• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Pneumatiky

Jaké letní pneu 225/45 R18 pro lehce sportovní jízdu ? (každý 2 hlasy)


  • Celkem voličů
    43
@Polsonside
PS3 byly hodně slušný gumy. Hankook má od jednoho modelu několik typů na rozdíl od konkurence. S1 Evo 3 v rozměru 215 /45 /18 se dělá i s ochranou ráfku

Záleží co preferuješ. Km nájezd, přilnavost na mokru, nebo spíš na suchu, hlučnost, nízkou spotřebu. A podle toho vybrat
 
No asi klasika. Preferuji co nejtišší pač Mazdy mají už tak velký hluk od kol. Jezdím spíše sportovněji ale především za pěkného počasí. Za mokra to nijak nervu ale zase potřebuji aby auto fakt drželi. Na spotřebu moc nekoukám. Tohle je auto na zábavu.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Pro pořádek ještě upřesním aktuální výšku dezénu u Turanzy T005A po nájezdu cca 1000 km na zadních kolech (ještě viditelné odlitky) - 7,4 až 7,45 mm. Přední 7,2 mm. Turanzy jsou s ochranou ráfku. Přeměřil jsem ještě GY performance 2 (bez ochrany ráfku), které začínaly jako nové s výškou dezénu cca 6,5 mm. Po odjeté sezóně (nájezd cca 8 - 9 tis. km) mají zadky 5,5 - 5,6 mm. Předky 4,7 - 4,8 mm. Obrázek ať si o tom udělá každý sám.
 
Poslední úprava:
A proč ne třeba ty PS5? Jestliže stojí vlastně stejně jako Bridgestone.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
A proč ne třeba ty PS5? Jestliže stojí vlastně stejně jako Bridgestone.

Samsung S22 256GB Tapatalk
Michelin PS5 budou určitě špičkové gumy s vysokým km nájezdech. Jen nevím, jak na tom jsou s komfortem a hlučností. Výrobce v 18" rozměru na M3 uvádí vnější hlučnost 72 Db, což je celkem dost. Mé Bridgestone T005A a GY Performance 2 mají dle výrobce shodných 69 Db a za mě jsou oboje tiché, alespoň v porovnání s předchozími gumami. Byť se občas taky svezu rád sportovně a nejsem brzda provozu, ale nejezdím hranu, tak jsem nevyhledával sportovní gumy, ale volil "kompromis" v podobě tiché komfortní prémiové gumy s výbornými jízdními vlastnostmi, což podle mých zkušeností, ale testů GY Performance 2 a Bridgestone Turanza T005A jsou. Ale sto lidí, sto chutí 😃, takže někomu při jeho jízdním stylu vyhovovat nemusí.
 
Poslední úprava:
@Polsonside Mě piloty (ps4) dost zklamaly a i podle novych recenzi 5ky nic lepšího nepřináší.
Bridge sada bude pořád o cca 1000 levnější

Teď se dívám že v 215 /45 R18 nemá GY gumu, jen starou asymm 2

@Nibiru , tak nevím, to jsou ty S1 evo 3?
 
Aha a není směs už moc stará? Precejen evo3 už se dělá od r. 2019. Možná ta směs stářím ztuhla a díky tomu je tak nepoddajná a klouže
 
Aha a není směs už moc stará? Precejen evo3 už se dělá od r. 2019. Možná ta směs stářím ztuhla a díky tomu je tak nepoddajná a klouže
Výroba bola tuším polka roka 2019, ja som ich kupoval ako ročné, už od začiatku ako som na konci leta prezul som nebol spokojný ale nechcelo sa mi to už predávať a meniť. Naopak na držanie stopy na vode sa nesťažujem. Nefunguje to len keď je predok odľahčený pri rozbehu.
 
@Polsonside Mě piloty (ps4) dost zklamaly a i podle novych recenzi 5ky nic lepšího nepřináší.
Bridge sada bude pořád o cca 1000 levnější

A který tedy přesně model Bridgestone?
Turanza T005A?

Samsung S22 256GB Tapatalk

Rozdíl 1000 Kč?
Dle Heureky je cena shodná.
3457,- vs 3436,-

Kdyz koukám na nejlevnější kus někde skladem.
Ověřené obchody jsou i o několik stovek dražší..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
@Polsonside jo turanza.
Heureka je zavádějící, je tam i nekolik pochybných shopu v tom vypisu co maji kolikrát i chybně uvedenou cenu a taky do toho většinou nemaji započítanou dopravu. Já se dívám na oponeo a tam je ten rozdíl cca 3400 vs 3600 a nějaký drobný, zkrátka necelých 250 Kč na kuse. A dopravu mají zdarma.
 
To Oponeo má zrovna dost vysoké ceny.PS5►3796,- a Turanza►3559,- (nemám tušení, co obvykle stojí dovoz pneu při zakoupení, čekal bych vždy zdarma).
Turanza..zrovna na ně se čtu buď chválu nebo naopak výtky...rozporuplné názory a to celkem výrazně.
Někdo píše, že na vodě vůbec nedrží a ve velkém testu naopak za mokro první místo apod.
No pokud budou dobře fungovat na suchu a budou tišší než PS3 tak asi proč ne..
Ostatně je to Japonec pneumatika :) ale těch pár kaček rozdíl na PS5 není nic extra.
Pak se nabízí třeba ještě Continental PremiumContact 6.
 
Pak se nabízí třeba ještě Continental PremiumContact 6.
S Continental PremiumContact 6 zkušenosti nemám, jezdil jsem ale PremiumContact 5. Můžu navíc ještě srovnat s jejich ekologickou řadou EcoContact 5 a rozdíl značný. Eco 5 byly tvrdé, auto na nich v zatáčkách odskakovalo, na vodě slabé a také nijak zvlášť tiché, snad jediná výhoda nižší spotřeba (a to jen podle tabulek). Upřímně, byl jsem rád, když jsem Eco 5 z auta vyzul a obul místo nich GY. Zato Premium 5 byla úplně jiná liga, pneu byly příjemně komfortní (a to jsem je oproti Eco 5 jezdil v nižším profilu 195/50/15), na vodě držely hezky a byly na silnici takové příjemně lepivé. Jen už si nevybavuji jejich hlučnost, neb jsem je vozil na bejvalce Ibize 1,9 TDi PD a na tom autě bylo hlučné všechno 😁 Oboje gumy srovnávám sice na různých autech, ale ježděné od nových. Takže za mě, Continental proč ne, ale jedině jejich řadu Premium.
 
Já nejspíš objednám Kumho Ecsta PS71. Jsou za dobré peníze. Rozmýšlel jsem se mezi Hankook,Toyo a právě Kumho. Hankook jsem měl doteď a chce to změnu,na Toyo moc chvály neslyším,takže nakonec vezmu Kumho. Prémiové pneu nemá smysl na to auto kupovat.
 
Za mě prémiové pneu neznamená prémiové auto.
Prémiové pneu podají skvělé výsledky za všech okolností což běžná třída v testech a zkušenostech většinou nedokáže. Díky, ale nechci se zabít nebo zdemolovat auto kvůli pár tisícům navíc na dalších 6let. Ale každého věc co si zvolí.
Já s tím dost lítám po okreskach takže gumy raději z té top třídy. Ale znovu tvrdím, že je to každého věc.

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
A tak to moc nelietas ked ti pneu daju 6 rokov. A vlastne ani moc neriešis bezpecnost ked valis 6 rokov "bomby" na pneu.
 
Back
Top