• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Naturalovy reference leštění / Vosk od Doris

Mám s prací Naturala/voskem od Doris:

  • Negativní zkušenost

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkem voličů
    64
Uzvávám, kdybych neuvedl nic konkrétního, takže například tento
za 650,- objem 250ml při správném nanášení(neplýtvání vystačí klidně na 50x navoskování karoserie)
Tady je krásně uvedeno klamání spotřebitelů, jelikož výrobce uvádí výdrž až 12 měsíců a přitom je otestováno, že toliko nevydrží-mám otestováno něco nad 6 měsíců výdrže.
http://www.detailingshop.cz/ochrana...llinite-super-doublecoat-auto-wax-476s-250ml/
Jo znám taky dva přípravky které už fakt fungují, ale dokud jsem nedostal od pána xy držkovou nadával sem si v duchu jaký že jsem vůl a skočil na drahého špeka. Jedním z těch přípravků je lahvička asi (musel bych jít do kotelny a to tet nepujdu) 10ml za pouhých skoro 30liber. Nano na okna. První sem spotřeboval skoro celou na přední okno a efekt byl cca týden podobný nano ve vodě do ostřikovačů! Za cca měsíc přijel "frája" na kukačku, kafe a co , jak si spoky s nano drahou blbostí ... Já - píp píp. Frája - twl ty si jouda .... no a po společné aplikaci ( všechna skla víc jak 4 hodiny práce) bylo nano na světě. Kapky jak hrachy a pár měsíců bezezměny!!! Tím sem chtěl jen říct že je spousta dobrých věcí za "hubičku", ale musí se to umět jinak to bude veledrahej sráč :D PS - jo a v té 10ml lahvičce zůstalo tentokrát víc jak polovic .... héč :)-
 
Poslední úprava:
Zdravím vás,
to strojní leštění je vysoce sofistikovaný proces a kdyby to laku ubližovalo, tak bych to rozhodně nedělal.
Npř běžně lak(myslím tím všechny vrstvy na karoserii) má výšku průměrně 80-200um z toho leštitelná vrstva mívává minimálně 30um, a při totálně zničeném laku se leštěním ubírá vrstva silná většinou kolem 5um, takže čistě teoreticky se lak dá zachránit až 6x(pouze teoreticky)
Ano, mazdy jakožto asijské auta mají velmi slabé nástřiky barvy, proto se u takových aut postupuje jiným postupem-daleko opatrnějším.
Ono stačí auto jen špatně utírat od vody nevhodným způsobem a kupříkladu jelenicí a práce je hned-člověk by nevěřil, jak jde za půlrok nového auta doškrábat lak jen nevhodným sušením.
Přiznávám že můj pohled na věc může vypadat zaujatě-jenže vím co lze očekávat od vosku, co od různých leštěnek apod.
Souhlasím, že marketing a oškubávání peněz se v automotive projevuje značně-npř ten swisswax, který si řekne va kelímek vosku až 30 tisíc.
Serepetičky:
Používáte ph neutrální šampon šetrný k všem povrchům?
Používáte při umývání motodu 2 kýblů s mřížkami uvnitř kvůli minimalizaci rizika poškrábání?
Umýváte molitanovou houbou nebo mycí pomůckou z jemného materiálu npř ovčí vlna nebo mikrovlákno?
Dodržujete předoplach tlakovou vodou pro odstranění hrubých nečistot?(písek, štěrk pod)
Sušíte jelenicí nebo něčím vhodnějším?
Při voskování používáte clay a chemické odstraňovače železitých částic z laku?(na bílých autech jsou vidět maličké rezavé tečičky od zrezlých částic)
Tohle podle mě předražené zbytečné serepetičky rozhodně nejsou-tohle jsou ověřené pomůcky, které minimalizují poškození laku.

Dovolím si opravit-poškrábaný lak má daleko horší ochranné vlastnosti než lak vyleštěný.
To je jako umývat nový nepoškrábaný hrnec vs poškrábaný přesně tak to je i s lakem.
Laky na pozinkovaných karoseriích plní funkci především estetickou-každý přece chce, aby jeho auto vypadalo a dělalo dojem.

Pokud váš přípravek dokáže škrábance zmírnit trvale, tak i on vrstvu odebírá a ztenčuje, ikdyž nepochybně méně, než u leštění strojem.
Skutečně váš přípravek dokáže odstranit šetrně asfaltové skvrny a především tvrdé zrezlé částice železa pevně zapíchané v laku? Pokud si za tím stojíte, rád si vzorek odkoupím a otestuju-dekontaminuju vaším přípravkem,dokonale odmastím a následně nanesu indikační kapalinu zvýrazňující železité částice jako na fotce.

23808425753_55dd70bd67_o.jpg

Připomínám. že nejsem žádný prodejce kosmetiky ani nic podobného.
Pokud si opravdu za vaším přípravkem stojíte, rád jej otestuji a test zdokumentuji
Twl na té SPZ to je manganistan draselný, nebo jinak -
24635403620_a2dfa3c6f8_o.jpg
hypermangan. Používá se jako antiseptikum :D
 
Poslední úprava:
Může mě někdo říct o jaký jde výrobek a kde koupit? To mám kontaktovat Doris? Jeká je cenová relace na wagon? Nebo je to tajné?
 
Ještě k té rozepři "LEŠTIČŮ" ;) Byl jsem na srazu s téměř novým autem které mělo samej holo od borce z autosalonu .... od důkladné přípravy na předání! Naturál mi auto vyfikl do stavu který dnes obdivují na slunci závistivci :) Mam jednu výtku ... on jí zná, ale ta se netýkala laku :D
 
Naturál mi auto vyfikl do stavu který dnes obdivují na slunci závistivci :) Mam jednu výtku ... on jí zná, ale ta se netýkala laku :D
Díky moc za pochvalu ;) Ano ano na výtce se zapracovalo :D Samozřejmě i díky tvé zpětné vazbě. Teď už na strukturované plasty používáme nový přípravek, který dodává plastům saténový lesk. Aplikace je snadná a člověk si nemusí dávat pozor aby na plastu nebyl flek ;)
Mimochodem koukám, že si tu dlouho nebyl, tak tě asi také minula další "novinka". A to jsou 2 přípravky na interier: Jak pečovat o automobil :)

Jasné, už jsem mu psal sz. Díky. Vapdá to velice zajímavě;)
Díky za projevený zájem. Jdu hned odepsat do SZ ;)

Každopádně opakování je matka moudrosti, tak sem napíšu i pro případné zájemce.
Kdo má zájem o kompletní all inclusive péči o exteriér Mazdičky, tak je nejednodušší kontaktovat přímo mě zde přes SZ (případně přes další komunikační kanály na stránkách v podpisu):)
Kdo má zájem o vosk, popřípadě o další přípravky, stačí kontaktovat @Doris . Dále je v této záležitosti vše čistě v kompetenci Doris a prodej vosků a jiných přípravků podléhá většinou podmínce osobního předání a setkání ;)

Jaro se pomalu blíží a já už se moc těším na opečovávaní krásných vozů!
Mazdar :troll:
 
Díky moc za pochvalu ;) Ano ano na výtce se zapracovalo :D Samozřejmě i díky tvé zpětné vazbě. Teď už na strukturované plasty používáme nový přípravek, který dodává plastům saténový lesk. Aplikace je snadná a člověk si nemusí dávat pozor aby na plastu nebyl flek ;)
Mimochodem koukám, že si tu dlouho nebyl, tak tě asi také minula další "novinka". A to jsou 2 přípravky na interier: Jak pečovat o automobil :)


Díky za projevený zájem. Jdu hned odepsat do SZ ;)

Každopádně opakování je matka moudrosti, tak sem napíšu i pro případné zájemce.
Kdo má zájem o kompletní all inclusive péči o exteriér Mazdičky, tak je nejednodušší kontaktovat přímo mě zde přes SZ (případně přes další komunikační kanály na stránkách v podpisu):)
Kdo má zájem o vosk, popřípadě o další přípravky, stačí kontaktovat @Doris . Dále je v této záležitosti vše čistě v kompetenci Doris a prodej vosků a jiných přípravků podléhá většinou podmínce osobního předání a setkání ;)

Jaro se pomalu blíží a já už se moc těším na opečovávaní krásných vozů!
Mazdar :troll:
Snad nám nezpychneš herko :D Na druhou stranu by jsi mel poznat kolegu "LEŠTIČE" výměna zkušeností přinese něco nejen vám. ;)
 
Tak se dneska dostalo na šedou a dočkala se oplachu :) Jelikož byla opravdu jako jetel, naznal jsem, že se podělím o foto. Nebudu zbytečně psát s jakou lehkostí šla špína dolů :) Ačkoli bez jakékoli chemie (což může jít někomu proti srsti), pouze pomocí čisté vlažné vody, měkké houby a osušek, tak výsledek stojí za těch pár minut práce opravdu za to.

Přidávám fotodokumentaci:
Takto cca vypadala Mazda před
2016-01-21-5702.jpg
Rozdíl mezi umytým a neumytým
2016-02-14-5778.jpg
Hotovo :)
2016-02-14-5782.jpg 2016-02-14-5784.jpg

Opravdu se mi zamlouvá vosk od @Doris víc a víc :cool:
 
@Natural pomalu se nám blíží jarní voskovaní CX-3,tak mě napadlo co si po kvalitní práci zpříjemnit zbytek dne troškou pohody.
IMG_4621.JPG Samozřejmě voskování by muselo proběhnout u nás;)
 
Back
Top