• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Klaňáci s jednou stopou

Tak "pánové"... najvyšší čas sa pridať a pokračovať v plnení si svojho sna.
Je to tu takmer samý chopper :).
Minulý rok som sa trochu nepohodol s diviakom... o_O (tá sviňa mi vbehla s celou rodinou z poľa rovno pred motorku)... Dalo sa len skúsiť sa niekde uhnúť = skoro sa to podarilo, nanešťastie pred mnou bola najväčšia SVIŇA (ako KRAVA).
Teraz pokukujem po Kawasaki Versys 650, len žiadna neprichádza do rany, ktorá by bola za slušné peniaze a v rozumnej vzdialenosti od môjho bydliska.
Taký Royal Enfield Hymalaian by mi sekol ešte viac, ale motorka je pre mňa iba zábava a novú nepotrebujem (=jazdených Hymalaianov za dobrú cenu zatiaľ veľa niet).

Páni... dávajte si prosím POZOR na rôzne zvery !!! A jazdite bezpečne a s radosťou :)
 
Já už bohužel zazimoval 14dní zpět už se to tady moc nedá. Koukám že máš pneu ROAD6..nazul jsem letos ROAD5 a nemůžu si je vynachválit 6jsou prý ještě o něco lepší. Jinak máš fakt parádní stroj ;)
 
Já už bohužel zazimoval 14dní zpět už se to tady moc nedá. Koukám že máš pneu ROAD6..nazul jsem letos ROAD5 a nemůžu si je vynachválit 6jsou prý ještě o něco lepší. Jinak máš fakt parádní stroj ;)
Ano, dával jsem před nedávnem po 10000 km, původně byly Bridgestone Battlax BT023 z výroby.
 
V pohodě, taky plánuji nakoupit nějaké výsadkové vozidlo s terénním vzorkem. Malá Afrika, 1300 GS Trophy.
Nejsi zrovna troškař, toho bych se bál. Pro mě je 600 tak akorát. Když ji někde mezi vinohrady položím, tak ji taky sám zvednu IMG_7552.jpeg
 
Já vyřešil oba výše zmíněny problémy, když to položíš, tak to bez problému zvedneš a ani ten vzrůst není nijak moc potřeba.

118kw vs. raketových 2,5kw 😂
Minibike mě taky dost láká, resp. to je pro mě jedna z mála dostupných možností jak si zazávodit. Bezpečnost je taky fajn argument. Aby byla zábava tak není nutné letět cílovou rovinkou tři kila, že @Marek.B :)
Máš minibike jenom pro srandu, nebo zkusils nějaké závody?

IMG_8831.JPG IMG_8795.jpg IMG_8776.jpg
 
Tento minibike mě kupoval otec před 20 lety jako děcku. Jezdil jsem po vesnici jen tak pro radost. Já si pak z hecu koupil Blatu s 11kw a bez prdele jsem se na tom v 50km/h bál jezdit 😂. Takže závody nejsou nic pro mě.

Teď už nejezdím na moto, bojím se na silnici chyb druhých. Všechno jenom smutně chátrá, ve všem je xx let starý benzín, starý oleje atd..

Ale minibike na jaře zprovozním.
 
Převážně pro osmiletého syna.
Každopádně mých 177cm a 80kg bez problému. Nosnost tady těch číňanobiků bude kolem 85-90kg. Ještě mám rezervy.
 
Koľko je tu motorkárov... 👍
Čo sa mňa týka, dávam prednosť "strednej" kubatúre - 650 ccm... A tu je moja "hračka" :)

Pre "littlebiker" - tá Kawasaki vôbec není pro holky :). Je to veľmi slušná motorka. Mne sa napr páči Versys... Súčasné BMW Dakar určite nie je moja posledná motorka - skôr je to taký začiatok po rokoch. Uvidíme, čo prinesie čas... Jednou z požiadaviek na motorku je u mňa podvozok vhodný na zlé cesty - podľa hesla - "Zlé cesty vedú na pekné miesta" :) (Tam, kam sa s Mazdou neodvážim)

IMG_20230618_093354.jpg
 
Poslední úprava:
Faj že je tu aj takéto vlákno pre jednostopých nadšencov. Pridám aj svoj krátky:) príbeh ako som sa do tej jednej stopy zamiloval aj ja.
Robil som si vodičák velké A až po druhej puberte, mal som 52r. dovtedy som motorky príam nenávidel. Syn ich mal tuším 6 a vždy sme sa z manželkou báli aby sa mu nič nestalo. Mňa prinútila situácia s prácou kedy som si povedal že už dosť státia v zácpach a po vodičáku marci 2010 som si kúpil skúter Honda PCX 125 a tých 16 km tam a 16 km späť som vyškerný predbiahal v zácpach a na mostoch. Tento relax som tak miloval že už v v lete som sa vybral do Chorvátska s partou podobných bláznov. Išli sme do Podgori a odtial do Mostaru BiH. A aby toho nebolo málo tak ešte v sezóne z jeným Ostravákom do Puli a dtial do Dubrovníka.

Dlho som s tou kubatúrov nevidržal a nakolko som bol už zrelý pán kúpil si čopra Hondu Shadow 750 r. 2013, ale do práce mi bolo lúto ten nádherný stroj ničiť atk som si kúpil Yamaha X-Max 250 sktorám som nabehal neuveriťelných 84000 km (stav pri predaji) A keďeže ma už Chorvátsko nenáplňalo tak som si dal tour PORTUGAL v r. 2019. a ako čerešničku na torte som išiel aj do Britského Gibraltáru a smutne pozeral na Afriku ktorá bola iba 14 km vzdušnou čiarou a ja som nemal pas ale iba občianku do ktorej mi nevedeli dať pečiatku na vízum. Precestoval som sám 14 krajín lebo nikoho som takého magora nenašiel. Jeden chcel Týždeň na viac a druhý že ma počká na Francúzkej Riviere a bude si kúpať. Za 14 dní (viac dovolenky som nedostal) so spravil 8400 km, nie nieje to preklep :) 2x som menil motorový olej a bez poruch prišiel šťastlivo domov. Videl som nádherné Monaco, zjazdil Passo Dello Stelvio s každej strany 2x ale to už z kámošom z Brna ktorý bol zhodou okolností v Bormiu IT a tam sme strávil dva Dni jazdenia po Italských dolomitoch.
Zabudol som na Britský Sheffield, kde žil môj syn a s ním išiel do Liverpool a Manchester Prvý krát som jazdil v lavo ale nebol s tým problém až na tie mega kruháče, tam som bol zmagorený a vlastne musel ísť v lavo a na výjazde zase vlavo a radiť sa do opäť do lava, Celé na hlavu, jazdí sa tam velmi rýchlo a nebiť navigácie Garmin ktorá mi pomáhala krútim sa tam doteraz.

Ďalšia moja láska a to Honda Hornet 600 bol síce pecka 75kW ale bol to nahá%c a to bez kritia v predu a aj batožinovom priestore.Po jenej dovlenke a radení milión krát z 2 do 3 a zase opačne plus mom zmokol na trenky som si povedal ideš na Bazoš.

A vlaste už môj román je zavŕšeny ale predsa ešte aby to bolo komplet nasledovala kúpa Hondy Forzi 300, predaná z 28 000 km a štyroch rokov A čo mám dnes, no zase skúter a Hondu ADV 350 r.2022 a myslí že to bude aj všetko. Môj anjel ktorý nadomňou lietal si odviedol skvelú prácu a nechcel ho už Pokúšať.

Na motocykloch som najazdil 200 000 km a myslím že už to bude iba také easy jazdenie.

Moje bejvalky na foto a súčastná ADV-čka 6600 km

Honda PCX 125 2010.JPG Honda Shadovw VT750C2B - 2011.jpg Yamaha X-Max 250 - 2012.jpeg X-Max 250 - 2012 + Honda Forza 300 - 2018.jpg Honda Forza 300 - 2018.JPG Honda Hornet CB600F - 2013.JPG Honda Hornet 2013.jpeg Honda ADV 350 - 2022.jpeg

Bez kontroly som to odpálil a je tam viac gramatických chýb a jedna technická. Na Yamahe Xmax 250 som najazdi 84 000 km a nie 8 400 km.
 
Back
Top