• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Nefunkční sklápění zpětných zrcátek

A čemu se divíte, když půlku věcí na Mazdě dělá Číňan? Ty jejich origo Mazda čínský disky maj puchýře na laku už po 4 letech a tu cenu, za kterou je nabízejí tu teda nechápu.....
Zajímavý je, jak jsem četl mnohokrát ale i slýchám jak jsou italská auta nekvalitní. Neříkám, že nemají své problémy (tradičně u druhého Fiata....duchové v elektronice, o tom bych mohl vyprávět hodiny).

6 let dennodenního provozu Fiata (vyrobený v Turecku :D) a například disky mám dodrbané hrozně od parkování v Praze. Hluboké rýhy, sedřený lak apod. Ale nemá to puchýře a nic se neloupe, nekvete atd. Pozn. není to leštěnka, tyto disky jsou v provozu v létě i v zimě (pozdrav ze solného dolu jménem pražské ulice).

Netuším kdo je výrobce, ale dostal jsem k těm diskům při koupi letní pneu Pirelli a ty také stále drží bez defektu. :)
 
Tak prišlo už aj na moju Mazdu. Najskôr strana vodiča, potom spolujazdec. Najskôr servis prehral soft, nakoniec sa menili motorčeky v zrkadlách. Našťastie v rámci záruky :)
 
musím říct, že co jsem přestal mýt na myčce (a přešel na alchymii od Doris) tak zrcátka nezlobí. Takže vyhnout se tlakové myčce (nebo aspoň vyhnout se s ní zrcátkům širokým obloukem) a bude klid
 
No těžko říct. Já trojku prohanim wapkou už čtvrtý rok včetně zrcátek a dodnes žádný problém.. Ale je to možné..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Rychlej dotaz - jak je řešené to zrcátko - někdo mi ho sklopil na parkovišti. ?

Normálně funguje naštěstí, ale i tak mne zajímá - pokud by mi to někdo udělal znovu praskne tam něco nebo se strhne motůrek nebo je to dělané tak, že se nic nestane?
Děkuji.
 
Mě by zase zajímalo, kdy je zrcátko zamrzlý a neotevře se komplet, zůstane třeba v poloviční pozici a je v dráze hodně volný. Po dokončeneném otevření / zavření, je zase v dráze krásně pevný. Znamená to, že je něco vylámaný nebo...? Dělá to od novoty už i u vyměněnýho zrcátka po nehodě.
 
kdy je zrcátko zamrzlý a neotevře se komplet, zůstane třeba v poloviční pozici a je v dráze hodně volný. Po dokončeneném otevření / zavření, je zase v dráze krásně pevný.
Mně to na šestce funguje úplně stejně. Před 3 lety zrcátka vyměněná a tak průběžně zlobí, nedoběhnou, jsou volná, ale po procvičení dveřním tlačítkem se zase zotaví a zafixují. Teď jim vadí i podzimní vlhkost, nemusí to být hned wapka.
 
No, já je u M6 nechal vyměnit letos (únor/březen), tj. opravdová zima je vlastně teprve čeká :rolleyes:
Ta původní se chovala přesně jak píšete… a speciálně za mokra :sob:
 
Prosím prosím neví někdo?
Já je právě normálně nesklapim aby vydrzeli a teď mi ho někdo manuálně sklopil.
Pevný je a normálně funguje ale ničí se tak nebo je to udělané nějak blbuvzdorně?
 
Tak tvrdit u Mazdy, že jsou zrcátka udělaná blbuvzdorně, by bylo dosti odvážné, ale myslím, že se mi to taky v minulosti stalo a přežila to. Jakž takž fungují, viz výše. A jestli je někde v návodu napsáno, že se to smí, to nevím a divil bych se, že by to tam napsali.
 
Prosím prosím neví někdo?
Já je právě normálně nesklapim aby vydrzeli a teď mi ho někdo manuálně sklopil.
Pevný je a normálně funguje ale ničí se tak nebo je to udělané nějak blbuvzdorně?
Neřešil bych, dokud stále chodí a jsou pevná. Co zmůžeš...
 
Párkrát jsem si ho za čtyři roky s Mazdou sklopil (řekněme dvakrát do roka :)), pocitově to mělo stejný chod jako obyč nesklápěcí zrcátka, možná s nepatrně větším odporem. Elektrické sklápění mám na automatiku a zatím vše funguje. Sice to není odpověď na otázku, ale aspoň zkušenost ;)
 
Souhlas, taky jsem si ho kdysi při mytí tak napůl sklopil, vrátil ho zpátky a světe div se, na funkci to nemělo pražádný vliv ?
 
Super díky. Já je právě vypnul po koupi hned jak sem četl že s tím jsou časem potíže a používám to jen někdy když je pěkně a jsem někde na těsno.

Ale že mi ho někdo jen tak sklopí přitom vedle mne bylo místa dost to jsem nečekal.

Teď tedy váhám co je lepší - riskovat že mi to zas nějaký blbec sklopí manuálně nebo zapnout sklápění a riskovat že se to pokazí ?

Tak jako tak jsou vyhlídky nepříznivé ?
 
Super díky. Já je právě vypnul po koupi hned jak sem četl že s tím jsou časem potíže a používám to jen někdy když je pěkně a jsem někde na těsno.

Ale že mi ho někdo jen tak sklopí přitom vedle mne bylo místa dost to jsem nečekal.

Teď tedy váhám co je lepší - riskovat že mi to zas nějaký blbec sklopí manuálně nebo zapnout sklápění a riskovat že se to pokazí ?

Tak jako tak jsou vyhlídky nepříznivé ?
Normálně to zapni, to sklápění ;) Nový zrcátko (vandalismus) pojišťovnu rok a něco zpátky stálo mrzkých 4300 bez DPH. Sklápění ti určitě vydrží nějaký čas. Já sklápím už 3. rok vkuse, zima nezima, led neled, wapka newapka a je to ok. Co se tedy spolujezdcova zrcátka týče :D Jen jsem řešil, že někdy v zimě, když zrcátka nebyly uplně zamrzlý, neotevírali někdy napoprvé. Tohle vyřešil update. Zvýšili horní hranici pro vypnutí motorků.
 
Hm ale znáš to - nahlasis vandalizmus a ty kurvy ti zvednou pojistku ?
OK to tedy zapnu. Jen doufám ze se nenajde kokot co mi ho násilím zas vyklopí.
 
Nevidím co máš za auto ale trojky BM a BN na zrcátka téměř vůbec netrpí. Mám je na auto režim a pokud začne mrznout tak vypinam po dobu zimy. Na wapce je zklapim. 4 roky a stále makaji jak u nové. Idioti co závidí a projdou ti kolem auta a z flustrace ohybaji zrcátka bohužel nelze ovlivnit. Parkovat nejlépe tam kde nechodí tolik lidí. Říkám tomu alchymie a laborat o parkování které nejvíce svědčí zdraví tvého vozu ?
 
Hm ale znáš to - nahlasis vandalizmus a ty kurvy ti zvednou pojistku ?
OK to tedy zapnu. Jen doufám ze se nenajde kokot co mi ho násilím zas vyklopí.
Jsi Budějckej? Kde parkuješ, že řešíš takový problémy? :D Nemysli na to. Já vždycky když věci hrotil, tak se mi na just děly :D
 
Nevidím co máš za auto ale trojky BM a BN na zrcátka téměř vůbec netrpí. Mám je na auto režim a pokud začne mrznout tak vypinam po dobu zimy. Na wapce je zklapim. 4 roky a stále makaji jak u nové. Idioti co závidí a projdou ti kolem auta a z flustrace ohybaji zrcátka bohužel nelze ovlivnit. Parkovat nejlépe tam kde nechodí tolik lidí. Říkám tomu alchymie a laborat o parkování které nejvíce svědčí zdraví tvého vozu ?
BP 2021

Jsi Budějckej? Kde parkuješ, že řešíš takový problémy? :D Nemysli na to. Já vždycky když věci hrotil, tak se mi na just děly :D
Jo Podívej v garáži a ještě mám jedno místo na vyhrazeném parkovišti uvnitř komplexu. Tohle se mi stalo u Globusu.
 
Back
Top