička (musel jsem demontovat dveře)
IMG_20220716_134516.jpgIMG_20220716_134528.jpgIMG_20220716_141321.jpg

Postel
IMG_20220717_143030.jpgIMG_20220717_143038.jpg

Ostatní
IMG_20220717_180216.jpg
 
Poslední úprava:
Otazka je, zda se to vyplati i pres pripadne skody? A kdyz se tak divam na ty fotky, tak se mi nechce verit, ze by se to obeslo bez nejakych sramu ci otlaku?
 
Bylo to bez škod, na pseudo kůži se používaly deky , plastový díly nepoškozeny. A jak jsem psal i přes projetej benzín to vyšlo daleko levněji než půjčit dodávku +palivo do dodávky ;)
 
Dobra dobra. Ale jak vidim tu drevenou konstrukci smerem k celnimu oknu, tak me jima hruza. Obavam se, ze ten gumicuk by to fakt neudrzel ?
 
Ten gumicuk byl jen na to aby to drželo pohromadě vůči sobě, horní dřeva vycházely nad okno a čelo bylo zapřený přes svou nohu , ale jel jsem a brzdil jak důchodce protože bych to samozřejmě nerad vyložil oknem - kdyby náhodou :D
 
@no_hits píšeš "kdyby náhodou"...tak bacha na připojištění skel, špatně upevněný náklad vně, či uvnitř vozu bývá standardně prakticky jedinou výjimkou z plnění jinak allriskového pojištění ;)
 
Koukam na ty tve fotky a zda se mi ze ten liftback GH ma vetsi kufr, nez kombik GJ/GL...
 
To bohužel netuším, s novější generací nemám spokojenost. Vím jen že do kombíku bych toh dal víc, limitovalo mě občas šikmý sklo a nakládac hrana , na druhou stranu má lift ty vrata až nad zadní sedačky takže zase se s velkýma věcma líp manipulovalo a že to bylo občas potřeba :D
 
Jo, ty obrovske vrata se pocitaji. Ja mel kdysi jeste starsi GG/liftback, a pohodlne sem stehoval lednici, pracku, skrin, a podobne velke veci. Pokud sikme zadni veko byl problem, jednoduse sem vrata jenom privrel a nejak privazal za kouli tazneho.

Ted u kombiku me limituje nakladaci otvor, pres kterej velke veci jednoduse nedam dovnitr. A taky strecha od zadnich sedadel klesa (mam dojem ze vice nez u GH). Sice mene jako kdysi u liftbacku, jenze tady si clovek otevrenim kufru nepomuze. Vepredu nad sklopenymi zadnimi sedadly je na vysku vic prostoru, nez vzadu v kufru.
 
Taky se podělím o jednu fotečku z června minulého roku. Ve 4 lidech jsme jeli na 5 dní do Moravského krasu se stany, spacáky a karimatkami. Jelikož jsme ten výlet měli v rámci předmětu Speleologie tak jsme měli i nějakou výbavu do jeskyní (gumáky, přilby) a samozřejmě i něco tekutého na večer :cool: Jak můžete vidět tak kufr byl fakt využitej na maximum a plnej až po střechu. Ještě, že jsem před odjezdem vyndal krycí plato a takovou tu plechovou lištu se síťkou co je za platem, jinak by byl možná trochu problém. Kufr mě opravdu překvapil, každý z nás měl aspoň 3 zavazadla, ale nakonec se všechno vešlo do kufru.

Taky jsem nafoukal kola podle manuálu na plné zatížení pro 18", takže předek 2,6 a zadek 3,1 baru. Po tomto 5ti denním otestování musím teda říct, že při trošku ostřejší jízdě auto fakt poměrně dost klouže v zatáčkách. Jízdní vlastnosti tak dost utrpí a příště bych dal dozadu třeba 2,7 baru, ale jestli někdo plánuje převážet v kufru třeba 200-300 kg tvárnic, tak pak bych se možná řídil manuálem. Na druhou stranu ale spotřeba byla královská, po příjezdu jsem se nestačil divit průměrné spotřebě 7,2 litru :joy:

IMG_20220613_100421.jpg
 
Už vidím ten romantický prosinec:
Boťa přijíždí v Mikešovi se staženou střechou (protože s nataženou nejezdí), parkuje a vysedá u zamrzlého jezera, rozkládá své nové lehátko aby spočnul a užil si výhled ve vánici :D
To nepůjde,je to vánoční dárek,ale ne pro mě.☹️ S tím zbytkem máš pravdu.Jenom ne ve vánici,ale za sucha.Jinak s tou střechou máš pravdu.Přece nebudu jezdit se střechou,když se dá složit.To můžu jed zrovna Troječkou.🤣

Když si vezme sekyrku a prut, může si chytit i štědrovečerního kapra.....🐟
O to už se z mladým snažíme od půlky léta.🙄Ale buď je moc velký a nebo malý.Žádný akorát vánoční.😂
 
Back
Top