• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Legální rozměr pneu v TP - zápis, možnosti

Pomohlo vám toto téma?


  • Celkem voličů
    8
Jít na registr vozidel v Brně (jelikož jsem z Brna), tak by mě hnali s jakoukoliv připomínkou, úplně to vidím ? Volil jsem jinou cestu, obešel jsem pár obecních úřadu s rozšířenou působností, kde byli ochotni se semnou bavit (kvůli bydlišti) a pěkně jsme se o tom pobavili. Vyřízeno ??? A to jenom kvůli tomu, že jsem měl zkušenosti z minula.
No, příště už budu taky chytřejší :D.
 
Hm, tak to je prima. Já to tam mám komplet v jednom řádku, takže můžu mít jen tento konkrétní typ a značku kol.
To jsem překvapen. Já jsem byl v Praze na Bohdalci jak na STK, tak na registru a ani mě nenapadlo, že bych měl hlídat vynechání značky výrobce kol. Technik K viděl má kola Ronal a k nim papír od výrobce. A v TP mám jen rozměry.
dopsané rozměry v TP.jpg
Pouze jsem neměl radost ze zapsaného indexu nosnosti. Chlap v registru ho prostě opsal z indexu, který je uveden u 17" rozměru kol v TP. Chtěl jsem tam mít 92, co je u 19". Ani nevím důvod, proč je index u 17" větší jak u 19".
 
Tak asi proto, že 17 bude mít tužší profil, bočnici, než nižší 19. Můžeš ji více zatížit. 19” tam nevidím zapsány.

Každopádně by jsi neměl jezdit na pneu, která má nižší index nosnosti než je uváděn v TP.

Jinak platí, index uváděn v TP je nejnižší hodnota, kterou můžeš použit u pneu. Takže můžeš mít vše nad.
 
Jinak platí, index uváděn v TP je nejnižší hodnota, kterou můžeš použit u pneu. Takže můžeš mít vše nad.
Jistě. Nedávám si dopisovat nové rozměry kol, aniž bych měl ponětí o pravidlech. A ukázal jsem ve výřezu jen to, co bylo dopsáno dle mého požadavku. V základu jsou 19" s indexem 92 W a 17" s 97 V. Dosud jsem nikde nenašel jediný důvod či vysvětlení, proč pro jiný rozměr má být jiná nosnost. Na rozdíl třeba od odlišných hodnot huštění pro jiné šířky pneu, tam jsou důvody jasné.
Ale dokážu pochopit, že když výrobce uvádí jiné indexy pro jiné rozměry "standardních pneumatik" v technických údajích, tak si ani technik K ani v registru nelajsnou tam dát míň jak u toho menšího rozměru, nebo hledat nějakou interpolaci mezi indexy pro rozměr mezi nimi. Jenom jsem komentoval, že jsem neměl radost.
 
Zdravím vás, pred pol rokom som kupoval Mazdu 6 2018 z Nemecka ktorá ma v techničáku zapísaný len jeden rozmer a to 7.5J x19 ET45; 225/45 R19 92W. Zháňam si teraz kola na zimu a mám možnosť disku 7.5x17/ET46 A tak by som sa chcel opýtať, či s tým bude nejaký problem keďže väčšinou sa uvádza myslim ET50 pre 17 kola
 
Pokud máš v TP zapsány jen 19”, tak jezdit na 17” bude problém a už je jedno jaký máš ET.
 
Pokud jsou rozměrově vhodný pro daný vozidlo, tak bez problému. Mám orig. 19” jako ty a “zimní pneu” viz foto

EA598408-70E2-4A8E-89F2-D70177B3246F.jpeg
 
Rozmerovo sú vhodné no a typový list to budem vedieť až zajtra tak snáď bude. Vďaka páni .
 
Rozměry alu kol - Mazda 6 GJ 2012
Ahoj, řešil tu prosím někdo jestli je možné / legální namontovat na Mazdu 6 GJ alu ráfky 7jx17" ET 50, s pneu 225/55R17 ? Eventuelně jaké jsou za to postihy ? Díky.
 
Vhodné rozměry máš ve velkém techničáku. Dle modelu se můžou lišit. Zapsat lze s typovým listem k danému ráfku. Pokud budeš mít neshodné s tp v případě havárie pojistovna neplní.
Mám v tp chybně napsaný ET a na technický měl kecy, musím to nechat přepsat.
 
Dneska jsem náhodou objevil možnost koupě jen typového listu:
Tak třeba se někomu bude hodit, až to bude řešit.
myslím že samotný typový list ti bude asi k ničemu
když mě přišly kola tak kromě typového listu tam byla jěště spousta papírů ke kolům s různými rozměry a čísly na moje konkrétní auto, tohle si technik na STK pečlivě pročítal plus ještě nějaké osvědčení že to prodejce může vystavovat
 
Zdravím, mám dotaz. Před nedávnem jsem si kupoval nové disky na GJ, ke kterým jsem dostal i typový list. Prohlídka na STK proběhla v pořádku, tak jsem šel na úřad. Originál disky jsou 7,5x114,3 225/45 r19. Nové jsou 8x114,3 a jiné et, to už si nepamatuju. V typovém listu jsou na tyto disky kompatibilní 3-4 rozměry pneu. Mimo jiné i 245/40 r19, které chci zapsat. Na úřadě mi ale paní řekla, že mi může zapsat jen jiné disky s originál rozměrem pneu, že pokud chci jiný rozměr, tak ji mám přinést třeba z Mazdy doklad, že tam opravdu můžou být.

Jak to tedy je? Je možné, že i přestože větší pneu na disky pasují, tak nemusí pasovat na Mazdu? Nebo je jasné, že když je v typovém listu uveden typ auta, možné rozměry pneu, tak automaticky budou sedět?

Snad jsem to napsal srozumitelně :D
 
Zdravím, mám dotaz. Před nedávnem jsem si kupoval nové disky na GJ, ke kterým jsem dostal i typový list. Prohlídka na STK proběhla v pořádku, tak jsem šel na úřad. Originál disky jsou 7,5x114,3 225/45 r19. Nové jsou 8x114,3 a jiné et, to už si nepamatuju. V typovém listu jsou na tyto disky kompatibilní 3-4 rozměry pneu. Mimo jiné i 245/40 r19, které chci zapsat. Na úřadě mi ale paní řekla, že mi může zapsat jen jiné disky s originál rozměrem pneu, že pokud chci jiný rozměr, tak ji mám přinést třeba z Mazdy doklad, že tam opravdu můžou být.

Jak to tedy je? Je možné, že i přestože větší pneu na disky pasují, tak nemusí pasovat na Mazdu? Nebo je jasné, že když je v typovém listu uveden typ auta, možné rozměry pneu, tak automaticky budou sedět?

Snad jsem to napsal srozumitelně :D
Já to mela tak, že jsem na nové disky nazula jeden z rozměrů uvedených na typovém listu, s tímto komplet jsem jela na STK, technik do typového listu poznačil, který rozměr na těch alu bude, dle toho, co jsem měla nazuto. Toto pak zanesl do protokolu, který jsem spolu s typovým listem předložila na úřadu a přesně tuto kombinaci mi úřednice zapsala do TP. Víc neřešila.
 
Aha, tak to je dobrá varianta. Bohužel ty nové pneu ještě nemám, proto zvažuju, zda se do toho pouštět, kupovat pneu, dodatečně vše shánět a řešit.
 
Aha, tak to je dobrá varianta. Bohužel ty nové pneu ještě nemám, proto zvažuju, zda se do toho pouštět, kupovat pneu, dodatečně vše shánět a řešit.
Ono, správně se to tak má dělat, pokud na nové disky chceš jiný rozměr pneu. V opačném případě nevím, nemám zkušenost.
Ale když jsem to donesla takto komplet, tak se nikdo na nic neptal, ani nezamítal, jen na STK technik zkontroloval, že to nikde ničemu na autě nevadí, a že to tam sedí bez jakýchkoliv úprav, a byl klid. 😅
 
No já mám v TP jen jeden rozměr a tehdy jsem nad jiným rozměrem neuvažoval..až později..tak mě právě zajímá, kolik je s tím starostí, dělat to takto dodatečně :D
 
No já mám v TP jen jeden rozměr a tehdy jsem nad jiným rozměrem neuvažoval..až později..tak mě právě zajímá, kolik je s tím starostí, dělat to takto dodatečně :D
Určitě někdo bude mít zkušenost..

Já si jen uložila odkaz, co už tady někde putoval, kde je kontakt na osobu, která dokáže alternativní rozměry na žádost dodat.
 
Back
Top