• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda3 BP 2019 - obecně

Tak mi to nedalo byl jsem v autě a změřil otvor na filtr. Na výšku má cca 31-32 mm (špatný přístup na měření) a ten Maxgear má plastové čelo na výšku 35mm. Tak že přesah tam je ,ale minimální. To ten BLUEPRINT bude mít podle fotky minimálně 40mm ,takže o dost lepší
Ve vlákně víše jsem dával foto origo filtru s metrem.Zkus na to mrknout.Ten blueprint co jsem kupoval má stejné rozměry.Můžu změřit i ten jestli chceš.
 
To nemusíš. Už jsem na to koukal a už ho i objednal. Jak sem psal při první výměně tam byl filtr který měl rozměr 35 mm ,tak jsem neměl tucha ,že tam má být filtr s vyšším čelem i ten s těma 35mm to uzavřel. Ale tenhle je samozřejmě lepší. Člověk se pořád učí. Děkuji ti.
 
Tak mi to nedalo byl jsem v autě a změřil otvor na filtr. Na výšku má cca 31-32 mm (špatný přístup na měření) a ten Maxgear má plastové čelo na výšku 35mm. Tak že přesah tam je ,ale minimální. To ten BLUEPRINT bude mít podle fotky minimálně 40mm ,takže o dost lepší. Do budoucna když někdo bude projíždět tohle téma. POZOR NA MAZDU 3 BP NEKUPOVAT KABINOVÝ FILTR MAXGEAR 26-1764 A KAMOKA 6080149.
Já bych to upřesnil. Nekupovat na M3 BP a CX30 jakýkoliv filtr, kde se uvádějí i kódy D09W-61-J6X a DB9L-61-J6X což jsou kódy pro CX3 a M2 DJ.

Je to běžná chyba u internetových prodejců a laciných výrobců dílů a takovýhle chyby (nejen u filtrů) se objeví hodně často obzvlášť prvních pár let života novýho modelu. Správně by u kabinovýho filtru měl být uveden jen kód pro BP a CX30 a to BDGG-61-J6X-9A
 
Hoj, jestli se to tu někde řešilo, tak se omlouvám, ale je tu toho už moc:p ... jak moc má Mazda pořešený lak z výroby? Je tam jen vrstva provizorního vosku, nebo je třeba to před keramikou kromě prepu i vyleštit? (asi ne, ale když jsem se doslechl, že na mazdí červenou se nanáší jen 1/3 ochraného laku oproti bílé, tak se raději zeptám)
 
Hoj, jestli se to tu někde řešilo, tak se omlouvám, ale je tu toho už moc:p ... jak moc má Mazda pořešený lak z výroby? Je tam jen vrstva provizorního vosku, nebo je třeba to před keramikou kromě prepu i vyleštit? (asi ne, ale když jsem se doslechl, že na mazdí červenou se nanáší jen 1/3 ochraného laku oproti bílé, tak se raději zeptám)
Nějaký vosk na podvozek se dává... Ale jinak doporučuji na předek folii...
 
Jj je tady toho moc.? Hodně čtení.Težko říct,možná tam něco je,ale už si to nepamatuju.Podvodvozek je nasmolený nějakým hustým voskem.Zbytky ho tam mám ještě po třech letech.?Ochrana laku, jedině fólie.
 
Já teda na podvozku mám vosku furt tunu. Vypadá to jako nový. Co se týče laku tak tam nějaká "vosková úprava" vydržela tak 2 měsíce.
 
mno díky. Já si asi první vyzkouším pohrát s keramikou, než to dát nějaké lopatě k foliování a pak zjistit, že ti prořezali lak:D (snowflake bílá prý něco snese) Jinak spodek asi nechám na jaro...kontrola a případně ošetření... snad jim ta moje nespadla v přístavu do moře jako ta, co jsem zde viděl nafocenou(šrouby+výfuk):)
 
mno díky. Já si asi první vyzkouším pohrát s keramikou, než to dát nějaké lopatě k foliování a pak zjistit, že ti prořezali lak:D (snowflake bílá prý něco snese) Jinak spodek asi nechám na jaro...kontrola a případně ošetření... snad jim ta moje nespadla v přístavu do moře jako ta, co jsem zde viděl nafocenou(šrouby+výfuk):)
Asi bych se té fólie až tak nebál... Tam kde jsem byl, tak přede mnou dělali Teslu a GTR... U mě všechno cajk, nic nepořezali.
 
Ahojte s chladnym pocasim vyzera ze display zacina mat problemy. V strede ostava biela linka. Zohriatim sa to zlepsuje no myslim ze pocas zimy to bude mat zhorsujucu tendenciu. Stretol sa niekto s touto vadou a pripadnou reklamaciou?

Zobrazit přílohu 37843
Ahoj,tak mám pocit, že se mě zjevuje podobná grafika jako tobě.Když startuju a objeví se úvodní grafika,naběhne přes displej přerušovaná linka.Jak naskočí motor a ukáže se budík,tak linka hned zmizí.Jak to prosím tě tenkrát dopadlo?
Díky

IMG20221128170221.jpg
 
Poslední úprava moderátorem:
Řešili jste prosím někdo z vás dojezdové kolo na 3BP?Něco jsem sice našel,ale rád bych slyšel nějaké reference,jestli někdo dával.Taky by mě zajímalo jak vyřešit plato v kufru.Nechce se mě kupovat originál.?Díky za případné info.
 
Rezervu jsem poridil na dojazdowe.pl, tehdy asi za 3000 Kc. Plasty jsem si upravil sam, po obkresleni obrysu kola jsem to normalne vyrezal nozem, slo to bez problemu a pasuje to. Original od Mazdy je asi nejdrazsi polystyren jaky jsem kdy videl :)
 
Řešili jste prosím někdo z vás dojezdové kolo na 3BP?Něco jsem sice našel,ale rád bych slyšel nějaké reference,jestli někdo dával.Taky by mě zajímalo jak vyřešit plato v kufru.Nechce se mě kupovat originál.?Díky za případné info.
Já jsem kupoval zde: www.dojezdovkyprostejov.cz Měl tam jak jetá, tak nejetá kola. Tu polystyrenovou výplň jsem vyřízl. Upínací šroup jsem koupil v Mazdě. Hever origo Mazda na vrakáči.
 
Já jsem kupoval zde: www.dojezdovkyprostejov.cz Měl tam jak jetá, tak nejetá kola. Tu polystyrenovou výplň jsem vyřízl. Upínací šroup jsem koupil v Mazdě. Hever origo Mazda na vrakáči.
Díky,asi to pořeším podobně.?

Rezervu jsem poridil na dojazdowe.pl, tehdy asi za 3000 Kc. Plasty jsem si upravil sam, po obkresleni obrysu kola jsem to normalne vyrezal nozem, slo to bez problemu a pasuje to. Original od Mazdy je asi nejdrazsi polystyren jaky jsem kdy videl :)
Díky,ten origo polystyren je asi ze zlata.Ta cena úplně mimo.
 
Ještě prosím vás jaký je rozměr toho kola?Je to 125/70 R16 5x114,3 67 díra?Hoďte nějakou fotku jak to máte v autě...pro inspiraci.Díky
 
Poslední úprava:
Ještě prosím vás jaký je rozměr toho kola?Je to 125/70 R16 5x114,3 67 díra?
Dojezdový: T125/70D16 96M
Náhradní: 185/55R16 87M
Náboj je klasika 5x114,3 (středový rozměr teď z hlavy nevím, ale ta 68mm by mohla bejt)
 
Poslední úprava:
Back
Top