• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Legální rozměr pneu v TP - zápis, možnosti

Pomohlo vám toto téma?


  • Celkem voličů
    8
Musíš dostat typový list od výrobce kola právě pro svůj model auta. Pak nemusíš nic řešit na autě, solidní výrobce si to ohlídá. Ovšem v TP máš patrně zapsaný rozměr jen 7.5Jx19, tak bych se trochu divil, že bys na to dostal typový list v této o palec větší šířce disku.
Jinak pokud ten rozměr nemáš v TP, tak si ho musíš nechat zapsat. Postup tady na fóru najdeš několikrát.

Nový kola bych samozřejmě kupoval s typovým listem a rozměrem, kterej mě na stk schválí.
A se zapsáním jinýho rozměru kol do TP mám zkušenosti. Trochu netradiční ale...
Není vhodný pro MORALISTY, proto to raději schovám pod spoiler.
Koupil jsem použitý kola s rozměrem, který jsem neměl v TP. Koupil jsem na eshopu jedno kolo s rozměrem, který jsem chtěl zapsat do TP. Zažádal jsem i o typový list. Vzal jsem typový list, jel nechat schválit na STK a zapsat na úřad. Následně jsem kolo vrátil eshopu do 14 dni bez udání důvodu.
 
@VegasBaby doost dobrý. Stydím se sám před sebou, že toto mě nenapadlo. A jak vůl jsem měsíc a půl hledal disky dle TP (nakonec stejně mám menší ET o 6mm, ale působí přirozeně).
 
Volal jsem předem, jestli je musí vidět technik typu K na autě jelikož mají jiný rozměr než mám v TP. Prý ne. Technik zkontroloval shodu typového listu s jedním kolem hozeným v kufru, shodu s daným autem a orazítkoval. Magistrát zapsal do TP daný rozměr disku, pneu a po té sem nasadil na auto kola s totožným rozměrem, jaký mělo kontrolovaný kolo u technika typu K.
 
Dobrý :) Já jsem jel na STK již s nasazenými novými disky v domnění, že to tak musí být. Ale problém mi to nedělalo, vycházelo mi to i časově po nákupu disků a zimáků - jel jsem tam hned druhý den.
Ovšem co mi udělalo čáru přes rozpočet, byl fakt, že jsem si poté neohlídal u technika inspektorátu/magistrátu, aby mi zapsal správný index nosnosti :worried: Zapsal mi správně všechny rozměry pneu, co byly v typovém listě od výrobce disků, ale bůhvíproč si vzal z předchozích indexů nosnosti, co byly v TP, ten větší. Takže by stačilo 92, ale mám tam 97. V TP byla už jedna alternativa s vyšším indexem - zřejmě opsaná z německého papíru, který jsem měl při přihlašování dovezeného auta. Takže doporučuji si při zápisu hlídat i toto.
 
Chci se optat, bohužel jsem koupila pneu i s diskama na CX5 o rozměrech 225/65 R17 a musela jsem auto vyměnit za CX3 z nepříjemných důvodů... Mám nabídku na 215/55 R17... Myslíte že by bylo možné nechat jedny z nich zapsat do TP a které??? Jestliže v TP je 215/50 R18 a dopsané 215/60 R16??? Děkuji předem za odpověď

Ps:. Jsem tu nová ještě nevím jak to tu chodí... A zároveň nevím kam co zařadit... Prosím o radu ???

Přesunuto do existujícího tématu.
 
Poslední úprava moderátorem:
Tento tyden me technik na STK upozornil, ze si mam dat do poradku kola, ze jinak u nej priste neprojdu. Ale byl hodny a dal mi na to dva roky a ne mesic. Nikdy se mi nestalo, ze by technik resil disk. Vzdy jsem mel rozumny disk (zadny vylezly ani siroky extrem) a na nem pneu co byla v TP.
Letni kola byla na aute pri koupi uz. Pneu sedi, ale ze je na jinem disku jsem vedel jen nepocital ze to bude resit. V TP mam 17 x 7, ET 55 a v realu mam 17 x 7.5, ET 47.
Pro me bude nejschudnejsi to vzit pres tu zkusebnu jako individualni dovoz.
Cast C: https://www.mdcr.cz/Dokumenty/Silni...p-zapisu-rafku-a-pneumatik-do-technickeho-pru
Postup jak je to v realu je: https://www.auto.cz/jak-se-legalizuji-kola-nezapsana-do-technickeho-prukazu-135673
Protoze pochybuji, ze nejaky oficialni dovozce/prodejce mi jen tak bez kseftu posle typovy list nebo prohlaseni (body A, B) ke kolum, ktera mam na aute nebo jsem je koupil na inzerat.
Neni to sice nejlevnejsi zalezitost, ale porad levnejsi, nez kupovat celou sadu novou, nebo dokonce dve, kvuli kusu papiru. Nechapu, proc proste nestaci ze stranek vyrobce stahnout TUV/KBA a s tim jit na STK ke K technikovi. Zbytecne slozite a hlavne to tlaci lidi k tomu, aby kupovali nova kola.
Podobne to mam u zimnich kol. V TP mam 16 x 7, ET 55 a v realu mam oem Hyundai Tucson, ktera pro ne vyrobil Fondmetal, 16 x 7, ET 42 a na nich pneu co je v TP.
Tohle je myslim jedina cesta jak zapsat a "legalizovat" kola jinych rozmeru koupena s autem nebo pres inzerat. Deriho cesta je take dobra, jenze ta musi probehnout pred porizenim kol.
Jen koupi novych s typovym listem nebo tim prohlasenim plus TUV KBA, tak tam je vice moznosti, jake pneu se daji na disk nasadit. Me by se treba libilo 205/50/17, 225/45/17 (trochu uz overkill, ale mhonem vetsi vyber nez 215/45/17) a na zimu klidne 205/60/16 (aby to vykompenzovalo snizeni). Tak asi jedine zase koupit jeste jine pneu a znova absolvovat bod C.
Jeste ted i koukam, ze to snad jde i na dalku https://www.schvalovanikol.cz/
Po kliknuti na stahnout podklady se otevre co vse se ma nafotit. Tak to je uplny vysmech a jen tovarna na love a oskubani lidi.
 
Poslední úprava:
Otcovi se to taky stalo, měl letní disky širší o 0,5". Je to tím že STK se dělají furt ve velkým přes známý a když přijde člověk "z ulice" tak musí něco najít, protože by bylo divný že technikovi prochází velká většina aut bez problémů, musí mít prostě nějaký nalezy aby jeho práci nezačali zkoumat
 
ja som nasiel nieco taketo ale len do FL 2016, neviem ci to mozem skusit pouzit na GLko s inym diskom ako enkei ....
 

Přílohy

  • 55027011-5N-11-3-001.pdf
    334 KB · Zobrazení: 21
ja som nasiel nieco taketo ale len do FL 2016, neviem ci to mozem skusit pouzit na GLko s inym diskom ako enkei ....
Ano, je tam přece Mazda 6 (III) GJ, GH e1*2007/46*1001*.. e1*2001/116* 0448*14-.. - ab Modell 2013 - incl. Facelift 2016, ale většina úřadů ti tam zapíše právě Enkei.
 
Ano, je tam přece Mazda 6 (III) GJ, GH e1*2007/46*1001*.. e1*2001/116* 0448*14-.. - ab Modell 2013 - incl. Facelift 2016, ale většina úřadů ti tam zapíše právě Enkei.
takze ak rozumiem spravne na urade ich poprosit aby nevyplnovali meno vyrobcu je jedina gentlmenska dohoda ak by na to pristupili... A musim s tym na STK s diskami toho rozmeru (idealne Enkei)? alebo staci rovno na urad?
 
Musíš napřed na STK, ano s diskem toho rozměru a typu. Na úřadě ti nic kontrolovat nebudou, jen vezmou protokol z STK.
 
Mně teda na STK zapsali značku, typ a rozměr podle typového listu. Nevím teda, jestli by se technik nechal ukecat,aby tam napsal jen rozměr.
 
Já teda poprosil paní na úřadě, aby zapsala jenom rozměr. Vyhověla mě tak, že zapsala vše podle typového listu i s názvem kol a i samostatně jen rozměr z typového listu bez názvu kol.
 
Já teda poprosil paní na úřadě, aby zapsala jenom rozměr. Vyhověla mě tak, že zapsala vše podle typového listu i s názvem kol a i samostatně jen rozměr z typového listu bez názvu kol.
Hm, tak to je prima. Já to tam mám komplet v jednom řádku, takže můžu mít jen tento konkrétní typ a značku kol.
 
Hm, tak to je prima. Já to tam mám komplet v jednom řádku, takže můžu mít jen tento konkrétní typ a značku kol.
Jít na registr vozidel v Brně (jelikož jsem z Brna), tak by mě hnali s jakoukoliv připomínkou, úplně to vidím ? Volil jsem jinou cestu, obešel jsem pár obecních úřadu s rozšířenou působností, kde byli ochotni se semnou bavit (kvůli bydlišti) a pěkně jsme se o tom pobavili. Vyřízeno ??? A to jenom kvůli tomu, že jsem měl zkušenosti z minula.
 
Back
Top