• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení - DRL

Namontováno je na mnoho vozech, jenom všichni co vím, montovali u mechaniků/elektrikářů nebo originál v Mazdě. Nejbezpečnější a nejrychlejší varianta pokud člověk neholduje elektrice ;)
Ohledně zapojení stačí projít například předchozí příspěvky: Denní svícení - DRL u Mazda6 GH
 
Zaver nasledujici. Ty 2 pary volnych koliku se vlozi do prilozenych objimek a cvaknou na nova svetla, doufam ze hosi z Einpartsu dali spravnou velikost, draty z modulu se cvaknou do dratu od puvodnich mlhovek. Zbyly cerveny vodic na plus a zluty na plus na parkovackach. Takto jsem dostal info od automechanika a tak to v So spacham. Timto vsem dekuju. Pripadne pripominky vitam. Jinak nafotim a dam vedet, pac jsem asi prvni v Mazda Klanu, kdo toto montuje.
 
ja mam denní sviceni udelane tak ze jsem je dal dolu za naraznik jak se nasava vzduch.udelal uchyceni a nemusel jsem zasahovat do auta.foto nemam.objednaval jsem je na ledvyrobky.cz jsou to cesky zadny cinsky sunty,mam je vic jak dva rokya sviti suprove a rozsvecuji se sami,maji tu jednotku v sobe zabudovanou,aji ceny mají super
Ahoj, prosim te, prave zapojuju denni sviceni a potreboval bych presne popsat, kam napojit cerveny a kam zluty drat. Uzemneno mam pres mlhovky, koupil jsem od Einpartsu mlhovky s dennim v jednom. Mlhovka funguje standardne, ale kdyz jsem zkousel dat cervenej na plus, silnej drat na sroub v pojist.skrini, tak denni svitily hned, bez otoceni klicku a to je na prd. Zlutej si myslim na plus kabel od parkovacek. Na ten cervenej bych potreboval presne popsat jak a kam. Diky predem.
 
Jinak prvni poznatky k Einpartsu, 2 v jednom, svetla vypadaj na aute super, mam cerstve namontene leve, ale to plastove luzko, proste plast, k nemuz je lampa prisroubovana, nepasuje. Lampa od Einpartsu ma vzadu nepatrne jiny tvar, je v nekterych mistech vetsi, takze jsem vzal list pilky na zelezo a odrezal kousky plastu, zvetsil otvor a pak svetlo sedlo. Potom se vse prekreje tim venkovnim ozdobnym plastem. Mazec bylo schovat modul, nebylo pomalu kam. Nakonec jsem ho 2 draty chytil za plastove luzko, tu upravenou prepasku, v nemz drzi lampa a svesil do prostoru za lampou, tam je mista dost a zespodu je vse kryte. Mlhovku jsem hned odzkousel, funguje. Jen mi prijde ta puvodni zarovkova pronikavejsi, zlutejsi. Zacalo prset, tak prave svetlo uchytim zitra a potom lamani hlavy, kam s cervenym a zlutym. Zlutej by mel jit teoreticky na plus od parkovacek. Kam jednoduse a rychle zapojit rudej??? Klidne bych za nekym i prijel... dik predem. Dodam i foto...

NAMONTOVÁNO! Einparts na Mazde, vse funguje jak ma a kupodivu jsem si nakonec poradil sam. Presto vsem diky za rady a podporu. Zlutej pripevnen cokoladou na plus parkovacek, coz je u mazdy zlutozeleny a cervenej na vodic v pojistkovce. Ve svazku bilocerveny. Jsem louda a neznalek, takze mi to trvalo cca 8 hod. Hlavne umisteni po puvodnich neni lehke, potom uchyceni obou modulu byl taky jezek v kleci a nakonec najit spravne vodice. Ale je to tam!
15352043899551353399668.jpg15352045245781787149551.jpg
Na prvni fotce denni, na druhe mlhovky. Jinak rana pod pas, nekdy denni misto sviceni zacne pravidelne blikat. To by chtelo asi nejaky odpurek, nebo rele? Prosim, nevite chlapi co s tim dal?
Takze po velke radosti velke zklamani. Za ty penize by to melo byt jak pro blby, klik klak a hotovo. Prijde mi to vse hodne univerzalni, coz bych spis cekal od svetel z trznice za 500 Kc. Diky predem za pomoc, jsem na mrtvem bode...

1535290202215389531199.jpg15352902321974127137.jpg
Dnes prendan drat ze svazku na bledemodre rele a vse OK. Tak to snad za to trapeni stalo. Min.jeden kamarad tu ma Einpartsy v supliku, tak snad mu me fotky pomuzou. Kdyztak staci napsat, klidne zavolat...☺
 
Poslední úprava moderátorem:
Prosím o radu,... vše funguje, dnes odzkoušeno na delší cestě a maká to, ale začalo mi od chvíle nainstalování světel zlobit čidlo venkovní teploty. Prosím, kolegové, kde je přesně umístěno? Asi jsem ho za mlhovkama někde nějak nevědomky zastínil modulem a teď ukazuje blbost - pomalu leze nahoru (ráno mi ukazoval teploměr stále 9 st. C. a po hodině jízdy ukázal 11 st. C. a venku mohlo být 16-19 st.C.). Kam mám šáhnout, abych ho našel a ošetřil? Děkuji.
 
já v Ostravě taky měl 11°C .... zastíněním čidla jsi nemohl čidlo ovlivnit, to jedině že by jsi ho obalil něčím a neproudil na to čidlo žádný, ale žádný vzduchu.
 
Vsechno je mozny, ale chlapi, prosim, kde je uchycene??? Diky moc predem. Myslim, ze fixluje, nejspis jsem ho nekde nejak necim primackl. Nevim, kde ho nahmatat. Ulozeni modulů byl fakt boj... uf, ale jsem stastnej jak blecha, ze svetla pracuji, jak maji...
 
Děkuji, asi bych měl stáhnout nějakej technickej manuál...dnes se mi jeví čidlo lépe...tak snad už OK...někde jsem našel, že když zlobí, může pomoci odpojit baterku a sešlápnout na cca 20 vteřin brzdový pedál a potom připojit baterii...ale nezkoušel jsem (zatím).
Až budete někdo montit Einparts, také se, prosím, podělte o zkušenosti - a snad ty moje pomůžou...díky.
 
Ahoj, dnes jsme chteli prohodit s kolegou jednotky svetel, ale objevil se problem. Ja mam gh predfacelift a jednotku mam tam kde ma byt, tedy po demontovani kasliku vlevo za stredovym tunelem. Jenze on ma facelift rok 2011 a jednotka na tomto miste neni. To se u face lisi umístění jednotky?
IMG_20180902_101106.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Facelift GH má funkci denního svícení integrovanou v BCM:
am6zzn00001748.png
Předfacelift s DRL:
am6zzn00000973.png
Předfacelift bez DRL:
am6zzn00001258.png
 
Ty kulaté mlhovky od Einparts mají funkci denního svícení i mlhovek, mám je koupené ale zatím nenamontované...:rolleyes::rolleyes: ale věřím že montáž bude jednoduchá, výměna kus za kus + zapojení DRL ;););)
Jak to s Tebou vypada? S odstupem casu se mi Einparts libi na Mazde cim dal vice. Zapojeni zluteho na parkovacky a cerveneho na rele funguje perfektne.
 
Super. Taky se nadrel s tim umistenim? Ono to zrovna nejlip nepasovalo. Take mam pocit, ze puvodni zarovkove mlhovky svitily ucinejs...mely silu, ty ledky se nezdaj tak "dravé". Je fajn, ze to ma homologaci a autu to opravdu slusi.
 
Jj, tak gratulace Maxovi6 i Tobe. Tak at nam to sviti a predevsim jezdi. Montaz byl fakt, jak pises, necekany pakec. Hlavne umisteni nov.lamp a uchyceni obou modulu. Pro mne jeste zapojeni, pac jsem antielektrikar...ale uz jsem s tim neco najel a OK. Jeste by mne zajimalo, jak kamarad Devil5...?
 
Devil5??? Ty jo neznam.
Jj, tak gratulace Maxovi6 i Tobe. Tak at nam to sviti a predevsim jezdi. Montaz byl fakt, jak pises, necekany pakec. Hlavne umisteni nov.lamp a uchyceni obou modulu. Pro mne jeste zapojeni, pac jsem antielektrikar...ale uz jsem s tim neco najel a OK. Jeste by mne zajimalo, jak kamarad Devil5...?
 
Denní svícení s mlhovkami samozřejmě namontováno, taky mne překvapilo, že je třeba upravit plastové adaptery na montáž, ale nakonec jsem to vyřešil pájkou :rolleyes: takže to bylo celkem rychle, zapojení bez problému (až na přístup k parkovačce ve spojení s velikostí mé ruky) Napájení jsem připojil za hlavní relé el.motoru, takže po vypnutí motoru asi ještě 10 - 15 sekund svítí, než zhasnou, ovládací moduly jsem uchytil stahovacíma páskama (měl jsem odmontované plastové podběhy)
Jinak po asi dvou měsících používání s DRL absolutní spokojenost, konečně zbytečně nevypaluju ledky v hlavních světlech ;) ,přepínač světel už jen v poloze "Auto" mlhovky jsem zatím v běžném provozu nezkoušel (nebylo počasí)
Tohle denní svícení můžu určitě doporučit, vypadá na autě hezky, funguje bezvadně a má homologaci na DRL i na mlhovky.
 
Back
Top