• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 (GJ/GL) - obecně

Nemate nekdo pridelanou SPZ primo na aute (sroubkama) bez podlozky? Zjistuju jestli je to u M6 vubec mozny (obzvlast na predku) a jestli ta SPZ treba neoboucha lak.
 
To jo, ale Ty, @Vitus-i, mas "podlozku". Ramecek ne, ale podlozku jo. Ja treba na GJ podlozku nemam, takze RZ je primo na narazniku.
Teryho prvni Mazda

Kazdopadne jsem nijak nezkoumal, zda by se mi odiral lak ohybanim znacky (ale ja tam mam folii). To zkusim omrknout. Takhle bez podrobneho zkoumani si po trech letech nejsem vedom niceho.
 
Ahojte, doufal jsem, že můj první příspěvek zde bude trochu pozitivnější ... ale to je tak, když se ráno vracíte k autu a zničehonic jste šíleně vzteklí! ... vlastně, ne z ničehonic ... oprava.jpg
 
To jo, ale Ty, @Vitus-i, mas "podlozku". Ramecek ne, ale podlozku jo. Ja treba na GJ podlozku nemam, takze RZ je primo na narazniku.
Teryho prvni Mazda

Kazdopadne jsem nijak nezkoumal, zda by se mi odiral lak ohybanim znacky (ale ja tam mam folii). To zkusim omrknout. Takhle bez podrobneho zkoumani si po trech letech nejsem vedom niceho.

To vypada dobre. Jen si rikam jak je pridelana ta SPZ na zadku? Nevidim zadne sroubky ani podlozku.
 
No já jsem jen zvědav, jestli vzhledem ke kvalitě Mazda laku @Ter Leeloo II po letech tou fólií nevezme dolů i ten samotný lak, když ji strhne. :D No, na to by asi muselo slunce trochu víc pálit a hlavně desítky let.
 
Ahojte, doufal jsem, že můj první příspěvek zde bude trochu pozitivnější ... ale to je tak, když se ráno vracíte k autu a zničehonic jste šíleně vzteklí! ... vlastně, ne z ničehonic ... Zobrazit přílohu 15800

To ti to vzali pořádně. A hádám - slušnost napsat lísteček dotyčný asi neměl, co? Snad si to měl pojištěné. Každopádně pokud jsi to ještě neudělal, tak volat policii (protože spoluúčast)
 
To ti to vzali pořádně. A hádám - slušnost napsat lísteček dotyčný asi neměl, co? Snad si to měl pojištěné. Každopádně pokud jsi to ještě neudělal, tak volat policii (protože spoluúčast)

Pojištěné to mám ... policii jsem nevolal, spoluúčasti bych se s policejním hlášením nevyhl. Spoluúčasti bych se vyhl pouze, když by se pachatel našel a šlo by to z jeho pojistky. A jelikož parkoviště nemá kamerové záznamy, je pravděpodobnost mizivá, spíše nulová. I v případě, že by se vedle mě postavilo modré auto s čerstvými černými škrábanci a majitel by se ohrazoval, že toto poškození má již dlouho, bylo by to slovo proti slovu ...
Je škoda té lidské lhostejnosti :-/ ... vždyť kdyby nechal lístek s kontaktem, vždy se dá domluvit. Nehledě na to, že škoda jde z jeho povinného ručení a nic by neplatil. Jenže dnes je modernější nic neřešit, než něco řešit a pomoct. Škoda ... :(

No, brzy se budu ze sídliště stěhovat, takže má motivace to házet hned do autolakovny je nízká (při představě, že bych to nechal spravit a další ráno by mě čekalo stejné překvapení - to už by bylo na mašli! :D Alespoň bych se chtěl ale zbavit těch modrých šmouh/škrábanců. Tempo nezabralo. Máte někdo nějakou další, cenově ne přehnanou, účinnou variantu?
 
PetanW: bohuzel za volantem je spousta jedincu, co verim, ze ani nevim, ze ti to poskrabali i kdyz to musela but pecka. Typicky duchodci....Nekteri fakt iz nemaji za volantem co delat, ale diky platne legislative vesele jezdi dal...ani sebereflexe neexistuje.

Ja u obchodaku vzdy parkuji co nejdale od ostatnich, kde siroko daleko neni jine auto. A stejne, kdyz se vratim, mam zprava i z zleva vozidlo.....a pritom opet mjmo ne siroko daleko nic...fakt nechapu!
 
Ahoj, už se to tady řešilo, ale nějak z toho nejsem moudrej, asi proto, že se to v čase měnilo... Je v Mazdě 6 GL 2017 v kole ventilek se senzorem na tlak nebo není? Musím něco kromě ventilku do kola na kontrolu tlaku dokupovat či ne? Já to tedy chápu tak, že to není potřeba a že v autě je pouze nepřímý systém měření... Díky předem za reakci.
 
Ahoj, už se to tady řešilo, ale nějak z toho nejsem moudrej, asi proto, že se to v čase měnilo... Je v Mazdě 6 GL 2017 v kole ventilek se senzorem na tlak nebo není? Musím něco kromě ventilku do kola na kontrolu tlaku dokupovat či ne? Já to tedy chápu tak, že to není potřeba a že v autě je pouze nepřímý systém měření... Díky předem za reakci.
Jak říkáš, je to pouze nepřímo přes ABS. Až face-lift 2018 má TMPS sensory.
 
Diky moc. To je fajn, protoze preci jen by to byl zbytecny vydaj navic za ctyri senzory do rafku a k nicemu to poradne neslouzi podobne jako start stop system nebo nesmyslne ukazujici radce razeni rychlosti. :)

Vsechno tohle jsou produkty eko terorismu... :)
 
Svoji starší M6 GL, jsem posunul dál tátovi a bohužel jsem mu to předal, když zrovna začaly vybrovat brzdy (v 19tkm!!). Tak s tím byl rovnou dnes v servisu a po dlouhém dohadování mu reklamaci neuznali. Údajně je to chyba řidiče, ale prý se to běžně může stát i při prudkém brzdění na dálnici. Za výměnu (za ty stejný brzdy!) chtěli cca 13k. Takže, aby člověk při každém nouzovém brzdění přemýšlel jestli se mu to vyplatí :/ je tu někdo komu by to v nějakém servisu uznali? Nebo myslíte, že má smysl si stěžovat někam přímo na Mazdu ČR?
 
Back
Top