• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris

Mám s prací Naturala/voskem od Doris:

  • Negativní zkušenost

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    64
Tak jo, ty ses tu predseda no nesmite tu peci o lak tak prozivat lidi, dyt je to jenom auto jdu si dat radsi pivo

Odeslano z Lenovo Vibe pomoci aplikace Tapatalk
 
Pokud si jste kvalitami vosku tak skálopevně jistí, pak mi jej pošlete...tedy pokud se nebojíte, že nemusí obstát :)
Mě to taky zajímá...jsem zvědav jak to dopadne :D:D
Nápodobně, také se bavím:)
 
Mě to ani nepřekvapuje. Po tom, jak jste se zde prezentoval, bych zaujal stejné stanovisko. Jde o to, že není potřeba plýtvat čas (kterého není nazbyt) balením a posíláním někomu, kdo si pochvaluje a prosazuje skálopevně jen to svoje (což je zřejmé i po přečtení různých diskuzních fór).
Když má někdo opravdu o něco zájem a jedná se navíc o obor a věci, které dotyčného baví, tak většinou nějakých 200km není nějak velká nepřekonatelná překážka..
Jinak je pravda, že sranda musí být a už od prvního příspěvku bylo jasné, že bude o zábavu postaráno. Každopádně potom jsme se mohli přesunout do tématu vtipy a pokračovat tam :)
 
Za sebe musím napsat,že taky fušuji do leštění a i strojního a používám převážně vše od 3M.Vždy když jsem četl příspěvky od Doris tak jsem jim moc nevěřil a kroutil hlavou,říkal jsem si, že neexistuje aby tohle vše její vosk uměl.Nikdy bych si ale nedovolil takle něco hanit aniž bych to vyzkoušel,takže jsem se s Doris spojil a její vosk koupil.Hlavou kroutím pořád ale z toho jak to funguje. Od té doby co ho mám jsem už vosk od 3M nepoužil a pravděpodobně skončí v popelnici.
Doris doufám, že to bereš vše s nadhledem a těším se na další spolupráci nejen já ale spousta kamarádů co jsem jim tvůj vosk dal.
 
Pardon že jsem nereagoval na vaše fotky mající nulovou vypovídající hodnotu. :)
Já teda na té jedné vidím i při tom přehnaném nasvícení 3 okny dva docela pěkné zářezy. ;)
24068583899_45aa12b653_t.jpg
Nejedná se o nějaké zamaštění voskem, olejem ani WDčkem, ale o vyleštěný zrenovovaný lak, který byl odmaštěn, tudíž bez jakýchkoliv maskujících složek(fillerů)
Cit: "Jak to myslíš, kyselý? Od profesora Rhona z Bubenče nemůžou být kyselé!" :D
 
Já teda na té jedné vidím i při tom přehnaném nasvícení 3 okny dva docela pěkné zářezy. ;)
Můžeš je zakroužkovat, nic takového tam totiž nevidím. "Zářezy v laku" považuji za výrazně viditelné a hmatatelné, neboť zasahují hodně hluboko, není třeba si k tomu ani zvětšovat fotky... Nic takového tam není, byť lak byl po koupi nového auta celoplošně poškrában od nešetrného mytí u autorizovaného prodejce a renovací nikdy neprocházel - ostatně je to poznat i podle typického pomeranče, kterou tyhle laky vykazují. Občasné mikroškrábanečky a oděrky od kamínků jsou na všech autech, se kterými se jezdí, taktéž i na laku zbrusu nových aut jsou mikroškrábance - někdy ale i výraznější vady (stačí se projít po showroomu) nebo i po strojním leštění - viz fotky od našeho nového kolegy. Tahle Mazda má za sebou 10 let a nemám ji postavenou v obýváku jako výstavní exponát. Když budu chtít, najdu vady na každém laku - na svém i na tvém, to není vůbec problém. Normální člověk ale nechodí kolem auta s lupou, ale jezdí s ním.
Nebo to je jako s tím pozinkem u Mazd, který tam podle tebe údajně je, i když výrobce tuto povrchovou úpravu nedělá....To ti kromě mne psali i další lidé ještě kdysi na MC. :D Chápu, žes opět dostal příležitost si rýpnout a jak vidím, nezklamal jsi. Také se fajně bavím a vzpomněla jsem si při té příležitosti na jedno hezké leč pravdivé úsloví - jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost, ovšem o té první se dá polemizovat.:)
 
Poslední úprava moderátorem:
... ono sahat na lak nového auta směsí blíže nespecifikovanou a obsahující kdovíco mi nepříjde zrovna bezpečné ...
...
Ano, souhlasím, lidé by si měli dávat pozor komu auto svěřují.
Predpokladam, ze si se svym autem muzu delat, co chci a spatne rozhodnuti muzu vycitat tak maximalne sobe. Ale pro me, jako obycejneho uzivatele auta, co se prilis nevyzna, mi o kvalite nic nerekne porovnani @CarDetailer s Swissvaxem a @Natural s @Doris-waxem. Takze obavu o lak muzu mit uplne stejnou, at uz to dam do pece komukoliv a jedine pripadne reference muzou zmirnit muj pocit. A reference byly dobre, takze ...

Tak jako tak - nikdo nerika, ze nic lepsiho, nez vosk od @Doris (nebo pece od @Natural) neexistuje. Zaroven je klidne mozne, ze @CarDetailer odvadi perfektni praci a ve svem oboru se vyzna. Potom to vsak rozhodne neumi podat (/prodat) a rozhodne neumi komunikovat na komunitnim diskuznim foru. Takze je vlastne o "zabavu" vystarano :D (samozrejme pokud to neni ten uplne nejhorsi pripad, ze @CarDetailer jen mlati slamu a houby tomu rozumi).
 
Můžeš je zakroužkovat, nic takového tam totiž nevidím. Nebo to je jako s tím pozinkem u Mazd, který tam podle tebe údajně je, i když výrobce tuto povrchovou úpravu nedělá....:D
1. Vem si brejle. :D
skrabanec.jpg
2. Přečti si manuál. Třeba se slovníkem.
http://www2.mazda.com/en/publicity/release/2005/200507/050729.html
http://www2.mazda.com/en/technology/env/other/paint_tech.html
3. Podívej se na důkaz místo slipů:
P1J07579l.jpg
zinkované plechy, které musí přežít transport z válcovny
P1J07581l.jpg
vylisované zinkované plechy
P1J07591l.jpg
lisováním a svařováním se samozřejmě vrstva poškodí
P1J07595l.jpg
čerstvě fosfátovaná karosérie dostává katatoforézní koupel
P1J07597l.jpg
po koupeli, vysušení, nanesení tmelu, musí být před lakováním pořádně usušeno.
 
Poslední úprava:
Mikroškrábance jsou na každém autě, to je vcelku normální provozní jev, při zvětšení jsem schopna najít mnoho vad v každém laku, ale toto nejsou žádné "pěkné zářezy", jak uvádíš. To si pleteš pojem a průjem. Kromě toho lak nebyl před focením umytý ani vyleštěný (při mrazech auta nemyji) , takže jsou na něm zbytky soli, prachu i šmouhy od špíny, které výsledek zkreslují, ovšem pokud tam nějaký ten mikroškrábanec najdu, snadno ho vyleštím při další aplikaci svého vosku. Naposledy jsem to dělala před více jak rokem. Zajímalo by mne, v jakém stavu máš lak ty po roce od aplikce vosku, který používáš? :D

Ad zinkování, mám zcela jiné informace od skutečných odborníků, kteří s Mazdami dělají, a po pokusech jsem se přesvědčila, že ten "pozink" bohužel nefunguje, jako u jiných značek. Nadprůměrné problémy s korozí a nejhorší stupeň antikorozní ochrany u moderních Mazd byl shodou ve více nezávislých testech. Tak nevím, co si mám o tom myslet.
 
Poslední úprava moderátorem:
Mikroškrábance jsou na každém autě, to je vcelku normální provozní jev, při zvětšení jsem schopna najít mnoho vad v každém laku, ale toto nejsou žádné "pěkné zářezy", jak uvádíš. To si pleteš pojem a průjem. Případné mikroškrábance snadno vyleštím při další aplikaci svého vosku. Naposledy jsem to dělala před více jak rokem. Zajímalo by mne, v jakém stavu máš lak ty po roce od aplikce vosku, který používáš? :D

Ad zinkování, mám zcela jiné informace od skutečných odborníků, kteří s Mazdami dělají, a po pokusech jsem se přesvědčila, že ten "pozink" bohužel nefunguje, jako u jiných značek. Nadprůměrné problémy s korozí a nejhorší stupeň antikorozní ochrany u moderních Mazd byl shodou ve více nezávislých testech. Tak nevím, co si mám o tom myslet.
Á tady někdo startuje na první nakopnutí. ;) Až na to po 3/4 roku opět sáhnu houbou, taky vyfotím, od posledního mytí v dubnu před 15000 km jsem si vystačil pouze s tlakovou horkou vodou s mikropráškem. Používám obyčejný Meguiar's Gold Class, který kupuju v akcích na Halfords za zpravidla poloviční ceny, než se prodává v CZ, samozřejmě na dokonale umytý, vyčištěný, oclayovaný a odmaštěný povrch. O korozi si mysli co chceš, zatím můžeš studovat, jak jsou na tom ti nenadprůměrní: http://lmgtfy.com/?q=volkswagen+rezne
http://lmgtfy.com/?q=škoda+rezne http://lmgtfy.com/?q=bmw+rezne http://lmgtfy.com/?q=ford+rezne http://lmgtfy.com/?q=hyundai+rezne atd.
 
A koukám, že se nám tu rozmohl takový nešvar. Nikoli slovíčko prcat, ale míchají se tu dohromady zkušenosti od lidí, co nemají s voskem od @Doris zkušenosti, kteří říkají celkem něco jiného, než lidí co tuto zkušenost mají :)

Já bych to tady tím uzavřel, protože se tímto stylem dá diskutovat opravdu do nekonečna.

Každopádně ohledně vosku, o kterém toto téma je. Zaprvé tu opravdu nikdo netvrdí, že tento vosk je něco extra nejlepší pod sluncem a ostatní vosky jsou póvl. Už tu to i zaznělo, že vymyslet něco nového za ta léta vývoje nejde. Potom jsou tu ale další proměnné, jako například jak se s daným voskem snadno pracuje, jaká je jeho výdrž, cena daného výrobku, možnost použití atd. V těchto parametrech už se výrobky liší a vždy je to nějaký kompromis proměnných.

Hlavním záměrem @Doris bylo vytvořit něco, co je kvalitní (složky vosku pocházejí z profi výrobků), vydrží dlouho chránit lak i další materiály, je šetrné k autu i rukám člověka, snadno se používá, umožní následně jednoduchou údržbu při mytí a hlavně je to cenově dostupné. A troufám si říct, ostatní mohou souhlasit, že se to za těch mnoho let vývoje naší Doris povedlo na výbornou, o čemž mluví i desítky (za chvíli stovky) spokojených referencí a pochval.

Samozřejmě je možné ošetřit auto i (v extrému) za desítky tisíc, mít k ošetření vozu spoustu lahviček, serepetiček a přípravků, ale pro normální a běžné uživatelé tudy cesta nevede.

A ke korozi asi už není co říct. Každopádně jak se dívám na fotky, tak dle tohoto systému uchycení nechápu, proč jsou na podvozku ta holá místa bez jakékoli ochrany. No možná už na tom kuci Japonský zamakali a u nových a liftových modelů 2015 už tento nešvar odstranili.
Mimochodem, jsem rád, že to tu žije.. :)
Mazdar
 
Klucí a holky, asi je to tím, že jsem povětšinou stár v porovnaní s vámi, ale ta debata posledních hodin mi přijde malicherná a zbytečná.

Ano, @CarDetailer do toho nastoupil trochu prudce a asi nešťastně, ale zdá se mi, že si to uvědomil a hodil zpátečku. Navíc má stejný zájem jako většina z nás tady, mít hezky a kvalitně ošetřené auto. Já v téhle situaci spíš vidím šanci, jak se třeba něco nového dozvědět, naučit ... směr této diskuse mi přijde minimálně nešťastný, ale spíš bych řekl, že stojí za h....

Vykopejte válečnou sekeru a zasedněte ke společnému stolu (autu) bílí i rudí bratři. Vždyť velký Manitou je velkorysý a v jeho srdci je místo pro všechny.

Domluvil jsem, howgh!

EDIT: Mimochodem mám úplně jiný starosti. V sobotu běžím maraton a bolí mě koleno. Nepomohl by na to nějaký ten vax?
 
Poslední úprava moderátorem:
zasedněte ke společnému stolu
koukám, že tě profese naučila smysluplně jednat za účel dosažení vytyčeného cíle, kolego ;) jojo desítky jednání s různými charaktery chce trocha cviku, neřknu-li, že se povětšinou jedná o manažerské posty, kde je občas potřeba "kličkovat", aby byl report správně pochopen :D

ale abych jen netlachal, souhlasím s tebou... a možná by nebylo špatné ke @CarDetailer ten vosk dopravit. třeba by uměl i uznat chybu nebo přípravek po odzkoušení i lépe a objektivě ohodnotit na základě faktů bez vedlejších předsudků. zkušenosti zřejmě nějaké má, není-liž pravda

howgh
 
nechtel sem ale musim reagovat,jeden clovek tu napsal nejaky svuj nazor ktery byl kriticky vuci nekomu,nekdo tu kritiku prijal velmi spatne a chovani k tomu ktery slusne kritizoval je odpudive a je malem linsovany ze si vubec dovolil kazit slunickovou naladu na tomhle foru.Nejak tak to vnimam ja:)
 
třeba by uměl i uznat chybu nebo přípravek po odzkoušení i lépe a objektivě ohodnotit na základě faktů bez vedlejších předsudků
Právě proto je tu už od začátku možnost, která byla opakována, si kdykoli přijet vosk ozkoušet, otestovat osobně.

kritiku prijal velmi spatne a chovani k tomu ktery slusne kritizoval.......
kazit slunickovou naladu
Myslím si, že nesluší kritizovat a shazovat něco, s čím není žádná zkušenost. Ať už slušně nebo neslušně. A o přijetí kritiky to tu také není, spíše o ukazování faktů a vysvětlování určitých věcí.

Popravdě se zkus (samozřejmě i ostatní) vžít do role, že se s něčím co je tvou vášní a radostí několik řádů let pipleš. Ve finále máš konečně po letech dřiny něco co jsi si v uvozovkách vysnil (jelikož si nebyl nikdy plně spokojen s kupovanými výrobky). Dosahuješ s tím úžasných výsledků i a lidé se tě postupně ptají, jak je to možné, že to tak funguje a kde se to dá koupit.
Dále máš dvě možnosti, nechat si to sám pro sebe (tito lidé budou nespokojení, ale ve větší míře budeš mít klid) nebo tu máš druhou možnost. Nabídnout tuto věc dál lidem, kteří o ni stojí. Protože to děláš pro radost nepotřebuješ na tom třískat peníze, tak jsou všichni spokojení. Naplňuje tě radost, že tvá věc je prospěšná a všechny pozitivní ohlasy tě naplňují hodnotou, která se nedá vyčíslit.
A potom se najdou samozřejmě také nespokojení lidé. O tom žádná, nikdy se nezavděčíš všem a každého je svaté právo se rozmyslet jestli danou věc chce nebo ne.
Ale popravdě bych taky nebyl ve své kůži a nenechalo by mě to v klidu, když někdo hledá něco špatného na tom, co nikdy nevyzkoušel.
Situace by byla určitě jiná, když by člověk věc vyzkoušel a nebyl spokojen. Dá se potom konstruktivně přijít na to co se danému člověku nelíbí a dokonce danou věc ještě popřípadě vylepšit. Tato situace popravdě ještě nenastala, ale stát se klidně může a potom se taková kritika dá přijmout naprosto v klidu a pohodě.

Poznámka, výraz sluníčková nálada bych spíše nahradil výrazem pozitivní zkušenosti.



Popravdě teď když jsem si představil, že bych vosk vymyslel já, tak bych si ho asi nechal pro sebe a vyprdnul se na ostatní :)
Takže doufám, že @Doris tyto nepodložené kritiky bere nadhledem a bude dále pokračovat v tom co dělá, jelikož to beze sporu dělá dobře. O čemž můžou mít vypovídající hodnotu například mraky lidí, kteří jsou s @Doris spokojeni a neváhají ji podporovat v tom co dělá a stát za ní.

Omlouvám se za takovou spíše slohovku, ale naznal jsem, že někdy není ignorování, to nejlepší řešení ;)

půjčím si pozdrav od kolegů Controllerů :)
howgh
 
ono uplne na zacatku stacilo tomu borcovi nabidnout zkousku at vi o cem pise,ne se na nej sesypat ze je to huuu bubak...a zrovna tebe sem negativne nevnimal Naturale v tom jak jsi reagoval,ty mas vzdy uhlazeny projev:)
 
V pohodě, já to taky bral obecně ;)
No ono to asi celé začalo prvním příspěvkem @CarDetailer namátkou vybírám "opravdu mi ty chvalozpěvy připadají jako klamání lidí" atd..
Potom už to jelo.
Neříkám, a nedovolím si tvrdit, že @CarDetailer za tuto bouři ve sklenici vody může sám (vždy je k bouři potřeba více aspektů), ale velkou dávkou přispěl k tomu co následovalo a nemůže se tomu nikdo divit.

Mazdáár ;)
 
Back
Top