• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda 6 - senzor tlaku pneu + rázy přední kolo

A nemáš výrazně jinou výšku vzorku na některém kole na nápravě?
 
Na ani jedný Mazdě ze tří vzorků mě to nezlobilo, na CX3 se nám asi třikrát rozsvítila za mokra na dálnici v zimě loni, tak jsem poprosil při nejbližší servisní prohlídce o kontrolu/vyčištění (což jsem řekl, ale ani nevím, zda tam je co a jak čistit) a od té doby už se to neozvalo, ani v létě, ani během letošní zimy.
 
Jj, ujel jsem dnes asi 10 km a už to řvalo. Je tam něco blbě a já mám zase vnitřně podezření na servis. Koupil jsem auto na letních, nedělalo to, přehodil jsem kola se zimníma, který jsem nechal vyvážit a nedělalo to, odjel jsem do servisu na olej a první rozsvícení na cestě ze servisu. Tak fakt nevím...

A nemáš výrazně jinou výšku vzorku na některém kole na nápravě?
Myslím, že ne. Ale to by stejně mělo být po resetu autu jedno, auto si načte daný gumy jako výchozí stav a pokud nedojde přes ABS ke změně otáček (tj pokles tlaku, změna obvodu kola) tak by to držkovat nemělo.

Na ani jedný Mazdě ze tří vzorků mě to nezlobilo, na CX3 se nám asi třikrát rozsvítila za mokra na dálnici v zimě loni, tak jsem poprosil při nejbližší servisní prohlídce o kontrolu/vyčištění (což jsem řekl, ale ani nevím, zda tam je co a jak čistit) a od té doby už se to neozvalo, ani v létě, ani během letošní zimy.
To je můj plán, kouknout na čidla + konektor na kabeláži, jestli tam není nějaký problém. Ale to musí vydržet na slušnější počasí...
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak mazďule je v servisu na svolávačce, taky jim to bylo divný co to dělá. Tak to podhledem zkontrolují jestli je to vizuálně v pořádku a přehrají soft TMPS - což nevím jestli nějak samostatně lze...
 
přehrají soft TMPS - což nevím jestli nějak samostatně lze...
Chachá... :D tak to určitě, hackeři jedni. Mění se kdyžtak celá ŘJ ABS/DSC za GHY9-43-7A0H - chybná programová logika učení. Programovací ABS jednotky přišly až po faceliftu. Ale můžu se mýlit.
 
Poslední úprava:
Tak to jsem si myslel - ale neukázal by Forscan chybu té jednotky? Přes Forscan jsem si tedy navíc ABS resetoval...
 
Tak to jsem si myslel - ale neukázal by Forscan chybu té jednotky? Přes Forscan jsem si tedy navíc ABS resetoval...
Ne, problém je ve vnitřním programu, který není tolerantní vůči odchylkám pneu.
 
A jo, to jsem vlastně někde četl, že tohle diag neumí poznat... Jinak jsem koukal co ta jednotka stojí....o_O
 
Zdravím, s dovolením rád využíji vzkříšeného vlákna ohledně TMPS.
Je to skutečně tak, že nelze v ECU tuto funkci deaktivovat nebo mi něco uniklo? Neříkejte mi, že si všichni po pár letech praidelně kupujete nová čidla... Na některých U.S. fórech narušení tohoto asistenta označují dokonce za "illegal".
 
Čidla si nekupuju, neboť tam žádný nemám. Čidla lze jednoduše obejít bypassem, který simuluje čidla v kolech takže lze použít jakkákoliv kola bez čidel. To je celkem easy. Vypnout to oficiálně nelze, protože potom by to obcházelo to nařízení EU kvůli kterýmu to v autech je povinně. ABS si taky nechceme natvrdo zrušit (tedy v motorkách jo :)). Mě to v autě blbne, proto bych to chtěl zrušit, mám to v Superbu kde to neblbne a je mi to potom jedno. Tady je video jak to přes kódování zruší u Mondea Mk.5
takhle bych si to představoval u Mazdy. Zkusil jsem písnout @tkm tak uvidím co půjde...
 
Lze je deaktivovat ,viz člen @tkm
Díky za pripomienku, ale autor neuviedol model a VIN, okrem toho by som musel stiahnuť snapshoty z jeho RJ a potom sa dá stanoviť či áno alebo nie. Reálne to vidím na 2 návštevy. S pozdravom
 
Ahoj, pokud jde o mně, auto mám v podpisu a písnul jsem soukromou zprávu nebo komunikaci či jak to tu funguje, snad jsem to napsal dobře, přišlo ti to prosím tě? Tam bych piknul i ten VIN. Díky
 
Jinak jsem přijel ze servisu, ani vlastně nevím, jestli to sem psát. Já jim nechci dělat nějakou ostudu či je hanět... Při první návštěvě mi řekli, že mám čidla v gumách. Nemám. Dobře, to spletli, stane se. Včera mi tu jednotku chtěli přehrát, no výsledek je - zmáčkli jsme vám to tlačítko Reset pod volantem a mělo by to být dobrý. Na nic jsme nepřišli. Podotknu, že jsem jim tam vyprávěl co všechno s tím dělám, jak furt resetuju, jezdím dálnice = roviny atd atd... Technik byl příjemnej, snažil se, je pravda že primární práce byly něco jiného ale tak nějak bych čekal, že mi k tomu řeknou něco víc. Reset pod volantem bylo míň, než jsem čekal.
 
Back
Top