• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Nefunkční sklápění zpětných zrcátek

Mě samozřejmě zrcátka zlobí taky ;) Obě dvě, nezávisle na sobě. Ale při zasekávání jsem je prostříknul WDčkem a dobrý, zase se obě sklápí i vyklápí. Auto v záruce už není, takže zatím neřeším. Ale ptal jsem se servisáka v Mazdě a za ně jedině výměna celého zrcátka. Automatické sklápění při zamknutí auta mám vypnuté, sklápím jen doma, když zajíždím do garáže.
 
Já jsem na Ali právě kdysi chtěl předem koupit ty díly ale nějak jsme se tu neshodli zda je díl správný. U mě konkrétně na M3 BN.

Mazda 3 BN
 
Diskuze nějak potichla, že by přestali problémy se zrcatky? ?Já mám stále původní 3 roky staré a fungují dobře vyjma nepatrneho spozdeni kdy jedno dříve otevře i zavře. Mě by spíše zajímalo jestli to někdo nechal měnit po záruce? Kolik to případně vychází?
U mě žádný nejsou - vypl jsem to 2 dny po koupi ?
 
Já vesele sklapim pořád a stále. Zatím ok. V brzké době ale jdu na výměnu řidičova zrcátka. Nějakej lump mi moje mírně zrakvil na parkovišti. Nedrží tam to sklíčko na středovým bodu, je vylomemenej.
 
Ahoj,

na CX-3, DJ1, 2015 mi také přestalo sklápět zrcátko. Což o tom, sklápění nepotřebuji, ale co mě rozčiluje je neustále běžící motorek. Zkoušel jsem vyndat pojistku, ale nic.
Jak píšu, nepotřebuji sklápění, nemá někdo elektro schéma zrcátka, abych odpojil kabely? Nebo vyndat motorek?


Díky
 
Tohle mi delalo take (pro zmenu na prave strane) ale jeste se zrcatko hejbalo kousek tam a zpatky, a neco v nem praskalo. Celej cas pocas jizdy! Zastavil sem, obesel auto, vzteky do nej prastil rukou, a je klid. Navic od ty doby se zrcatko normalne sklapi. Asi sem mel byt automechanikem! :)
 
Tohle mi delalo take (pro zmenu na prave strane) ale jeste se zrcatko hejbalo kousek tam a zpatky, a neco v nem praskalo. Celej cas pocas jizdy! Zastavil sem, obesel auto, vzteky do nej prastil rukou, a je klid. Navic od ty doby se zrcatko normalne sklapi. Asi sem mel byt automechanikem! :)
Tak zkusím teda do toho mlátit a ješzě třeba pak odpojit baterku....kéž by to pomohlo. Díky:))
 
Tohle mi delalo take (pro zmenu na prave strane) ale jeste se zrcatko hejbalo kousek tam a zpatky, a neco v nem praskalo. Celej cas pocas jizdy! Zastavil sem, obesel auto, vzteky do nej prastil rukou, a je klid. Navic od ty doby se zrcatko normalne sklapi. Asi sem mel byt automechanikem! :)
Úplně vidím tento postup jako záruční opravu v autorizovaném servise. ?
 
Také se mi už stalo, že v mrazech prostě jedno zrcátko nešlo, ale stačilo zapnout vyhřívání a po pár kilometrech jízdy už bylo vše ok. Každopádně co já řeším, sklápí se vám obě zrcátka stejně? Jednou při mytí jsem si to u spolujezdce omylem zaklapnul a od té doby mi přijde, že je nějaké "rychlejší" než u řidiče, nějaké nastavení, aby šla obě stejně asi není co? :rolleyes:
 
Tak mě od počátku nepatrně rychleji funguje u spolujezdce. Ale že by mi to nějak vadilo Hlavně že fungují jak mají.

Mazda 3 BN
 
Tak možná mně taky od počátku, všiml jsem si toho ale až poté, co jsem si ho trochu silou omylem zaklapnul při tom mytí. Ale pokud Ti to dělá také u spolujezdce, tak to možná nebude náhoda. Jinak jasné, není to nic, co by mělo vadit, spíš mě zajímalo, zda někdo nemá podobný poznatek ;)
 
Rozebral jsem tapecírunk a ze svazku vedoucího od zrcátka jsem špendlíkem odpojil černobílý kabel, zaizoloval a je po randálu....možná někdy v budoucnu koupim nový motorek.:)
 
Příští týden jdu na opravu obou zrcátek a minulý týden mi volali ze servisu, že už byla vydána nějaká opravná sada, tudíž by to snad neměla být oprava ve stylu "než se to zase po*ere", protože na výměnu jdu už asi potřetí :D
 
U předchozí M6 Gj jsem řešil výměnu mechanizmu sklápeni. Nyní vlastním GL, která má udajne problém vyřešen - lepší/odolnější mechanizmus. Opět je posraná spolujezdcova strana. Auto najeto 17000km…. :((((
Vlastním též 11let starý italsky vůz, který denně sklápí naprosto bez potíží. Začínám lehce pochybovat o japonské kvalitě, protože tohle není jediný opakující se problém.
 
A čemu se divíte, když půlku věcí na Mazdě dělá Číňan? Ty jejich origo Mazda čínský disky maj puchýře na laku už po 4 letech a tu cenu, za kterou je nabízejí tu teda nechápu.....
 
Ačkoli v něčem s vámi souhlasím tak bych to tak kriticky nebral. Je to sice moje první Mazda ale mám ji už téměř 4 roky a zatím naprostá paráda. Dvě sady kol od Mazdy a nic se neloupe, žádné závady a zrcátka celý čas fungují. Prostě jen užívám auto.
Je to vždy štěstí na kus u čehokoli. Nicméně ty zrcátka jsou obecně u Mazdy ostuda.

Mazda 3 BN
 
Back
Top