• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

Zenska s detmi utecie pred vojnou a aby mohla fungovat, kupi si auto a prihlasi ho… Toto ta fakt poburuje? Totaliek po bazaroch bolo, je a aj bude a nemyslim, ze by oni tych totaliek mali viac ako ine vychodoeuropske krajiny.
Přesně. Zase výkřik do tmy.
 
Všem, kterým vadí ukrajinci a jejich auta u nás, bych chtěl připomenout, že je z domova vyhnal Putler a jeho válka. A ještě chci těm krátkozrakým připomenout, že jestli Ukrajině dostatečně nepomůžeme, rusáci ji obsadí a Ukrajinců i jejich aut u nás přibude.

To aby těch špatných zpráv na vánoce nebylo málo.
 
Zenska s detmi utecie pred vojnou a aby mohla fungovat, kupi si auto a prihlasi ho… Toto ta fakt poburuje? Totaliek po bazaroch bolo, je a aj bude a nemyslim, ze by oni tych totaliek mali viac ako ine vychodoeuropske krajiny.
90% prodejcu jsou chlapi, dezerteri. Asi se zase tak spatne nemaji, kdyz tu jezdi v Roveru nebo prodavaji Volvo a kupuji se jiny.
Jsem schvalne napsal jednomu, co prodava M3. Je to evidentne US verze, bez klimosky, bez vyhrevu sedacek atd. Napsal, ze je to z PL. Komu by se vyplatilo tahat auto z US, kdyz je ten model bezne dostupny v Evrope, kdyz by na tom nemel velky vejvar. A takove trojky jsem videl jeste dalsi dve.
A kdyz uz to ma CZ technicak a je to prehlaseny rovnou na bazar, tak nikdy nezjistis puvod a jestli to nemelo jinde na vychode 5 majitelu a nema to 500k nalitano. Protoze tam je 200 km kousek.
Ja bych rozhodne takovy auto nechtel.
 
Podívej se na to z druhé strany. Kdyby tady nedej bože začala válka, kolik chlapů by se hnalo do první linie? Většina z "internetových siláků" by, pokud by to možnosti dovolily (a ten, který má na Rovera, Volvo a nevím co, ty možnosti určitě měl), šla pryč. Nevyčítej nikomu, že před válkou odešel. Třeba má doma manželku a dvě malé děti. Chtěl bys umřít na frontě a nechat je? Neumíme si to ani představit. Třeba tady kšeftuje s autama a prachy posílá na Ukrajinu. Nikdy nemůžeš vědět.
Ano, může to být nějaký šmelinář, ale haj*la najdeš všude, to nemusíš ani chodit hledat na Ukrajinu :)
 
...
A kdyz uz to ma CZ technicak a je to prehlaseny rovnou na bazar, tak nikdy nezjistis puvod a jestli to nemelo jinde na vychode 5 majitelu a nema to 500k nalitano. Protoze tam je 200 km kousek.
Ja bych rozhodne takovy auto nechtel.
Podle VIN vždy zjistíš původ ať to bude mít techničáků třeba deset.
A totálky svařený k sobě, auta po smrťácích, plaváčci nebo ohyby obmotaný okolo stromu rovnaný někde ve stodole se u nás úspěšně prodávali desítky let. A byly to auta z Čech, západu i východu.
O stočených tachometrech netřeba ani mluvit.

Všimnul jsem si že je teď bazoš atd... plný východních aut. A co... Jen další prodejci do sbírky.

A že tu nějakej Ukrajinec prodává BMW, Mergla nebo Lexuse ? Co je na tom divnýho. Lidi na východě dneska opravdu nejezděj jen s koňským povozem nebo v žigulíku. Němci (a západ) prodávali kvalitní auta i vraky nám, my to samý dělali na východ a teď řešit že se to otočilo?

Když si kupuju ojetinu, tak i kdyby byla z Čech nebo z Konga, tak si jí nejdřív proklepnu a fyzicky zkontroluju.

Nebuďte nenávistní a závistivý vůči ostatním. Jsou Vánoce.
 
Podle VIN vždy zjistíš původ ať to bude mít techničáků třeba deset.
A totálky svařený k sobě, auta po smrťácích, plaváčci nebo ohyby obmotaný okolo stromu rovnaný někde ve stodole se u nás úspěšně prodávali desítky let. A byly to auta z Čech, západu i východu.
O stočených tachometrech netřeba ani mluvit.

Všimnul jsem si že je teď bazoš atd... plný východních aut. A co... Jen další prodejci do sbírky.

A že tu nějakej Ukrajinec prodává BMW, Mergla nebo Lexuse ? Co je na tom divnýho. Lidi na východě dneska opravdu nejezděj jen s koňským povozem nebo v žigulíku. Němci (a západ) prodávali kvalitní auta i vraky nám, my to samý dělali na východ a teď řešit že se to otočilo?

Když si kupuju ojetinu, tak i kdyby byla z Čech nebo z Konga, tak si jí nejdřív proklepnu a fyzicky zkontroluju.

Nebuďte nenávistní a závistivý vůči ostatním. Jsou Vánoce.
Myslím, že není co dodat.👏Jsou Vánoce,tak se k sobě chovejme slušně.A ne jenom o nich.😉
 
Podívej se na to z druhé strany. Kdyby tady nedej bože začala válka, kolik chlapů by se hnalo do první linie? Většina z "internetových siláků" by, pokud by to možnosti dovolily (a ten, který má na Rovera, Volvo a nevím co, ty možnosti určitě měl), šla pryč. Nevyčítej nikomu, že před válkou odešel. Třeba má doma manželku a dvě malé děti. Chtěl bys umřít na frontě a nechat je? Neumíme si to ani představit. Třeba tady kšeftuje s autama a prachy posílá na Ukrajinu. Nikdy nemůžeš vědět.
Ano, může to být nějaký šmelinář, ale haj*la najdeš všude, to nemusíš ani chodit hledat na Ukrajinu :)
Tak na frontu bych nesel, to ani nemuzu, ale urcite bych neutekl treba do Holandska a neprodal tam svoje auto, abych si koupil lepsi. dyz bych mel udajne skudlit kazdy €. O to jde. Utekli sem dost i ti zbohatlici. Ti co bydli v malym byte s ditetem a chodi do fabriky makat sem prisli z nouze s valkou na krku. Ale zbohatlici sli za lepsim z vychcanosti. Mam nevlastniho brachu Ukrajince, nekdy od 2001, a taky se mu to nelibi.

Podle VIN vždy zjistíš původ ať to bude mít techničáků třeba deset.
A totálky svařený k sobě, auta po smrťácích, plaváčci nebo ohyby obmotaný okolo stromu rovnaný někde ve stodole se u nás úspěšně prodávali desítky let. A byly to auta z Čech, západu i východu.
O stočených tachometrech netřeba ani mluvit.

Všimnul jsem si že je teď bazoš atd... plný východních aut. A co... Jen další prodejci do sbírky.

A že tu nějakej Ukrajinec prodává BMW, Mergla nebo Lexuse ? Co je na tom divnýho. Lidi na východě dneska opravdu nejezděj jen s koňským povozem nebo v žigulíku. Němci (a západ) prodávali kvalitní auta i vraky nám, my to samý dělali na východ a teď řešit že se to otočilo?

Když si kupuju ojetinu, tak i kdyby byla z Čech nebo z Konga, tak si jí nejdřív proklepnu a fyzicky zkontroluju.

Nebuďte nenávistní a závistivý vůči ostatním. Jsou Vánoce.
Jasny, ale spousta lidi se v tom neorientuje jako my autickari. Ja bych rekl, ze u nas se to docela zlepsilo oproti minulosti, ubylo takovych tech opravovacek a skladacek. Ted se zase vracime nekam o 20 let zpatky, kdy to byl standard.
 
Já se diskuzím na tohle téma dost vyhýbám, ale když jsem si to tady přečetl, tak napíšu svůj názor na situaci, jako takovou (bez ohledu na prodej aut).
Někdy loni v létě (cca 6 měsíců po začátku války na Ukrajině) jsem jel pracovně za majitelem jedné "ubytovny", ale říkejme tomu spíš luxusní apartmány...majitel psal, že má asi 15 min. zpoždění, tak jsem tam přijel, zaparkoval, zapálil si a koukám na auta co tam stály. Mezi asi 10 auty bylo 5 s UA značkou a byly to ty výše zmíněné...Mercedes, Volvo XC90, Audi RS6, dokonce i Mazda 6 a ještě něco...všechny v černý barvě, nablýskaný...pak vidím ukrajinku s děckem - krásně oblečený a hned mě napadlo...no jasně, hlavně že utíkají před válkou a mají lepší auta než já a bydlí si v luxusu...pak začnu přemýšlet a říkám si...hergot, jak bych se zachoval já...no, stát se tohle u nás (proboha snad ne!), tak co udělám? Vezmu Mazdu, naložím do ní rodinu, na střechu hodím box a narvu do auta a do boxu všechny drahý věci co se tam vejdou a vyrazím směr Německo...tam si najdu nějaký lepší ubytko (do stanu fakt s rodinou nepůjdu)...no a pak přijede nějakej skopčák a budou se mu hlavou honit úplně stejný myšlenky, co jsem to za hajzla, že si sem přijedu Mazdou a ubytuju se v lepším hotelu...asi tak se na to celkově dívám, buďme vstřícní a zamysleme se, jak bychom se zachovali my sami :) krásné a klidné Vánoce všem 🎄✨❄️
 
Já se diskuzím na tohle téma dost vyhýbám, ale když jsem si to tady přečetl, tak napíšu svůj názor na situaci, jako takovou (bez ohledu na prodej aut).
Někdy loni v létě (cca 6 měsíců po začátku války na Ukrajině) jsem jel pracovně za majitelem jedné "ubytovny", ale říkejme tomu spíš luxusní apartmány...majitel psal, že má asi 15 min. zpoždění, tak jsem tam přijel, zaparkoval, zapálil si a koukám na auta co tam stály. Mezi asi 10 auty bylo 5 s UA značkou a byly to ty výše zmíněné...Mercedes, Volvo XC90, Audi RS6, dokonce i Mazda 6 a ještě něco...všechny v černý barvě, nablýskaný...pak vidím ukrajinku s děckem - krásně oblečený a hned mě napadlo...no jasně, hlavně že utíkají před válkou a mají lepší auta než já a bydlí si v luxusu...pak začnu přemýšlet a říkám si...hergot, jak bych se zachoval já...no, stát se tohle u nás (proboha snad ne!), tak co udělám? Vezmu Mazdu, naložím do ní rodinu, na střechu hodím box a narvu do auta a do boxu všechny drahý věci co se tam vejdou a vyrazím směr Německo...tam si najdu nějaký lepší ubytko (do stanu fakt s rodinou nepůjdu)...no a pak přijede nějakej skopčák a budou se mu hlavou honit úplně stejný myšlenky, co jsem to za hajzla, že si sem přijedu Mazdou a ubytuju se v lepším hotelu...asi tak se na to celkově dívám, buďme vstřícní a zamysleme se, jak bychom se zachovali my sami :) krásné a klidné Vánoce všem 🎄✨❄️
Nechtěl jsem se také pouštět do částečně politické diskuze, ale plně s Tebou souhlasím. Já třeba ukrajincům , i když uý je docela dlouho pořád fandím a přeju jim ať porazí toho arogantního pitomce v kremlu. To že sem stále i když už v daleko menší míře jezdí ukrajinci, mi navedí, jsou to převážně matky s dětma, v čem přijedou je jedno. Sou to normální lidé, kteří nikomu nic neudělali a jenom se snaží zachránit nějaký cennější majetek. Navíc, na rozdíl od jiných, kteří tu žijí dlouhé roky a nic nedělají, jsou ukrajinci vesměs velmi pracovití a snaží se o sebe postarat. Taky jsem jich pár viděl v auteh lepších než mám já, ale nikdy by mně nenapadlo jim závidět.Taky si na to museli vydělat. Jsou to zoufalé lidé v zoufalé situaci, v cizí zemi. ano nějteří vychcaní toho využili, ale je to podstatně méně než těch, co se opravdu bojí o život. Akorát si tohle mnozí uvědomí, až se jim nebo někomu blízkému, něco podobného stane. Také se tedy připojuji k tomu, abyste nebyli zlí a bezohlední a zkusili se vžít do jejich situace, tohle by opravdu nikdo z vás nechtěl zažít.
 
Někteří (on už bude vědět) tu žijí hodně s mindrákem a žádná diskuze není možná. Tzv. “na dezoláta”. Sami se prezentují stylem “za můj život naprd můžou všichni ostatní” a to jsou ideální lidé na dvojdomek…. Zrovna těmto lidem bych přál aby si vyzkoušeli, jaké by to bylo - přijít o všechno a ještě zažívat podobné nenávistné výpady lidí, kteří to sami nemají u sebe v pořádku.
 
Jen bych změnil téma. Mě třeba štve, jak je evropský trh v mnoha ohledech zapomenutý. Třeba příkladem už rok se snažím sehnat originální velurovou vanu do kufru na mazdu 3 BN. Ano, taková existuje ale pouze pro USA trh a pokud ji někde objevím tak cena je cca 2000kc (ok jsem ochoten to zaplatit) a dalších třeba 1700kc za dopravu (proboha proč tolik?)..
Rozhodně bych ji uvítal raději než tu gumovou po které všechno v kufru lítá. Mám už kdysi koupené takové zarážky na tašky. V kufru žádný humus nevozim abych potřeboval gumovou. Kdyby snad někdo věděl kde koupit levněji tak budu rád. Já teda nenašel.
Totéž Alu disky. V USA je mnohem větší výběr přímo u Mazdy než tady u nás ale to je už další blablabla.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Jen bych změnil téma. Mě třeba štve, jak je evropský trh v mnoha ohledech zapomenutý. Třeba příkladem už rok se snažím sehnat originální velurovou vanu do kufru na mazdu 3 BN. Ano, taková existuje ale pouze pro USA trh a pokud ji někde objevím tak cena je cca 2000kc (ok jsem ochoten to zaplatit) a dalších třeba 1700kc za dopravu (proboha proč tolik?)..
Rozhodně bych ji uvítal raději než tu gumovou po které všechno v kufru lítá. Mám už kdysi koupené takové zarážky na tašky. V kufru žádný humus nevozim abych potřeboval gumovou. Kdyby snad někdo věděl kde koupit levněji tak budu rád. Já teda nenašel.
Totéž Alu disky. V USA je mnohem větší výběr přímo u Mazdy než tady u nás ale to je už další blablabla.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Protože je Evropa už dávno prdel světa a stále si nechceme připustit, že mám ujíždí vlak.V obecné řeči to znamená, že evropský trh je taka malý, že se asi výrobcům nevyplatí vymýšlet různé modifikace.Jinak vana do kufru za 3700,-?Ne,děkuji.Ani kdyby byla ze zlata.Já mám od Rigumu cca za 500,- a neměnil bych.😉
 
Ano. Ale ty máš gumovou. Já též a tu originál ale já nechci gumovou. Mě tam neprotekaji mrtvoly
Bohužel velurova je v této části země nereálná. Jak smutné..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Back
Top