• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Parkovací kamera z Alíka / Připojení na OEM display

Alda1234

výkonný člen KLANu
259
Ahoj,
vím že tady to téma je několikrát, ale prostě jsem z toho lehce zmatený. Tedy většina návodů je na originál parkovací kameru. Já se tady chci zeptat na následovné :
Kopil jsem kameru na alíkovi :
a adaptér

Ke kameře je napájecí kabel a signální kabel
U signálního kabelu na jedné straně připojím adaptér a zapojím do radia, na druhé straně do kamery, to je jasné. Co není jasné je funkce drátku, který je na obou stranách (na fotce červené drátky) :
1668764825227.png
U adaptéru do radia mi není jasná funkce samostatného drátku :
1668764972733.png
Evidentně ten musím připojit někde v rádiu a brát posílat signál dozadu ?

No a napájecí kabel - zem je jasná, tu hodím na zemnící bod, ale plus beru odkud ? Je spínané ? Takže odněkud z RBCM ?

Pokud máte někdo zkušenost, budu rád.
Jinak předpokládám, že v M6 GJ asi nějaká příprava na kameru není.
Díky
Alda
 
No tak co jsem po dalším hledání zjistil, že vlastně potřebuji pouze video signál a napájení z ACC vstupu na rádiu. Tedy asi.
Má prosím někdo schéma konektorů na rádiu pro M6 GJ 2014 bez BOSE ?
 
Tak jsem zatím v koncích. Potřebuji radu. Dnes jsem se pustil prověřit jak na mé M6 to je s kamerou.
Nejdříve jsem vytáhnul rádio :
1669562359801.png
a zjistil, že tam kabeláž je.
Tak jsem šel dál a koukal v konektoru u sloupku u řidiče
Od rádia
1669562469561.png
a směrem dozadu:
1669562560176.png
no a pak v kufru RBCM - ze předu:
1669562667511.png

no a ve víku kufru je myslím připravený konektor :
1669562781145.png

Jistý si nejsem.
postupoval jsem v hledání dle schématu:
1669562836190.png

Potřeboval bych poradit, zda to tak je, že tam je příprava až do víka (tedy aspoň signální) a budu rád, když mi někdo řekne jak to teď správně dozapojit - předpokládám, že se musí nějak dozapojit napájení.

Ještě jednou díky
 
sice mam Mazdu3 (BM) ale cinan mi dodal pruchozi redukci na zapojeni do radia

1669568120540.png
+ navod na zapojeni

1669568176162.png
 
No jenomže je to mám v rádiu už zadrátované od výrobce. Dle všeho až do víka kufru. (viz má foto)
To je u BM také. A v kufru se práve vypojí ten konektor a mezi se dá ta redukce, kde jsou vyvedeny chinch kabel a kabel napájení, které se zapojí jen na kameru.
 
To je u BM také. A v kufru se práve vypojí ten konektor a mezi se dá ta redukce, kde jsou vyvedeny chinch kabel a kabel napájení, které se zapojí jen na kameru.
No takže to není podle toho schéma viz výše na obrázku? Ve finále mi je jasné, že na ten aktuální konektor co tam je napojím video signál, takže jenom nevím jak zapojit napájení kamery, protože někde jsem četl, že na světlo zpátečky to nemusí fungovat, že se kamera nenadetekuje.
 
Poslední úprava:
Tak to nevím, v tom se nevyznám. Jak psal Radfire, na aliku jsem koupil kameru i tu redukci. V kufru jsem odpojil ten svazek, mezi napojil tu redukci. A z redukce napojil jen chinch a červený kabel na kameru. Práce na 5 minut a nic jsem nemusel nikam extra zapojovat.
 
Tak to nevím, v tom se nevyznám. Jak psal Radfire, na aliku jsem koupil kameru i tu redukci. V kufru jsem odpojil ten svazek, mezi napojil tu redukci. A z redukce napojil jen chinch a červený kabel na kameru. Práce na 5 minut a nic jsem nemusel nikam extra zapojovat.
No když vezmu samotnou kameru tak vypadá takto
20221127_193520.jpg
Tak možná ta redukce pokud by tam byl cinch na signál a dráty pro napájení, by stačila. Máš nějaký odkaz? Mrknu zda je i pro m6 GJ. Díky

edit: to co poslal Radfire na fotce je adapter do radia, jestli to čtu správně
 
Poslední úprava:
já tedy nevím, ale tyto adaptéry dle fotek se zdá se strkají jako mezikus do rádia.
 
U trojky to je mezikus do stejného svazku v kufru - nebo spíš v pátých dveřích.
podle delky kabelu to vypada ze to cinan planoval fakt skrz cely auto do radia...
ja to teda jeste nezapojoval, ale jestli je cely svazek protazeny az dozadu tak si na to mozna taky troufnu :)
 
podle delky kabelu to vypada ze to cinan planoval fakt skrz cely auto do radia...
ja to teda jeste nezapojoval, ale jestli je cely svazek protazeny az dozadu tak si na to mozna taky troufnu :)
jj já co dostal ke kameře je na protažení přes celé auto, ale když jsem zjistil že tam kábl už je a že jde až do kufru, tak nejsem blázen, abych to tahal znovu a chci se jenom napojit na aktuální rozvod. Proto zjišťuju co tam je potřeba dodrátovat. Ale asi to tady nikdo na m6 GJ neřešil.
 
podle delky kabelu to vypada ze to cinan planoval fakt skrz cely auto do radia...
ja to teda jeste nezapojoval, ale jestli je cely svazek protazeny az dozadu tak si na to mozna taky troufnu :)
Tak ke kameře jsem měl taky kabel asi 5 m. Ale ten mezikus jsem kupoval zvlášť, ten ke kameře nebyl. Ten dlouhý kabel jsem smotal, stáhl páskou a připevnil, aby to tam nelitalo.
 
Kameru si prosim ta ktoru kupoval ? Podla toho videa to vyzera dost jednoducho a cuvaciu kameru by som celkom uvital
Tu kameru A. Ale je to už asi 7 let, tak to snad bude pořád stejné. Kameru jsem měl na autě 6 let a pořád šla dobře, i obraz měla kvalitní. Pak jsem auto prodal. Ale tu elektroniku od Sino Smart doporučují všichni, že je kvalitní.
 
Tak já to ještě musím jednou zkontrolovat. Ten jeden plast jsem neoddělával, takže ten konektor může být pod ním.
 
Back
Top