• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    43
Píšu to proto, že při koupě nových Goodyear v 17" na druhé auto jsem byl nemile překvapen, že guma měla výšku vzorku jen 6,5 mm.
Jen, moje GY Eagle F1 Asymmetric 6 FP měly 7mm, v rozměru 225/55 R17 97Y :rolleyes: taky mě to nenadchlo...
 
To nahrává tomu co sem psal o té nízké váze.
Turanzy bych si asi cíleně nekupoval - byly spíš horší jak AllSeason.
 
tak to jsme ale znovu u toho co tedy pořídit, pač vždy někdo něco vychválí a další zase nedoporučí. Já chtěl pokračovat v Pilot Sport 5 ale nevím, zda má smysl je za ty peníze kupovat a není na trhu třeba něco zajímavějšího. Ale držím hold dále ten rozměr 215/45.
Snad leda vyčkat, jestli neproběhne nějaká akce..Hankook dost zamrzí, že nemají tu ochranu ráfku a že pozorujete horší chování na vodě.
 
Také stojím před rozhodnutím jaké pneu na léto koupit. Dle všeho to vypadá na nějakou střední třídu. Toyo,Kumho,Falken a jiné. Vy co jezdíte Toyo proxes sport,má ta guma nějaké výraznější slabiny?
 
Jen, moje GY Eagle F1 Asymmetric 6 FP měly 7mm, v rozměru 225/55 R17 97Y :rolleyes: taky mě to nenadchlo...
Bral jsem GY efficient grip performance 2 v rozměru 215/55 R17 a výška vzorku nové letní gumy v tomto rozměru za mě velké mínus. Ale co se týká jízdních vlastností, jsem s GY spokojen. Mám v tomto rozměru srovnání s Continental EcoContact 5, které byly oproti GY tvrdé už z výroby, hlučnější a na vodě nic moc, prostě typická eko guma zaměřená na spotřebu.

To nahrává tomu co sem psal o té nízké váze.
Turanzy bych si asi cíleně nekupoval - byly spíš horší jak AllSeason.
V čem byly horší? Máš s nimi v tomto rozměru osobní zkušenost? Já mám a proti původním Pilot sport 3 jsou za mne lepší - tišší, komfortnější a co se týká jízdních vlastností, nemám s nimi žádný problém. Ale je pravda, že nejezdím pilu. A výroba made in Japan.
 
Podívej, a nesrovnáváš ty Pilot Sport 3 co už mají nejlepší za sebou nebo fakt nové a nové?
Já měl ty PS3 už teď po šesti letech fakt hodně tvrdé a hlučné pač ta guma už byla jak šutr.
 
Bral jsem GY efficient grip performance 2 v rozměru 215/55 R17 a výška vzorku nové letní gumy v tomto rozměru za mě velké mínus. Ale co se týká jízdních vlastností, jsem s GY spokojen. Mám v tomto rozměru srovnání s Continental EcoContact 5, které byly oproti GY tvrdé už z výroby, hlučnější a na vodě nic moc, prostě typická eko guma zaměřená na spotřebu.
Jo, taky na ně nedám dopustit, předchůdce byl Bridgestone TURANZA T005. V mokrých podmínkách rozdíl značný právě ve prospěch GY.
 
V čem byly horší? Máš s nimi v tomto rozměru osobní zkušenost? Já mám a proti původním Pilot sport 3 jsou za mne lepší - tišší, komfortnější a co se týká jízdních vlastností, nemám s nimi žádný problém. Ale je pravda, že nejezdím pilu. A výroba made in Japan.
Jednak čeho si všimne hned tak pohodlí.
Turanzy jsem musel držet na 2,3 s neustálým spínáním nízkého tlaku.
AllSeason fouknu na 2,5 a přijdou mi stejný možná ještě trochu pohodlnější.

Na vodě horší.

Při ostřejší jízdě se mi Turanza odtrhávala dřív ale ok mohl to taky byt štěrk ale mám jisté serpentýnky a obecně na AllSeason je jezdím nepatrně rychleji.

Hluk stejný

Vydrž lepší na AllSeason

Nevýhoda AllSeason trochu víc cinkají kamínky ale nic hrozného.

Oboje 215/45 R18 na mem autě ,,zátěžové testy” jsem dělal dva dny po sobě - chtěl jsem nejprve na AllSeason stáhnout vrstvicku.

Hodně jsem se těch celoroček bal ze budou na prd v teple a ejhle - jsou stejný jak pneu střední kategorie.

Pokud chce někdo top top vlastnosti vzal PS nebo semislicky ale jestli někdo řeší zda dat cestovní letní pneu což je Turanza nebo celorocku dal bych dnes jednoznačně celorocku.

Ty Toyo co jsou na M3 2023 jsou katastrofa - měl jsem náhradní auto koncem léta a zvyklej na to jak jezdí moje na AllSeason jsem z toho byl na mokru pěkně vyklepanej 😂
 
Jednak čeho si všimne hned tak pohodlí.
Turanzy jsem musel držet na 2,3 s neustálým spínáním nízkého tlaku.
AllSeason fouknu na 2,5 a přijdou mi stejný možná ještě trochu pohodlnější.

Na vodě horší.

Při ostřejší jízdě se mi Turanza odtrhávala dřív ale ok mohl to taky byt štěrk ale mám jisté serpentýnky a obecně na AllSeason je jezdím nepatrně rychleji.

Hluk stejný

Vydrž lepší na AllSeason

Nevýhoda AllSeason trochu víc cinkají kamínky ale nic hrozného.

Oboje 215/45 R18 na mem autě ,,zátěžové testy” jsem dělal dva dny po sobě - chtěl jsem nejprve na AllSeason stáhnout vrstvicku.

Hodně jsem se těch celoroček bal ze budou na prd v teple a ejhle - jsou stejný jak pneu střední kategorie.

Pokud chce někdo top top vlastnosti vzal PS nebo semislicky ale jestli někdo řeší zda dat cestovní letní pneu což je Turanza nebo celorocku dal bych dnes jednoznačně celorocku.

Ty Toyo co jsou na M3 2023 jsou katastrofa - měl jsem náhradní auto koncem léta a zvyklej na to jak jezdí moje na AllSeason jsem z toho byl na mokru pěkně vyklepanej 😂
A bavíme se o stejných pneu? Já mám nově obuté Turanzy T005A. Ony ještě existují ve verzi "jen" T005, a to je úplně jiná guma.

Podívej, a nesrovnáváš ty Pilot Sport 3 co už mají nejlepší za sebou nebo fakt nové a nové?
Já měl ty PS3 už teď po šesti letech fakt hodně tvrdé a hlučné pač ta guma už byla jak šutr.
Jo, srovnávám před a po výměně. Pilotku jsem od novoty nejezdil.
 
No právě ona nová PS bude asi super než taková starší. Ale jen si to myslím. Právě proto hledám alternativu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Také stojím před rozhodnutím jaké pneu na léto koupit. Dle všeho to vypadá na nějakou střední třídu. Toyo,Kumho,Falken a jiné. Vy co jezdíte Toyo proxes sport,má ta guma nějaké výraznější slabiny?
Toyo, ty dodávané s vozidlem, jdou na jaro pryč, nenechám se zabít, ale to už jsem psal. Po 30 tis km zkušeností s M3kou jsem rozhodnut, že letní pneu budou zaměřeny na jízdu za mokra. A možná jak dlouho vydrží neztvrdnout. Hlučnost, spotřeba paliva apod. jsou mě ukradené. Přece jenom je to lehčí autíčko a z hlediska fyzikálních zákonů musí klouzat víc než těžká vozidla.
 
Tak když se nebudeme bavit o těch celoročkách, tak v tom mám opět guláš :) Jeden dobrý/druhý špatný..no pak si vyber.

Jo, taky na ně nedám dopustit, předchůdce byl Bridgestone TURANZA T005. V mokrých podmínkách rozdíl značný právě ve prospěch GY.
Třeba zde. Pro tebe zjevně na mokru propadák a v testu vyhráli na mokru právě Turanza. Pak si vyber.
 
Třeba zde. Pro tebe zjevně na mokru propadák a v testu vyhráli na mokru právě Turanza. Pak si vyber.
Tak Ti alespoň vystavím fotku, která přesně ukáže mnou pomlouvaný typ (005 bez A-čka).
Typicky jarní, podzimní slota (voda a chladněji), nájezd na dálnici a vrrr, klidně mi M6 odcestovala (půl)metr do boku... pak už jsem najížděl jako při-zdi-ten a více lovil nájezdovou rychlost na rovince..., prostě radost/blbnutí fuč :pensive:

BR_T_005.jpg
 
😂😂😂 tak to ti podelam ještě víc pac já měl tedy ty druhé 😂😂😂
Aspoň dezen vypadá jinak - přečíst to nejde ale řekl bych že tam to A je.

IMG_5004.jpeg
 
Poslední úprava:
Kolko si najazdil z TOYO gumami?
Do 20 tis KM. První sezóna úplně v poho, a po přezutí na další léto, to bylo někdy pošušňáníčko zajet do kaluže. Přitom vzorek pořád vysoký, asi nějak během jedné sezóny ztuřely, když máme to globální oteplování. Nebo kdoví co tam rvou do té gumové směsi za látky, nevím.
 
Tak když se nebudeme bavit o těch celoročkách, tak v tom mám opět guláš :) Jeden dobrý/druhý špatný..no pak si vyber.
Tak já ti v tom udělám ještě větší guláš 😉 Za mě 18" Turanzy T005A OK, ale těch 14 tis., nebo kolik za sadu chtějí, bych za ně nedal. Koupil jsem je nové na Bazošu za 7,5 tis., kdy si paní objednala špatný rozměr (měla cx-3). Když jsem pokukoval po nových, byl můj favorit ve střední třídě (nižší cena) Hankook Ventus Prime 4 (v testu druhý, jen se dělá v širším rozm. 225/45, resp. 225/40) nebo GY Performance 2 (vítěz testu), které mám na druhém autě v 17" (jediné mínus mých GY je menší výška nového vzorku a výroba Polsko). Ale v 18" rozměru to může být jinak😉
 
Poslední úprava:
Back
Top