• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Koupě nového auta

Maneros

nový člen
20
Dobrý den, vybírám nové auto a chtěl bych se zeptat, co je důležité vědět a neopomenout při zvažování, jestli Mazda 6 wagon 2.5 je správná volba.( 3 děti vzadu)
Co můžu čekat za problémy ( koroze - pravda nebo pověra?)....
Co za příslušenství stojí za to koupit (zástěrky- má to smysl? Atd)
...atd
 
:) volil bych asi Toyota Camry 2.5. Ale pokud vyloženě nechceš sedan, bude to těžká volba a asi nakonec přece jen skončíš u té Mazdy.
Korozi čekat můžeš, ikdyž poslední 6-ky pro polský trh mají očividně (a kupodivu) i antikorozní úpravu.
 
Přemýšlel jsem o něm, v Americe si mi líbily, ale zatím tu co vím není a nejsou ani známé ceny, aspoň mně ne.
 
Po 20 měsících a nájezdu 40 tisíc km s Mazdou 6 žádnou korozi nikde nevidím. Auto nemá dodatečný nástřik podvozku, není doklepané od kamínků a mimo sklápění zrcátek jsem neřešil žádnou jinou závadu. Jasně, po ani ne dvou letech nelze dělat závěry, ale Mazda se už dlouho nepohybuje v čele žebříčků nejvíce korodujících vozů - tam je Ford. Nedávno jsem se bavil s majitelem předchozí Mazdy 6 GH a ten mi říkal, jak je překvapený, že má naprosto čistý podvozek i po 8 letech provozu (také bez nástřiku).

Takže si to přeber sám. Jestli se budeš o auto aspoň trochu starat a během zimy ho čas od času opláchneš od soli, neměl bys řešit nic kritického. Pokud budeš k autu přistupovat k jako totálně bezúdržbové věci, pak asi můžeš na něco narazit. Nevybavuji si, že by někdo tady na Mazda Klanu měl problém se rzí u nové Mazdy 6. Nějaké drobnosti se najdou všude, rezavé sedačky na Mazdě 3 z Mexika jsou místním folklórem, ale zrovna koroze už není něčím, čeho bych se u Mazdy obával.

Příslušenství k japonskému autu nikdy moc nekoupíš. Zástěrky sníží světlou výšku, nešel bych do nich. Prahy jsou celkem robustní a odolné, nemám je poškozené od kamínků, takže za mě zbytečnost. Špatný není organizér zavazadlového prostoru, pak samozřejmosti typu koberečky, které možná dostaneš zdarma. Motor 2,5 je dobrá volba, ale auto si projeď. Někteří majitelé nejnovější Mazdy 6 IPM 2018 jsou nespokojení s kultivovaností chodu, jakmile se vypnou dva válce. Nemám zkušenost, neměl jsem ještě příležitost si faceliftovanou Mazdu projet. Moje auto tenhle eko-nesmysl ještě nemá, naštěstí.

A mimochodem, doporučit příšerku Toyotu Camry, na to fakt nevím co říct. ;) Mazda 6 je krásné auto, za kterým se lidé pořád otáčí, i když v něm jedu já. Za Camry se opravdu nikdo neotočí. Jedině, kdyby v ní jel švédský bikini tým. :D
 
Přemýšlel jsem o něm, v Americe si mi líbily, ale zatím tu co vím není a nejsou ani známé ceny, aspoň mně ne.
Však stačí jen počkat. Tipoval bych to na přelom březen/duben. Zkus se více informovat u dealera.
 
Co by si chtel dělat? Krabat mluví pravdu. Kolega není zrovna pečlivka na auta a 10 let starý GH je bez koroze. Stejne tak novější gl. Auta meje jednou ročně v myčce jinak jezdí špinavá. Možná díky tomu i po 10 letech to GH má pěkný lak . Já mám smůlu, mám měsíc starou mazdu 6 gl a najeto asi 6,5k km. Už jsem měnil sklo od dvou ran od kamínků a mam posekanou kapotu. Ale to je spíš to ze nefunguje pořádně údržba silnic a stejně by dopadla auta jiných značek. Narozdil od německa kde mi za 1000km na autě nepristal ani jeden kamínek. Závěrem tedy jak už řekl Krabat, korodovani auta nemusíš brát v potaz při rozhodování jakou značku zvolit.
 
To všechno zní ok. Byli jsme ji projet a bylo to dobré. Tak se jen chci ochytřit, protože 900k je pořád dost peněz a někdo na to musí i pár měsíců makat...
...tak bych z toho rád měl radost.
 
Pokud si koupíš nějakou tmavou barvu nebo klasickou červenou, tak minimálně investuj do ochranné fólie na předek vozu. Abys nedopadl jak @Mateo nebo další. Najdeš tady dost naštvaných lidí, kteří mají poškozený lak od kamínků a teď litují, že si fólii nenalepili včas. Je to další investice (u Mazdy 6 asi 17 tisíc Kč), ale i po letech budeš mít krásný lak.
 
Tak bílou Ti zrovna já rozmlouvat nebudu. :D To je pohodová barva, která skryje vady. Perleťová bílá je ale hezčí, dodá autu takový nádech luxusu.
 
Pokud si koupíš nějakou tmavou barvu nebo klasickou červenou, tak minimálně investuj do ochranné fólie na předek vozu. Abys nedopadl jak @Mateo nebo další. Najdeš tady dost naštvaných lidí, kteří mají poškozený lak od kamínků a teď litují, že si fólii nenalepili včas. Je to další investice (u Mazdy 6 asi 17 tisíc Kč), ale i po letech budeš mít krásný lak.

Tak jak se to vezme, aspoň teď nemusím už kolem auta běhat a hledat jestli to někde není odřený atd... . V každém případě buď folii a nebo pak podle škod rozstřik nebo prostě přelakovat.
 
Tak jak se to vezme, aspoň teď nemusím už kolem auta běhat a hledat jestli to někde není odřený atd... . V každém případě buď folii a nebo pak podle škod rozstřik nebo prostě přelakovat.

Přelakování bude u některých barev násobkem ceny kvalitní fólie. To je taky důvod, proč jsem na fólii změnil názor. Pokud mě jen přelakování kapoty bude stát trojnásobek ceny špičkové fólie, tak není co řešit. Mimochodem, já na Mazdě 6 fólii nemám, tu jsem nechal dát jen na CX-3 v nádherné, ale extrémně choulostivé Red Soul Crystal.
 
Ten lak mě trochu překvapuje. Současné auto mám 9 let a kromě pár drobných oděrek z mojí nešikovnosti je lak nedotčený. Mám u M6 čekat něco jiného?
Popravdě - péči se chystám poskytovat běžnou... nic nezanedbávat, ale nechystám se být otrokem věci....
 
Ten lak mě trochu překvapuje. Současné auto mám 9 let a kromě pár drobných oděrek z mojí nešikovnosti je lak nedotčený. Mám u M6 čekat něco jiného?
Popravdě - péči se chystám poskytovat běžnou... nic nezanedbávat, ale nechystám se být otrokem věci....

Když si dáš fólie jak doporucuje Krabat budeš v klidu. Já to neřeším, protože s ročním najezdem co mám, to auto déle jak 6 let nejspíše mít nebudu.
 
@Maneros za ty peníze mrkni i na Outback 2.5 . Můžu říct, že velmi příjemné svezení, zdál se mi i prostornější než M6 a navíc je ve čtyřkole
 
Fólie jsou na mě přehnané opatření a kromě většího odstupu od náklaďáků přede mnou to nechci řešit. Když se stane tak se stane, pro mne je lehčí se s pár ďolíky od kamínků smířit než lepit fólii na předek a pak se strachovat aby před nákupákem někdo košíkem neodřel zadek a boky, kde žádná fólie není (což už se při vší opatrnosti a parkování úplně nejdál od vchodu stalo). Výhodu fólie spíš vidím při prodeji auta, může to na budoucího majitele zapůsobit, když uvidí, že se někdo o auto staral a prodává jej s předkem jako novým. Co se týká volby auta tak já bych zcela nekriticky žádný zásadní nedostatek na autě po najetí 9000 Km nenašel a to říkám se snahou o objektivitu. Spíš jsou některé věci lepší než jsem čekal jako třeba spotřeba, asistenti a odhlučnění. Po stránce spolehlivosti je ještě brzy hodnotit. Ty 3 děti vzadu nevím, vozím jen jedno.
 
Podívej, jak už jsem tady psal, já sám na Mazdě 6 fólii nemám. Ale mám bílou barvu, která opravdu skryje mnohé drobné vady a poškození. Pokud si @Maneros koupí taky bílé auto, bude umývat ručně, bude jezdit trochu předvídavě, nebude se jiným lepit na zadek, tak nebude mít problém.

Současně ale dodávám, že kdybych měl auto v červené Red Soul nebo jakékoliv tmavé barvě, tak do toho jdu. Na těchto barvách vidíš na slunci každý mikro škrábanec. Vidím to dnes a denně. Doslova stovky hologramů po celé karoserii. Kolega v práci si dva týdny zpátky koupil Mazdu 6 v červené barvě, předváděčku. Asi Vám brzy udělám fotku, abyste viděli, jak vypadá lak po roce nešetrného mytí v kartáčové myčce. To je prostě děs. Když je pod mrakem, auto vypadá normálně. Jakmile vyjde slunce, máte dojem, že někdo sebral smirkový papír a celý lak poškrábal.

Pointa č. 1 je, že tyhle hologramy na bílé barvě nejdou téměř vidět.
Pointa č. 2 je, že na tmavých barvách jim nezabráníte ani při maximální pečlivosti. Ke všemu tam bude doslova svítit i jeden jediný škrábanec.
 
Podívej, jak už jsem tady psal, já sám na Mazdě 6 fólii nemám. Ale mám bílou barvu, která opravdu skryje mnohé drobné vady a poškození. Pokud si @Maneros koupí taky bílé auto, bude umývat ručně, bude jezdit trochu předvídavě, nebude se jiným lepit na zadek, tak nebude mít problém.

Současně ale dodávám, že kdybych měl auto v červené Red Soul nebo jakékoliv tmavé barvě, tak do toho jdu. Na těchto barvách vidíš na slunci každý mikro škrábanec. Vidím to dnes a denně. Doslova stovky hologramů po celé karoserii. Kolega v práci si dva týdny zpátky koupil Mazdu 6 v červené barvě, předváděčku. Asi Vám brzy udělám fotku, abyste viděli, jak vypadá lak po roce nešetrného mytí v kartáčové myčce. To je prostě děs. Když je pod mrakem, auto vypadá normálně. Jakmile vyjde slunce, máte dojem, že někdo sebral smirkový papír a celý lak poškrábal.

Pointa č. 1 je, že tyhle hologramy na bílé barvě nejdou téměř vidět.
Pointa č. 2 je, že na tmavých barvách jim nezabráníte ani při maximální pečlivosti. Ke všemu tam bude doslova svítit i jeden jediný škrábanec.

To je fakt, tahle červená po umytí neodpustí žádnou nedokonalost a je jak zrcadlo. Občas jsem i rád, když je auto špinavé :)
 
Naštěstí se na auto koukam hlavně zevnitř, skrze kamery a ty mají tak špatne rozlišení že mě to netrapí
 
Back
Top