• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris

Mám s prací Naturala/voskem od Doris:

  • Negativní zkušenost

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    64
Miky:
Tak koukni na srovnání 3M vs Sonax viz odkaz níže-vyzkoušej sonax vs doriswax a pak sem napiš jak test s vodou dopadl ;)

Doris:
O tom pozinku jsem se možná spletl, to přiznávám-jsem zastánce všech značek a nezaměřuju se pouze na vybranou značku.
Ano, lidská hloupost jde v ruku v ruce s dalšími vlastnostmi, které jsou občas nekonečné.

Ter leeloo:
V pořádku, kažého volba. Jsem zastáncem,že jakékoliv péče je lepší než žádná péče.(myslím všeobecně, když lidi koupí nové auto a kašlou na něj)
Ten swissvax jsem zmínil jako ukázku toho, že drahá kosmetika nemusí odpovídat ceně-používám od nich jen vosk na přírodní dřevěné obložení.
Pravda, komunikace mi nikdy nešla, jsem spíš introvert a spíš než pusou pracuju rukama.
O tomto oboru opravdu něco vím. :)

shr3k:
Ad zinkování, zase si člověk rozšíří obzory i ten, který si byl jistý, že zinek se u mazdy nekoná.

Doris:
Chtěla jsi zakroužkovat škrábance, a tak se také stalo.
A už vidíš že tam jsou...ono když člověk hůře vidí, těžko se mu detekují vady laku.(to jsou fakta, nic jiného)
Nebyl sice vyleštěný ani umytý, přesto vypadá velice čistě a případná špína na fotce nepřekáží.
Poprosil bych fotku, v jakém je stavu ochrana laku..po roce. Diskuzi vedeme s fakty, jelikož pouze ty mají skutečnou výpovědní hodnotu :p
Já konkrétně nevím o žádném vosku vyjma keramik, který by na voze vydržel více jak rok, takže jsem zvědav na tvou fotku vosku po roce.
Takže v dalším příspěvku již o zinkování mazd víš? Počkat nebyla jsi to ty, kdo mi psal, že mazdy zinek nepoužívají a v dalším příspěvku už o něm víš od odborníku?
Dokonce jsi sama zinek testovala...
To mi příjde trošku divné.

shr3k:
Takovou práškovou wapku chválím, je to dar z nebes-umyješ auto do stovky a žádné škrábance.
Ten meguiars ti vydrží na autě jak dlouho? Až doděláš ten co máš zkus ten collinite476s a nebo třeba sonax Brilliant shine detailer

Natural:
Přesně tak, netvrdil jsem, že jsem vosk měl v ruce...proto jsem o něj také několikrát žádal, abych si mohl udělat na něj názor vycházející ze skutečnosti a ne z reálého očekávání.
Základní výbava na ošetření auta může vyjít pod 5tis a ta ti vydrží několik let.
Npř u toho vosku za 650 je jedno voskování auta 13,- a stačí voskovat 2x do roka
Pixla za 650korun ti vydrží na 25let! Což při pořizovací ceně je směšné a neuvěřitelné ale toto je matematicky snadno spočítatelné.
Běžně se při voskování spotřebuje méně než mnou udávaných 250g/50x voskování tj 5g vosku na půlroku.
Bavíme se pouze o karoserii, světlech, lakovaných plastech a discích. Vosk na karoserie nelze použít na černé plasty a podobné materiály.

PaKo:
Právě pro rozšíření nových obzorů jsem to začal...aby lidi začali trochu přemýšlet a nebyly slepé ovce.
Taky jsem byl takovou slepou ovcí na jednom clubu a věřil starým mazákům, že vosk z lidlu za 2 kila je top za ty peníze-obsahuje přece carnaubu.
Toto bych si i myslel, kdybych nezačal koukat kolem sebe a neshánět informace z různých zdrojů a z toho si až pak udělal nějaký názor a směr, kterým se budu ubírat.
Jenže, když tady člověk vidí jen jednu cestu, tak těžko půjde vlevo nebo v pravo, když zdatně vyšlapaná cestička vede přímo před nosem.

Doofer:
Rád vosk vyzkouším a přímo porovnám s tím, co používám doposud.
Ano, předsudky mám, jelikož se v oboru aktivně pohybuju a vím co ne/může ne/fungovat na jakých principech.

JaMIJa:
Tak nějak, ale mě to nevadí, aspoň vidím kdo jaký je:D
 
Natural:
"opravdu mi ty chvalozpěvy připadají jako klamání lidí"
Za tímto výrokem si stojím, je to vyjádření názoru...jako má někdo názor, že dorisvax umí odleštit škrábance, odleštit otěrky plastových nárazníků a přitom zavoskovat auto až na rok.
Z praxe vím, že COKOLIV dokáže odleštit škrábance/otěry musí být notně abrazivní->dokáže vytvořit hologramy(měnící se obrazce v laku při změnách pozorovacích úhlů), které byť jsou nepatrné, přesto se jedná o trvalý zásah do laku->odporuje tvrzení, že dorisvax je k laku naprosto šetrný.
A takových protiřečících faktů jsem zaznamenal více...pro mě to nenechalo bez toho, abych se vyjádřil, musel zaregistrovat.

Navíc zohledňuji video na YT, na kterém doris předvádí "leštění" vosku hadrem, který bych na lak nepoužil, protože chybama se člověk učí a takové chyby mám už dávno za sebou.
Tudíž můj názor na tohle téma je soubor toho, co jsem viděl na videu(technika i pomůcky) +videa zde a kotlík guláše je dochucen právě těmi chválozpěvy.

Stále čekám, jak někdo vytasí skutečné nezpochybnitelné fakta, když se tu paní doris ošívala nějakou univerzitou, kde to testovali.
 
Poslední úprava:
Natural:
Přesně tak, netvrdil jsem, že jsem vosk měl v ruce...

že vosk z lidlu za 2 kila je top za ty peníze-obsahuje přece carnaubu.
Tak to chce prostě vyzkoušet a nemusíme se o ničem dalším bavit a zbytečně popisovat řádky.
Jo a už podruhé tu zaznělo srovnání s leštěnkou z Lidlu. Nechám tak, ale.... :D

Natural:
Za tímto výrokem si stojím, je to vyjádření názoru...jako má někdo názor, že dorisvax umí odleštit škrábance, odleštit otěrky plastových nárazníků a přitom zavoskovat auto až na rok.
Z praxe vím, že COKOLIV dokáže odleštit škrábance/otěry musí být notně abrazivní->dokáže vytvořit hologramy(měnící se obrazce v laku při změnách pozorovacích úhlů), které byť jsou nepatrné, přesto se jedná o trvalý zásah do laku->odporuje tvrzení, že dorisvax je k laku naprosto šetrný.
A takových protiřečících faktů jsem zaznamenal více...pro mě to nenechalo bez toho, abych se vyjádřil, musel zaregistrovat.

A jsme u toho zjištění faktů. Každý vosk je připraven unikátně na konkrétní účel a mimo jiné dle stavu laku.
Používám-li vosk na nové vozidlo, mám k dispozici jinou směs, než když potřebuji rozleštit nějakou horší patlaninu a stejně tak jinou směs mám po ruce v případě jiné značky vozu popřípadě barvy.
Proto je jedna z největších předností individualizace a tím pádem zaručení kvalitních výsledků.


Tolik na vysvětlenou. Tohle je přesně ono, napsat s čím nesouhlasím nebo čemu nevěřím. Potom se dá konstruktivně komunikovat ;)
 
Natural:
Prosím nevytrhávat slova z kontextu jak jsem je napsal;)
"Právě pro rozšíření nových obzorů jsem to začal...aby lidi začali trochu přemýšlet a nebyly slepé ovce.
Taky jsem byl takovou slepou ovcí na jednom clubu a věřil starým mazákům, že vosk z lidlu za 2 kila je top za ty peníze-obsahuje přece carnaubu.
Toto bych si i myslel, kdybych nezačal koukat kolem sebe a neshánět informace z různých zdrojů a z toho si až pak udělal nějaký názor a směr, kterým se budu ubírat.
Jenže, když tady člověk vidí jen jednu cestu, tak těžko půjde vlevo nebo v pravo, když zdatně vyšlapaná cestička vede přímo před nosem"

Vosk není leštěnka, jen aby se to nepletlo.
Leštěnka obsahuje abrazivní či neabrazivní částice a slouží pro vyčištění či chceme-li pro přípravu na voskování. Její práce/význam je v mechanickém působení na lak nejčastěji lehkým až středním tlakem. Leštěnky dle typu mohou být bezabrazivní nebo abrazivní.
Bezabrazivní se škrábanci/nedokonalostmi laku udělá jediné-dočasně je zaplní tak, že při nepřímém osvětlení npř sluncem nejsou vidět a opticky "zmizí", ale pří přímém nasvícení jsou opět viditelné(slunce/halogen apod je v odrazu laku vidět)
Abrazivní dle názvu dokáže abrazivně odebrat materiál laku a tím npř "odleštit" černé otřené místa na náraznících, snadno viditelné oděry od npř větví apod.
Obě leštěnky mají hlavním úkolem povrch vyčistit od mikroskopických nečistot(drží se v prohlubních škrábanců), které by vosku nedovolili přilnout přímo na povrch laku, ale přilnul by na povrch nečistot, které s lakem nemají žádnou vazbu a při oddělení od laku by s sebou vzali i vrstvu vosku a zůstala by po nich díra bez ochrany.
Další význam je tvoření vazebních můstků-leštěnky mají vlastnost díky, které se dokáží pevně "přilepit" na povrch laku a zároveň na leštěnku lépe přilne vosk-protože je leštěnka "lepivá"

Vosk je pouze ochrana laku-nemusí se nic pracně a silou rozlešťovat apod. Pouze se nanese a po zavadnutí bez tlaku na utěrku utře od viditelných přebytků.
Vosky se dělí dle skupenství(podstatné pouze pro nanášení-jestli je to na 5 nebo 50 minut) na tuhé a tekuté a složení na:
přírodní(carnaubské), výdrž na laku nejčastěji 3měsíce nebo méně, snadné nanášení a lze na leštěnky
syntetické(umělé) výdrž běžně zhruba půlrok(některé více, některé méně), nanášení od snadného po náročné, dle typu na odmaštěný povrch či leštěnky
povlaky(keramiky) výdrž v řádu let(minimálně rok), nanášení pouze na dokonale odmaštěný povrch, jelikož molekuly tvoří přímo vazbu s molekulami povrchu laku

Po malém přehledu leštěnek a vosků už třeba chápete proč jsem k dorisvaxu skeptický a považuju to za až neuvěřitelně schopný přípravek.
 
Ten meguiars ti vydrží na autě jak dlouho? Až doděláš ten co máš zkus ten collinite476s
Tekutý Gold Class tak 3 měsíce - 2x umytí rukavicí/GC šampónem bych řekl, ale zase to je brnkačka - aplikátorem a utěrkou je to coby dup. Pastový Gold Class jak píšu, 3/4 roku nemytí auta (jen tou wapkou s teplou vodou a mikropráškem a oplach tou odvápněou vodou se zesilovačem povrchového napětí) - ale to byl zaleštěný leštičkou, to by mi jinak upadly ruce. :D
Collinite 476 - jen kdybych to sehnal v nějaké akci, protože naposledy, co jsem kupoval Meguiars, bylo všechno "buy 2 get 1 free" a ještě mi po roce vrátili na DPH o 80 liber navíc (asi to počítali v Excelu, jak je v UK zvykem). :rolleyes:
 
A já prosím nechytat za slovíčka.

Děkujeme za krásný přehled.

Já se budu zase opakovat a řeknu jen, že je potřeba si zjistit fakta. Tady jde právě o zkombinování jednotlivých vlastností, které v jednom balíku nikde nekoupíš respektive o vhodnou kombinaci charakteristik jednotlivě koupených produktů.
Jistě pochopíš, že jde o jisté KnowHow a jednotlivé poměry a složky tu nikdo nebude veřejně publikovat.

Ale jistě platí "Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde"
Takže doporučuji si udělat výlet a vyjet tím z teoretické hladiny.

Proto tohle bude můj poslední příspěvek (ano už zase :) ), a svou energii už do téhle diskuze vkládat nebudu. Myslím, že je tu už hodně informací, ze kterých si mazďáci a mazďačky mohou najít to, co by je zajímalo.
A je to dobře, že tu i pro budoucí členy bude tohle info a nebudeme bráni za klan, který žije v bublině. I když je právě hodně lidí, kteří tento rozhled mají, zkoušeli vše značkové a nakonec zůstali u "neznačkového".

Mazdar
 
Poslední úprava:
Existují i tzv "ALLin1" přípravky, které jsou smícháním leštěnky tak i vosku dohromady...a díky své univerzálnosti pochopitelně nedosahují vyjímečných výsledků ani v jediné disciplíně, jelikož kombinací přípravků se jejich účinnost snižuje úměrně jejich procentuálnímu obsahu(smíchej 100% džus pomeranče a 100%džus mandarinky a co z toho výjde?)
....další fakt dle kterého předpokládám co dorisvax může umět, proto bych poprosil naposledy o vzorek, který budu moct otestovat.
Jednou se ke mě dostane dřív nebo později, tak proč to protahovat.
Kdyby někoho napadlo napsat něco o použití nejkvalitnějších surovin v dorisvaxu, tak by jsme se bavili o surovinách používající kupříkladu značkou swisswax a pak by doriswax stál podobné částky ,pokud by byly suroviny skutečně tak kvalitní.
Je to jenom doměnka založená na mém výmyslu, nebo to vypadá dostatečně logicky?
 
Kdyby někoho napadlo napsat něco o použití nejkvalitnějších surovin v dorisvaxu, tak by jsme se bavili o surovinách používající kupříkladu značkou swisswax a pak by doriswax stál podobné částky ,pokud by byly suroviny skutečně tak kvalitní.
Je to jenom doměnka založená na mém výmyslu, nebo to vypadá dostatečně logicky?
Jestli se můžu zapojit do debaty. Věřím že společnost jako swisswax to určitě dělá stejně jako jiné firmy na trhu a tím pádem ne pro zákazníka, ale za účelem zisku. Takže určitě se budou snažit stáhnout co nejníže suroviny za účelem získání nejnižší nákupní ceny. Né tak ochudit že to budou vydávat za něco jiného (nepoškodí si přece pověst) ale třeba trošku horší jakost. No a jejich dodavatele? Ti se budou samozdřejmě snažit jim vyhovět takže udělají to samé atd atd.
Myslím si (ale je to jen můj osobní názor) že někdo jako je @Doris se touto cestou nemůže vydat, protože by neztratila jen nějaký ten zisk ale hlavně pověst a to by bylo likvidační. Nebo se pletu?
Další věc, dočetl jsem se že píšete o tom že pixla za 650,- by měla vydržet 25let. Je to pěkné, a nemůže dojít za tu dobu k nějaké degradaci ve složení vosku a tím ztrátě schopností a nedejbože ještě navíc při použití k poškození na laku?
 
Scud:
Ono spíš ten swissvax si nemůže dovolit nějakou špatnou odezvu, když působí celosvětově.
Nemyslím si, že oni potřebují šetřit na surovinách...prostě místo 5tisíc za vosk si řeknou 8 a lidi(fanatičtí) to od nich koupí tak či onak.
Ano, po 25 letech používat načatý vosk nebude to pravé...bylo to myšleno jako příklad toho, jak i předražená autokosmetika nemusí být v konečném výsledku až tak drahá. Mimochodem samotné nanášení tohoto vosku se dá zvládnout za 30-60 minut s přehledem na již umyté a přichystané auto.
25let starý vosk by byl ceněným sběratelským kusem.
 
Poslední úprava:
Je někdo ochotný mi zařídit ten vzorek jak pro nové tak i pro staré laky? Stačí objemem na ošetření poloviny kapoty třeba.
Nebo stačí mi jen typ brusné pasty, která je použita v té verzi pro starší auta.
Netuším jestli se používá zelená nebo bílá 3M.
Dle indicií to vypadá na bílou nebo se pletu?
@Doris
Rád bych se dopátral ke konečnému závěru...nerad něco nechávám neukončené a otevřené.
 
na to není co říci, nikdo to nikomu nevnucuje a kdo to neviděl naživo, tak to neuvěří, ať si to leští čím chtějí
 
Dnes bylo první mytí mazdičky od navoskování od Natural/Doris.Po týdennim ježdění v rosolené břečce to bylo zapotřebí.Nejdřív oplach tlak.vodou a pak samotné mytí.Všechno proběhlo tak, jak má a jak mi bylo řečeno. Bez větší námahy všechna špína pryč.Takže nechápu jak někdo může něco kritizovat, když to neodzkoušel ani neviděl.Nasazuji růžové brýle a kráčím dál.Jinak krásný efek lotosovéhu listu.
Mazdár.
 
Celkem jsem se pobavil... Myslim, ze volba vosku je především na majiteli auta. Za cenu vosku od Doris dostanu odpovídající kvalitu a jsem spokojený... Ano, když budu chtít byt top top, nechám vše udelat profi, nanést keramiku a podobně... Ale nechci.

Takové lidi mam fakt nejraději...
 
Tak to je škoda...mohli jste se buďto dozvědět že nefunguje a nebo že se před ním pokloním a skutečně funguje.
Vypadá to, že jste tedy spokojeni a nepřemýšlíte že by něco mohlo být lepší...ok beru to, tak se tu mějte pěkně, ahoj :)
 
Back
Top