• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Co vás naštvalo?

tak dnes mě naštvalo zjištění, že mi nefunguje klimatizace, vůbec nesepne, servis objednán na příští pátek, tam zjistí co a jak a dál se uvidí. Chvíli po 2.garančce :mad:
V roce 2016 jsem měnil chladič klimatizace po 12 letech, hliníkové žebrování bylo zcela fuč. Letos jsem chtěl klímu vyzkoušet a ono nic. Naštěstí v záruce mi to uznali, ale práci a náplň mi nikdo nezaplatí. A to nebyl nějaký laciný čínský kus. Takže nemáš nikde záruku, že ti ti vydrží i v záruce. Na tom dvouletém bylo 5 dírek, které pod UV lampou pěkně svítily. Je to furt spotřební matariál.
 
Jj, taky jsem dneska bral, 34,30 na Tank Kartu, asi začnu jezdit pro N98 k ONO.
 
Tak ja nevim nakolik je to na lukrativnim miste. Ty ceny se dle umisteni dost lisi, ne ... mam pocit, ze treba i o 3 Koruny v ramci Benziny. Ja jsem treba ve stredu Vervu tankoval za 33.9, tudiz 32.9 po sleve.
 
Jj, kdes tankoval za tu cenu? Že bych zaměřil pozornost. Pokud můžu dát tip území od Prahy na východ, tak Verva 100 nejlevněji v Chrudimi, Přelouči a zejména Chlumci nad Cidlinou (vyplatí se sjet z D11). Chrast u Chrudimi bývá vždy Verva Diesel za bezkonkurenční cenu (sleva už jen tuším 0,60), ale 100 bohužel nemají. Samoobslužná čerpačka ve Vysokém Mýtě bohužel prémiovky nemá (ceny jinak nízké díky nedalekému ONO).
 
jenže v Chlumci mají stoleté brutálně pomalé stojany a než natankuješ plnou, tak tam vystojíš důlek ...... :D
 
U benziny ve znojme aktulane Verva 100 za 33.60 a jeste pred tydnem 32.60 vse po sleve...roste to jako houby po desti :(
 
V patek jsem bral za 35,90 bez slevy Ostrava...Jsem zvedav jak rychle to pujde dolu...:D To zas bude kecu ze jeste maji nakoupene ty stare drahe zasoby...:D
 
Samozřejmě, že ten doplněk na kole nemá co dělat. Nicméně, má to evokovat fakt, aby si řidiči uvědomili, kolik to je 1.5m - a že to je sakra vzdálenost (u nás to téměř nikdo nedodržuje i když čest výjimkám..., v zahraničí je to podobné, přestože je to silně pokutováné např. ve Francii, Rakousku,... snad jenom v Itálii jsou řidiči k cyklistům paradoxně ohleduplní). Navíc většina řidičů to aní neví, že by měla dodržovat 1.5m odstup při předjíždění a dostávají záchvat vzteku jenom když vidí cyklistu na kole a ještě ho ostříknou ostřikovačema, aby toho nevychovaného cyklistu potrestali => jak si proboha může dovolit jezdit po stejné cestě jako já, co jedu autem? Jenom zdržuje pacholek... A hlavně proč se má dodržovat takový odstup? Představ si, že jako cyklista se potřebuješ vyhnout kanálu nebo hluboké díře, tak potřebuješ náhle změnit směr a objet tu překážku => s tím řidiči aut mají taky velký problém - vůbec tolerovat na silnici cokoliv jiného... přece nezpomalím kvůli nějakému **** na kole. Další věc je, že si představ, že tě na kole předjíždí něco většího např. větší dodávka, tatra nebo kamion. Na motorce to ani nepoznáš (protože je mnohem těžší a i těžiště je jiné), ale na kole je ta tlaková vlna dost silná a u nezkušených cyklistů hrozí pád, případně natlačení pod kola přívězu/návěsu (btw, tlaková vlna je mnohem silnější při vyšší vlhkosti vzduchu, zejména na podzim a v zimě). Na motorce to možná ani nemáš možnost zažít, protože jedeš rychleji a řidiči si davají jistě větší pozor při objíždění motorkáře...

Jako výkonnostní cyklista se nezastávám ani jedné strany, obě dělají chyby... ale chce to toleranci od obou. Zejména ze strany řidičů motorových vozidel, protože cyklista případný střet nikdy nevyhraje.
 
Pokud je možnost tak cyklistu objedu ve druhem protijedoucim pruhu ale pokud je tam hodně aut tak to musím vzít o dost blíže k němu , přece za nim nepojedu dvacítkou dokud nebude šance ho objet v druhem pruhu.
Jinak mi cyklisti nějak moc nevadí až na frajery co jedou dva vedle sebe :mad:
 
No já jsem řidič i cyklista .... a je to problém, řidič nedokáže většinou zpomalit a počkat rychlostí cca 20-30 až projede protijedoucí auto (viz. eko1980 :) ), aby mohl předjet bezpečně z pohledu cyklisty. No a vlastně dělám to někdy i já, ale převážně je to cesta o normální šíři, kde je dost prostoru (ale 1.5m to nebude). A samo že když jednou vedle sebe, tak to je problém (a řidiče to nasírá), ale oni si prostě povídají :)
 
Back
Top