• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Diskuze o cenách paliv a politický koutek

Dnes jsem taky vecer zajel do Ciezsyna a cena za vervu98 34,-.. cekacka 0min, v 19h prazdno
 
Dnes 27.2. Benzina v Příbrami obyčejná efecta 39,90Kč, na Dobříši 39,50Kč
a bude hůř... (Díky Putlere)
 
Tak tie ceny stúpali už dosť pred putinovou mentálnou atletikou. Každopádne kamoš dnes hlasil z IT z lyžovačky 2,20euro za liter N95 hehe
 
To jsou ale nejaky lokalni extremy nebo dalnice, weby mapujici ceny porad ukazuji prumer mezi 1.6 - 1.8, podle oblasti... to je porad stejny, jako treba loni. Maji asi pulku ropy z Afriky, a ac se samozrejme cena odviji od ceny barelu na burze, psychologicky podle me diky ty Africe neciti takovy riziko/tlak... Pokud se nepletu, nasim hlavnim zdrojem je Rusko, a ted teda i riziko, ze by tenhle zdroj mohl byt odriznut - tipnul bych si, ze to vede, jako casto v trznim prostredi, ke urcitemu sklonu "vydelat, dokud to jde" (a zlevnit se da vzdycky). Ono kdyby Rusko za tyden zavrelo kohouty, nebo ve valce znicilo ropovody, nebo nebylo mozny za ropu z Ruska platit (tzn. zavrelo kohouty), tak rafineriim a bezinkam vyschne zdroj prijmu...
 
Pravidelně beru N95 na D-Oil v Podolí u Brna. Posledně v týdnu cena 35,90 / litr. Tankovával jsem tam i naftu do Ofce v Common-Railu, berou tam všichni z rodiny a nikdy nikdo žádný problém :) Verva 100 je pro Rotčíldy :D
 
To jsou ale nejaky lokalni extremy nebo dalnice
No nevím např. Rakovník zrovna u dálnice není a má 39,50 jako Strašecí. Přijde mi, že tak razantně zdražila jen Benzina a kompenzuje si ceny v Polsku, protože např. v Rakovniku kousek od Benziny na Robin Oil je benzín stále 36,90
 
Vidím to podobně, Benzina to osolila zle :confused:
Třeba trasa Nymburk, Praha (tedy raději PHA-východ), Teplice, Chomutov... a non-Benzina umí stále kolem 38Kč/l i verze 95 s aditivy.
 
Asi zase začnu tankovat za 500, jak za mých studentských let. Sice tam budu stát každý den, ale aspoň budu mít natankováno rychle. ?
 
Zdražují všichni všechno, každá záminka je dobrá. Všem nám to vadí, ale na druhé straně buďme rádi, že je co zdražovat. Až rusáci vybombardují Čepro, bude hůř.
 
Co jsem viděl já v sobotu, tak 95 nejlépe ceny 39,50 u Mol a 39,90 u Benziny. Benzina v Praze na Karlovarské měla 95 dokonce přes 40 a na dálnici už to bylo nějakých 42… I na zapadlé Molce na sídlišti v Plzni chtěli 39,50. Takže jsem trochu zpanikařil a natankoval jsem u Benziny, dokud je cena pod 40… Tedy tankovat jsem stejně potřeboval, ale možná kdybych to nechal na druhý den, tak jsem třeba mohl natankovat levněji u OMV. Těžko říct.
 
Verva 100 na D6 Velká Dobrá u Kladna 44,90 Kč za litr. Benzina se patrně řídí podle aktuální situace na východní frontě, díky Vladimíre Vladimíroviči.?
asi skončím s Benzinou nejdrašží benzín v Ostravě EFECTA 95 41.50, obyč nafta 41.90 verva 100 45.50 to je maras ,to i předražená SHELLKA FUEL SAVE 95 ZA 39,90, Za chvíli budou chtít za VERVU 50KČ
 
asi skončím s Benzinou nejdrašží benzín v Ostravě EFECTA 95 41.50, obyč nafta 41.90 verva 100 45.50 to je maras ,to i předražená SHELLKA FUEL SAVE 95 ZA 39,90, Za chvíli budou chtít za VERVU 50KČ
Beze srandy, v Boleslavi je situace úplně stejná, do halíře. Taky jsem dneska natankoval na Shellce po letech tankování u benziny. Auto jsem přivezl cca před týdnem a vzal plnou vervy za 41,90. Teď už je za tu cenu obyčejný N95. Díky, nechci
 
Beze srandy, v Boleslavi je situace úplně stejná, do halíře. Taky jsem dneska natankoval na Shellce po letech tankování u benziny. Auto jsem přivezl cca před týdnem a vzal plnou vervy za 41,90. Teď už je za tu cenu obyčejný N95. Díky, nechci
Benzina-Orlen si podřezal v České republice větev těma nádhernými cenami ,nevím kdo bude ten předražený benzín kupovat vervu za 46 kč možná i vícee tan kartu vyhazuji ,to raději budu jezdit k OMV na maxmotion a ještě ušetřím,je to hnus velebnosti:sob::joy:
 
...se přiznám, že jsem včera v noci koupil předřazený na Benzině, protože na Onu stála u všech stojanů obří fronta a ještě měl každý plný kufr kanystrů, takže než čekat půl hodiny... sice mě těch pár litrů stálo 50 Kč rozdílu, ale čas má pro mě taky cenu. Jako že tam stojí řada aut s kufry a někteří i s vozíky plnými kanystrů, nad tím mi zůstává rozum stát... jak rychle to lidi vyjedou? Nebo to chtějí přeprodávat? Vždyť většina lidí má nádrž na měsíc, tohle je jak zásobování se na roky...
 
lidi jsou magori...ale to je jak s moukou, ryzi, testovinami,....proste ceska klasika
1646301071332.jpg
 
Poslední úprava:
Vhled do aktuálního vývoje :

Dnes mi přivezli naftu za 30,19Kč bez DPH (což je navýšení o 2,47Kč oproti minulému týdnu)
Na zítřejší závoz je daná cena 34,70Kč/L bez DPH
Na příští týden je zatím neoficiální avízo 37Kč/L bez DPH
(Reálně se tedy zdražuje o cca 10Kč/L bez DPH v řádu pouhých 14dnů)

Reálně počítejte po víkendu s cenami na benzínkách někde v rozpětí 46-48Kč/L včetně DPH (neřeším teď jestli benzín, nebo nafta)

Takže ne, lidi nejsou magoři. Pokud má někdo možnost si bezpečně uskladnit 200L nafty, protože dojíždí někam...nemá peněz nazbyt, je to racionální volba. Je to asi stejná "magořina", jako nakoupit v akci nějakou potravinu, která je slevněná o 30% a já ji konzumuji pravidelně...nebo dětské plínky, nebo cokoliv. Benzín bych z důvodů logických neskladoval vůbec - max 20l do sekačky v kanystru někde v garáži - mimo obytný dům.

Sečtěte si dohromady :

- 100% nárůst úrokové sazby hypoték za poslední 2 roky (mám 2,29% z 04/2021, dneska bych dostal cca 3,9-4,1%)
- růst cen bytů skokově o vysoké desítky procent + růst cen nájemního bydlení (můj byt zdražil za jediný rok o milion v reálné prodejní tržní ceně)
- reálná inflace někde kolem 10% (takže zdražování všeho)
- skokové zdražení energií a to jak plynu, tak elektřiny (a to až o stovky procent - u mě to dělá cca 1000kč/měsíčně navíc a to bydlím v paneláku)
- razantní nárůst cen PHM

Co z toho vyjde ? že i člověk co bere 30 čistá, je na tom aktuálně dost blbě.
 
Poslední úprava:
Back
Top