• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Divne fukave zvuky

Wesker

výkonný člen KLANu
301
Zdravim.

Dnes som na mazdici vymenil chladiacu kvapalinu. (Ravenol Fl22 som nariedil s destilovanou vodou cca v pomere 1:1) .. predtym som preplachol chladic.
Robil som to podla navodu a vsetko sa zda byt fajn, nezaregistroval som ziadne uniky a presiel som dalsich 50km bez problemov (bez nejakeho varovania).

Problem je ze som zacal pocut cudne zvuky, ktore sa objavuju len pri akceleracii a len pri specifickych otackach (cca 1400 a cca 2100) akonahle sa dana hranica prekona zvuk je zase prirodzeny.
Pri akceleracii na neutrale (teda v P polohe) tieto zvuky niesu pocut ..... skusal som spektrum otacok 0-3500
Neviem povedat, ci sa to dialo aj predtym, pretoze vacsinou pocuvam hudbu.
Ten zvuk je ako keby niekto fukal do prazdnej sklenenej flase....
Nahral som aj video, no nie je jednoduche to zaregistrovat, ale tak aspon nieco.

Video TU. (zvuk je kratky v casoch: presne v case 0:02 - 0:03 a potom neskor po preradeni na vyssi stupen v case 0:09-0:10

Auto inak nevykazuje ziadne chyby, ani problemy.

Vdaka za akykolvek hint.
 
Problem vyrieseny.
Kryt vzduchoveho filtra nebol uplne zaisteny (moja chyba z nepozornosti).
Cize vdakabohu nic vazne.
Admin tento prispevok moze kludne zmazat, alebo ponechat ak by niekto spravil nieco podobne v buducnosti :D
 
Back
Top