• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Fotky a zážitky z cest

Taky něco přidám - Walliské Alpy v okolí Zermattu a Saas Fee

0078_190808_Valais__OR71339_sRGB_small.jpg 0114_190809_Valais__OR71375_sRGB_small.jpg 0530_190813_Valais__OR71791_sRGB_small.jpg

A když už Zermatt, tak nemůže chybět klasický kýčovitý pohled na Matternhorn:
0057_190808_Valais__OR71318_sRGB_small.jpg
nebo trochu z jiné strany
0128_190809_Valais__OR71389_sRGB_small.jpg

Vylezeno na nějaké tří a čtyřtisícovky:
0366_190811_Valais__OR71627_sRGB_small.jpg 0359_190811_Valais__OR71620_sRGB_small.jpg 0360_190811_Valais__OR71621_sRGB_small.jpg
odkud je krásně vidět, jak Matternhorn vystrkuje špičku z mraků:
0376_190811_Valais__OR71637_sRGB_small.jpg 0424_190813_Valais__OR71685_sRGB_small.jpg
 
1/2
Tak tu máme opět podzim, což je čas na tradiční report z podzimního roadtripu ;)
Fotky a reporty z minulých let jsou k vidění na předchozích stránkách tohoto tématu: Fotky a zážitky z cest nebo Fotky a zážitky z cest a nebo také Fotky a zážitky z cest atd.

Letos tedy poprvé bez podpory flickeru, tak nebude v reportu tolik fotek, ale další fotky se určitě objeví v galerii trasformera: Naturalova MX-5 NC FL Metropolitan Grey :snaphappy:

A kam jsme vyjeli objevovat neznámé a poznávat objevené tentokrát? Na řadu přišel jeden z dlouhodobě plánovaných výletů s cílovou destinací ve Španělsku :)
Začnu netradičně konečným sumářem, kdy jsme navštívili s MX-5 devět států (Rakousko, Itálie, Francie, Monako, Španělsko, Andorra, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Německo). Po tomto malém okruhu ve směru hodinových ručiček na počítadle kilometrů přibylo více jak 6000 km a celý tento roadtrip zabral nádherné 3 týdny s úsměvem od ucha k uchu a větrem ve vlasech :happy:
Navštívili jsme toho mraky a budu jmenovat jenom pár známých míst, aby tu nebylo několik stránek názvů :D Z jezer jsme navštívili například Traunsee, Grundlsee, Millstattersee, Lago di Resia, Lago di Livigno, Lago di Cancano, Lago di Como, Estanys de Tristaina, Lac Lemán, Brienzersee a mnoho dalších. Projeli jsme mnoho průsmyků a nádehrných cest jak v Alplách, tak Pyrenejích. Jmenovitě bych vyzvedl například staré známe Passo Gardena, Passo Pordoi, Passo Sella, Passo Dello Stelvio, Grimsel Pass, Furka Pass a další a další. Navštívili jsme mnoho národních parků, měst, městeček i vesniček a také ochutnali spoustu jídla a pití (rozuměj vína :woot:). Bydleli jsme různě po hotelech nebo ve stanu a počasí nám vyšlo nádherně. Zní to skoro až neuvěřitelně, ale jediný den, kdy nám pršelo byla chvíle, kdy jsme přejížděli mezi Francií a Španělskem a déšť jsme tak absolvovali při přejezdu autem a druhý déštík proběhl večer v Barceloně. Ten navíc strašně bodnul, aby se trochu pročistil teplý vzduch. Jinak nám nespadla na cestách ani kapka za tyto necelé 3 týdny :troll:

A nyní k samotnému průběhu cesty. Cíl byl stanoven na Barcelonu ;) Konkrétně přímo do centra na parkovací místo v podzemní garáži Eden, která se nachází na nejrušnější ulici v Barceloně - La Rambla. Samozřejmě že jak do Barcelony, tak i zpět byly nastaveny do navigace ty nejdelší a nejklikatější cesty průsmyky, ale také nejúžasnější cesty podél pobřeží, které prostě jen šly :happy:

Vyrazili jsme přes Rakousko, kde jsme navštívili několik jezer a celkově jsme si užívali průjezdem Alp. Z AT se následně přejelo do Itálie, kde jsme museli pár dnů prostě zůstat v našich milovaných Dolomitech :)
20190915_112422.jpg 20190915_111710.jpg
Obrazy Dolomit byly prostě úplně všude (Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris) :happy:
20190915_094953.jpg

Z Dolomit se pokračovalo plynule na Reschensee (Lago di Resia), kde je po vybudování přehrady nyní nejenom fotografy hojně vyhledávaný cíl - zatopený kostel.
To auto je naprosto boží! Ono se prostě pořád něčemu směje :D
20190915_162358.jpg 20190915_164950.jpg

Z Lago di Resia se pokračovalo přes Stelvio do Livigna. U tohoto bych se rád zastavil. Před pár lety jsem byl ze Stlevia nepřímo v uvozovkách znechucen. Tahat šestku po nekonečných vlásenkách bylo sice pěkné, ale všudypřítomní cyklisté i hromada jiných lidí a aut tento zážitek trochu kazilo. Letos jsem byl ze Stelvia více než unesen v tom nejlepším slova smyslu! Nevím jestli to bylo tím, že byla neděle večer kolem 18h, nebo tím, že značky a tabule poukazovaly na uzavření průsmyku ve směru na Bormio (dalo se nakonec projet kyvadlově - spadlo tam pár tun balvanů na cestu :) ), ale prostě tam skoro nikdo nebyl. Prostě nádhera a zanechalo to na mě úplně jiný dojem než před pár lety. Ono se tam taky MX-5 cítila jako doma a pár ostrých hothatchů se všemi těmi sport odznáčky roztříštila na prach :happy:
20190915_175935.jpg 20190915_181723.jpg 20190915_183612.jpg

Dále následoval průjezd malou vesničkou Pedenosso, od které se jelo neskutečnou klikaticí na jezero Cancano. Ano je to přesně to to Pedenosso, kde Rasťo testoval Urus - Cizí značky aneb proč zůstat (ne)věrný japoncům . Popravdě nechápu, jak tam na sněhu mohl lítat s takovou obrovskou bestií. Měl jsem co dělat i s malinkatou MX-5 :D Odměnou byl zasloužený průjezd po přehradě jezera! :snaphappy:
20190916_090259.jpg 20190916_105249.jpg
 
2/2
Následovalo již zmíněné Livigno, kam se už tradičně dojelo na poslední výpary v nádrži a následovalo dotankování až po hrdlo (tentokrát opravdu po hrdlo :D ). Benzín za "éčko" prostě vždy bodne ;)

Po této nekončící dlouhé horské pasáži se pokračovalo přes zápatní břeh Lago Como kolem Milána směr Janov.
20190916_171336.jpg

A dále následovala odpočinková několikadenní cesta po azurovém pobřeží až do Barcelony. Více dní jsme strávili v okolí Sanrema, kde jsme bydleli v hotelu a také z něj jezdili do Monaca. Tam nesměla chybět projížďka po části trati formule 1 i pokus zapadnout mezi zaparkované supersporty před casinem :D
Navštívila se dále například města Nice, Cannes, Saint-Tropez, Marseille a různá další přímořská města. Nádherné výhledy střídaly dlouhé kolony ve městech, ale se střechou dolů a s mořským vánkem ve vlasech to byla neuvěřitelně nádherná cesta. Ještě že jsme měli v povinné výbavě hromady opalovacího krému :watching: Prostě sen :) Nesměla chybět ani odbočka na věhlasnou Route Napoléon :cool:
20190917_164337.jpg 20190920_123525.jpg 20190920_125251.jpg

Abych to dále neprotahoval po týdnu a několika dnech jsme se dostali do Barcelony a tam jsme strávili několik dalších dní :)
Z Barcelony jsme se přehoupli do druhé poloviny roadtripu. A jakou jinou cestu zpět domů naplánovat, než přes Andorru a švýcarské Alpy. Prostě čím víc zatáček a nastoupaných výškových metrů, tím lépe - a taky že jó :happy:
V Andoře se jezdilo po nádherných klikatých cestičkách (benzín opět za pusu a i flašky výborného rumu se podařilo naskládat to tak již plného kufru Vaše oblíbené večerní aditivum :happy:) a k vidění byly nejenom jezera, ale hlavně nádherné středověké kostelíky.
20190925_160521.jpg 20190925_183343.jpg

Dále jsme při cestě z Andorry do Francie ignorovali všechny tunely a nádherným průsmykem jsme pokračovali směr Carcassonne. Odtud směr Saint-Etienne přes národní parky až k ženevskému jezeru (Lac Lemán) do milovaného Švýcarska. Ze Ženevy jsme se přesouvali po severní straně jezera se zastávkami v Lausanne a Montreux. Poslední dny už se pomalu krátily, tak se využily další průsmyky v Alpách do sytosti. Konkrétně se vyjelo směr Furkastrasse na Grimsel Pass. Nesměla chybět ani zastávka na Brienzersee a Thunersee
20190928_130226.jpg 20190928_112542.jpg

No a odtud směr Fruka Pass (kde se točil mimo jiné Goldfinger), kde proběhlo loučení s posledním velkým plánovaným průsmykem a také byla naposledy atakována nadmořská výška 2500 metrů nad mořem. Byl tam také závod, nebo spíše rally, které se ovšem dle polepů na dveřích zúčastnilo i mnoho moderních vozů. A hlavně v oblasti probíhal sraz Aston Martin!! Neskutečná paráda:angelic:
20190928_135241.jpg

Co si budeme povídat, motor se na všech průsmycích točil krásně ochotně do červeného pole a trápil v úzkých klikaticích i ferrari a různé pekelné stroje se sportovními odznáčky. Samozřejmě na rovinkách trápily tyto stroje MX :D No a ty zvuky různých výfuků v úzkých tunelech, husí kůže, euforie, to se prostě nedá popsat slovy :headphone:
a20190915_110402.jpg

Dále se už pouze zamířilo směr Vaduz a z něj přes Německo hurá domů. Prostě každý den by mohl mít klidně 48h a stejně by to bylo málo. Zážitků se podařilo zažít a prožít nepřeberné množství a tak berte prosím tento výcuc jako malé přiblížení toho, jak jsme se měli na cestách ;)
Fotografií a dalšího materiálu je pořízeno velké množství, tak se těším na povídání a ukázky na srazech! :troll:

Jo a ještě něco. Technická data z cesty - to bych málem zapomněl. Jakožto dieselový zastánce možná trochu záměrně :D Ale fórky stranou, celý tento roadtrip si náš transformer vzal pouze 7,8l na 100km benzínu, což mi udělalo obrovskou radost. Není to 5l na co jsem zvyklý z GH, ale na druhou ani 10l které si MX bere při daily ježdění :D :bag: Průměrná rychlost se bohužel v palubním pc nevyskytuje, ale jednoznačně se jezdilo pomaleji než s GH. O to ale větší zábavy si člověk za volantem užil ;)

Doufám, že se fotky líbí a někoho například inspirují k podobným výletům. Za sebe mohu jen doporučit! Kdo by měl jakýkoli dotaz, ať neváhá napsat SZ, popřípadě se zeptat na srazech ;)
Budu se moc těšit na další zážitky a fotky z cest. A třeba zase přibude další slohovka v příští cestovatelské sezóně :)

Ať se daří a všem mnoho šťastných kilometrů ;)
Mazdár!
Rob
 
Nadherne popsano. Zazil jsi plno krasnych mist, s MX-5kou je radost cestovat. Taky jsem absolvoval plno takovych dlouhych a zazivnych tripu (Italie,Chorvatsko,Grossglockner) a nikdy me NCcko nenechalo ve stychu.
P.S: doufam, ze mas financni rezervu, pokuty se jen pohrnou :D Vlastni zkusenost - z tou potvorou se neda jezdit 50 km/h. ;)
 
Super napsáno.
Tohle mám v plánu i s Portugalskem na jaro příštího roku. Taky MX5. Tak že už se těším.
 
Nadherne popsano. Zazil jsi plno krasnych mist, s MX-5kou je radost cestovat.
P.S: doufam, ze mas financni rezervu, pokuty se jen pohrnou :D Vlastni zkusenost - z tou potvorou se neda jezdit 50 km/h. ;)
Díky moc, je to velká radost :)
Klepu na dutý a pokuty se snad vyhnou :D Nikdy jsem s nimi problém v neměl, tak bych nerad začínal ;)
Já letos moc nejezdím, ale na cestách jsem pořád. Pozdrav z opravdu velké dálky a jedné nádherné země. ;)
Tomu říkám výhled! Taky zdravíme do dalekých krajů ;)
Super napsáno.
Tohle mám v plánu i s Portugalskem na jaro příštího roku. Taky MX5. Tak že už se těším.
Díky za pochvalu, jsem rád, že se líbí. Noo tak to se potom těším taky na nějaký report a pěkné fotky. Je mi to jasný, už aby to bylo :)
 
Přidávám ještě pár vybraných záběrů ze země, kde si budete připadat jako naprostí boháči i v případě, že pobíráte sociální dávky. Země tak strašně chudá, že budete děkovat Bohu za to, že jste se narodili v Česku. A současně země tak nádherná, že budete litovat, jak je od nás daleko. Pro všechny místní budete gringo, s Vaším příchodem kamkoliv se ceny zázračně ztrojnásobí a za dolar by Vám prodali vlastní manželku i s mezkem. Země, která je tak fotogenická, že každá Vaše fotka bude až kýčovitě dokonalá, i kdybyste na focení neměli naprosto žádné buňky. Země, kde jsou i v hlavním městě domy obehnány elektrickým plotem, ale cítíte s v ní naprosto bezpečně. Země, kde ani po 80km pochodu nepotkáte živáčka a kde Vás dvoutýdenní pobyt vyjde na pár tisíc, pokud si tedy vše naplánujete sami a bez cestovky. Ta si řekne za zájezd pro dva o pomalu 200 tisíc, což je částka, se kterou byste tady mohli prožít dva roky luxusního života. Pokud ještě nevíte, o jaké zemi je řeč, na posledním obrázku to určitě odhalíte.

001.jpg 002.jpg 003.jpg
 
Přidávám ještě pár vybraných záběrů ze země, kde si budete připadat jako naprostí boháči i v případě, že pobíráte sociální dávky. Země tak strašně chudá, že budete děkovat Bohu za to, že jste se narodili v Česku. A současně země tak nádherná, že budete litovat, jak je od nás daleko. Pro všechny místní budete gringo, s Vaším příchodem kamkoliv se ceny zázračně ztrojnásobí a za dolar by Vám prodali vlastní manželku i s mezkem. Země, která je tak fotogenická, že každá Vaše fotka bude až kýčovitě dokonalá, i kdybyste na focení neměli naprosto žádné buňky. Země, kde jsou i v hlavním městě domy obehnány elektrickým plotem, ale cítíte s v ní naprosto bezpečně. Země, kde ani po 80km pochodu nepotkáte živáčka a kde Vás dvoutýdenní pobyt vyjde na pár tisíc, pokud si tedy vše naplánujete sami a bez cestovky. Ta si řekne za zájezd pro dva o pomalu 200 tisíc, což je částka, se kterou byste tady mohli prožít dva roky luxusního života. Pokud ještě nevíte, o jaké zemi je řeč, na posledním obrázku to určitě odhalíte.

Zobrazit přílohu 24390 Zobrazit přílohu 24391 Zobrazit přílohu 24392
Všechno co jsi napsal podepíší ale přes tu chudobu (tedy hlavně venkov) jsou lidé spokojeni a rozdělí se o všechno co mají. Moc jsem si toho vážil.
 
Velmi pěkně napsané, Peru je můj sen od doby co jsem dávno četl knihu Celestinské proroctví.
 
Tak konečně jsem se donutil k vytvoření krátké informace o cestě do jižního Alsaska a okolí. Zdaleka to nebyla cesta tak náročná a řidičská, jako ta @Natural ova. Ale spíše pohodová a nejen poznávací, ale i ochutnávací. To ani v Alsasku, zemi plné vinic, jinak nejde.
IMG_20190917_113026.jpg
Doporučuji zejména pro manželky, protože městečka a vesničky tam jsou kouzelné, počínaje Colmarem, přes Ribeauville, Riquewihr, Bergheim nebo Kaysersberg.
IMG_20190917_121746.jpg
IMG_20190917_134417.jpg
Ale příjemné je, že návštěvy městeček a vinařství (viz úlovky ve Vaše oblíbené večerní aditivum) lze prohodit výjezdem do Vogéz, což jsou hory hned vedle, něco mezi Krkonošemi a Jeseníky. Zajímavé je, že celý hřeben je protkán horskou silničkou Route de Crétes. Někdy bývala i uzavřená pro auta, ale to se evidentně neosvědčilo a dá se celá projet. Místy jsou pěkné serpentiny, ale vzhledem k omezení rychlosti ve Francii na silnicích na 80 km/h, potažmo zde, tam nelze příliš krouhat zatáčky. Ale určitě je jízda po ní moc zajímavá a s pěknými výhledy. A pokud chcete udělat túru, tak vám nic nebrání. Najdou se tam pěkné cesty kolem jezer, se skalisky, lesy a horskými loukami.
DSCN6454.JPG DSCN6507.JPG
No a odtamtud jsme to vzali kolem Bodamského jezera s krásnou Kostnicí a Meersburgem - doporučuji.
DSCN6565.JPG DSCN6605.JPG
A završili jsme to zpáteční cestou přes Silvretta Hochalpenstrasse a túrou s výhledem na ni.
DSCN6632.JPG DSCN6673.JPG DSCN6680.JPG
A celá cesta měla dohru v tom, že asi za 3 týdny přišla z Francie podezřelá obálka. Samozřejmě s pokutou - za překročení osmdesátky o 7 km/h :( Ale naštěstí to neudělalo průvan v peněžence, "jen" 45 EUR. Takže oceňuji @Naturala , že to zvládl bez takové epizodky.
 
Natural hlásí ze zahraničí (a vlastně i za celou dobu ježdění) čistý štít :) (ťuk ťuk na dřevo) :cool:
Frantíci jinak už díky protestům mají nějakou dobu zpět povolenou 90km/h. Bohužel bylo do silniční infrastruktury (značek omezujících rychlost) investováno tolik prostředků, že jsou skoro všechny cesty stejně přeznačené na 80 a nikdo značky demontovat nebude :mad:

Nádherné fotky a zážitky. Až jsem si z toho musel otevřít něco dobrého francouzského :pompous: ;)
 
My jsme si na podzim udělali výlet do Chorvatska na Plitvická jezera, Zadar a Šibenik. Na letní dovolenou bych sem kvůli davům nejel, ale teď na podzim to mohu jen doporučit. Počasí je ideální na památky a kochání se přírodou, žádné fronty na hranicích a dálnice s normálním provozem. Plytvická jezera, to byl pro mne sen už od dětství a stáli za to. Kvůli deštivému počasí jsem nečekal, že to bude jak ve filmu, ale nad tou krásou mi spadla brada i když pršelo. Je to jedno z nej míst, co jsem v životě viděl. Šibenik je městečko s uličkami jako v Benátkách, byly jsem také překvapeni. Z hotelu jsme měli výhled na moře a v dálce jsem zahlédl jeskyni do útesu. Na internetu jsem našel, že je to uměle vytvořená díra pro německé U Booty z 2. světové války. Hned jsme se tam vydali a je to působivé místo, kde člověk musí s uznáním "obdivovat" pověstnou německou preciznost. Kromě zábradlí s povrchovou rzí to i dnes vypadá na současnou stavbu.

1TNoKHD.jpg
P5PIr8d.jpg
KGeLTEv.jpg
LRf9vRG.jpg
RQssjz7.jpg
 
@AlesM mě požádal, abych napsal pár dojmů z Charlotte v Severní Karolíně. Za mě tedy super zážitek. Vyjel jsem 9:30, abych se vyhnul ranní špičce. Mám hotel kousek od letiště a odtud je to do DownTown asi 10 minut jízdy. Krásné volné silnice a možností, kde zaparkovat, mraky. V podstatě na každé ulici je parkovací plac nebo dům. Ceny za celodenní parkování 7-15 USD. Já parkoval téměř v centru a platil 11 USD. Jsou tu i místa zcela zdarma, ale nepátral jsem po nich. Platil jsem českou debetní kartou a naprosto v klidu. Už to není takový problém, jako v minulosti, kdy se muselo mačkat tlačítko kreditní karta apod. Nikde jsem neměl problém. Platím kartami AirBank nebo UniCredit Bank. Spojení navázáno do půl vteřiny.

Město nádherné, čisté, moderní, staví se tu hromady nových mrakodrapů. Některé ulice mi připomínali New York, je tu opravdu co navštívit nebo vyfotit. Na druhou stranu, město je poměrně malé a jeho střed jsem prošel asi za čtyři hodiny vč. geniálního obědu v American Burger. Doporučuji tam zajít. Je kousek od mrakodrapu, co vypadá tak trochu jako otvírák na flašky.

Všude je vánoční výzdoba a krásné sochy, v noci to tu bude asi luxusní. Fotek jen pár, ale v mobilu jich mám tak 150. :D Já to pak protřídím, až bude příležitost. Moc turistů tu není, takže jsem trochu poutal pozornost. Ale všichni lidé velice přátelští, vítali mě v USA a mě hodně překvapilo, že věděli, kde je ČR. Ihned padala jména jako Petr Čech, Slavia Praha, Staroměstské náměstí apod. Opravdu jsem zíral hlavně kvůli tomu, jak dobře znali evropský fotbal. Kdo z nás se byť jen okrajově orientuje v tom americkém? Povědomí Američanů o ČR se zásadně zlepšilo. Možná i proto, že Praha byla doporučena jako jedno z nejlepších míst na světě, kde prožít vánoční svátky.

Trochu méně komfortně jsem se cítil kolem autobusového nádraží, kde byla taková podivná individua (já říkám pouliční performeři) očividně sjetá. Takže klasicky, žádný oční kontakt a honem zpátky do civilizace. Zažil jsem tu i akci hasičů, takže mám zajímavé video, ale nic vážného to nebylo. Pokud jde o ceny, klasicky jsou tu velmi levné hadry. Odhaduji, tak 50% ceny oproti ČR. Na příkaz manželky jsem musel do Victoria's Secret velikosti našeho Lidlu, kde jsem byl beznadějně ztracený. :D Naštěstí si mě brzy všimla starší paní a byť mluvila s horkým bramborem v hubě, nakonec jsem sehnal, co jsem musel. ;) Jídlo v restauraci cenově v pohodě, rozhodně levnější než v Praze. Jídlo v obchodech už tak levné není, respektive jak co. Je tu ale nepoměrně větší výběr. Např. blbost typu oříškové mléko do kafe. Tady je snad 20 druhů! Chcete karamel do kafe? Opět tak min. 15 druhů. Nabídka je absurdně obrovská, ani mě nebavilo některé obchody prolézat. Ale moje žena by tady se tady cítila jako v nebi. :rolleyes: No a elektronika a auta, to je jiný svět. :mad: Ceny jsou někde úplně jinde, doslova Vás to nasere. Jenže pokud byste si chtěli něco přivést, tak jedině bez cla a DPH, což už by bylo na jiný článek. ;)

20191205_102400.jpg 20191205_103555.jpg 20191205_103735.jpg 20191205_104746.jpg 20191205_111429.jpg 20191205_125314.jpg 20191205_131850.jpg 20191205_134017.jpg 20191205_134030.jpg 20191205_134840.jpg
 
Poslední úprava:
vyrazili jsme s dětmi (10+14) na povánoční výlet za krásami Francouzské riviéry a Provensálska. Vydali jsme se přes spací zastávku na jižní straně krásného Lago di Garda (tak krásné, že jsem nestihnul ani vytáhnout telefon a udělat nějaké fotky :D). Odtud jsme se přes krátkou kulinářskou zastávku v Parmě (kdo by vynechal parmazán a parmskou šunku) vydali do Livorna

Livorno.jpeg
u Livorna samosebou nešlo minout šikmou věž v Pise
Pisa.jpeg
ovšem tisíce přítomných turistů nás rychle vyhnalo směrem do hlavní části výletu Antibes, což je překrásné starobylé městečko s nádhernými uličkami a skvělou gastronomií na Azurovém pobřeží s minimem turistů (aspoň v tento roční čas)

Antibes.jpeg Antibes4.jpeg Antibes3.jpeg Antibes2.jpeg

odsud jsme pak podnikali výlety do Nice

Nice.jpeg Nice3.jpeg Nice2.jpeg

do Monte Carlo (na Silvestra tam bylo šíleně moc lidí, ostatně jako kdykoliv jindy, ovšem casino a zátoka stojí za to vidět i po několikáté)

Monte Carlo knizeci palac.jpeg Monte Carlo.jpeg Monte Carlo2.jpeg

následoval přesun k Marseille do Sausset les Pins

Sausset les Pins.jpeg Sausset les Pins1.jpeg Sausset les Pins2.jpeg

odtud výlet do Marseille (nijak zvlášť nás nezaujalo krom vysokého výskytu podivných lidí a opakovaného upozornění od personálu restaurací, ať si ty telefony ze stolu okamžitě schováme, jinak o ně rychle přijdeme)

Marseille Katedrala.jpeg Zobrazit přílohu 25731

krásné městečko Saint Tropez s Cruchotovou gendermerie stanicí

St.Tropez 2.jpeg St.Tropez.jpeg St.Tropez3.jpeg St.Tropez4.jpeg

následně přesun pomalu na zpáteční cestu přes Avignon
Avignon palaise des Papes.jpeg Pont du Avignon.jpeg


do Lyonu

Lyon.jpeg

příšerně strmé a úzké garáže ve Francii

Lyon garage.jpeg

poslední zastávka v malebném městečku Colmar, jemuž se oprávněně přezdívá "malé Benátky"

Colmar.jpeg Colmar2.jpeg

Suma sumárum devět dní, téměř 3600km, průměrná spotřeba při plně naloženém autě 8,1l/100km a hromada zážitků k nezaplacení :)
 
Poslední úprava:
vyrazili jsme s dětmi (10+14) na povánoční výlet za krásami Francouzské riviéry a Provensálska. Vydali jsme se přes spací zastávku na jižní straně krásného Lago di Garda (tak krásné, že jsem nestihnul ani vytáhnout telefon a udělat nějaké fotky :D). Odtud jsme se přes krátkou kulinářskou zastávku v Parmě (kdo by vynechal parmazán a parmskou šunku) vydali do Livorna..........

Suma sumárum devět dní, téměř 3600km, průměrná spotřeba při plně naloženém autě 8,1l/100km a hromada zážitků k nezaplacení :)
Nádhera:)..jedna fotka je mi hodně povědomá - Juan Manuel Fagio asi taky rád cestuje. Tehdy se zastavil v Italie - Monza :D:D

P1020520.JPG
 
Poslední úprava moderátorem:
ta mi zrovna z příspěvku záhadně někam utekla, nebo ji tam aspon nevidím. Tady je k ní i info tabulka. Navíc jsem na fotce chytil i nádherný starý auto, co náhodou projíždělo za "sochou" Mercedesu. Ne, že by v Monacu byla nouze o krásný auta, ale tohle přece jen dost vybočovalo z řady...

IMG_4049.jpeg IMG_4052.jpeg
 
Poslední úprava:
Back
Top