• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

POV/HAV - doporučení

@vladas75 ano mám, dokonce mám u nich pojištěnou svou Mazdu. Jsem s nimi od začátku kdy se jmenovali "První klubová pojišťovna", minulý rok se přejmenovali na Pillow. Celkem znám asi 5lidí, kteří mají u nich pojištěné své vozy. Jeden kolega s nimi musel řešit nehodu, kterou zavinil. Nebyl absolutně žádný problém s vyplacením havarijka ani povinného poškozenému.
Jinak spoluúčast u havarijka je tam taky fixně jak psali kluci výše.
 
Souhlas s Ondrej K. Spíše se vyhnout menším/novým pojišťovnám, při vyšší ceně vozu volit fixní a ne % spoluúčast.
@vladas75 Klidně posli stávající kalkulaci csob, plánovaný roční najezd a nějaké požadavky a zkusim Ti to napočítal levněji :)

F.
dík máš SZ ;)
 
Chtěl bych touto cestou poděkovat marabu , za bližší prohlédnutí problematiky autopojistek. Řešil jsem s ním letos v únoru pojištění Mazdy. Mám s kým porovnávat (u své pojišťovací agentky mám pojištěny tři věci a dokonce syn si přivydělává pojištěním), ale marabu mně dokázal lépe najít doporučit a vysvětlit, tak aby se dalo pojištění optimálně vybrat přesně na míru, se všemi plusy a mínusy a detaily, o kterých se jen tak od pojišťoven nedovíte. Sleduje problematiku v čase, poněvadž co bylo vloni, už nemusí platit apod. Je dobře , že i v MazdaKlanu je i pojišťovák. Doporučuji.
 
Chtěl bych touto cestou poděkovat marabu , za bližší prohlédnutí problematiky autopojistek. Řešil jsem s ním letos v únoru pojištění Mazdy. Mám s kým porovnávat (u své pojišťovací agentky mám pojištěny tři věci a dokonce syn si přivydělává pojištěním), ale marabu mně dokázal lépe najít doporučit a vysvětlit, tak aby se dalo pojištění optimálně vybrat přesně na míru, se všemi plusy a mínusy a detaily, o kterých se jen tak od pojišťoven nedovíte. Sleduje problematiku v čase, poněvadž co bylo vloni, už nemusí platit apod. Je dobře , že i v MazdaKlanu je i pojišťovák. Doporučuji.
Děkuji moc, rádo se stalo ???
 
Mám dotaz na někoho znalého....Před cca měsícem měla manželka drobnou nehodu. Nyní se dořešuje plnění přes havarijko. Mezitím, mě už došla cena havarijka na rok další (výročí smlouvy je v srpnu), kde ještě tato nehoda a čerpání z HP není zohledněno, protože cena je víceméně stejná jako loni.... Co se stane když nyní smlouvu na další rok zaplatím a oni poté co bude dořešeno současné plnění budou chtít s cenou pohnout? Mohou?? máte někdo zkušenosti? díky
 
Mám dotaz na někoho znalého....Před cca měsícem měla manželka drobnou nehodu. Nyní se dořešuje plnění přes havarijko. Mezitím, mě už došla cena havarijka na rok další (výročí smlouvy je v srpnu), kde ještě tato nehoda a čerpání z HP není zohledněno, protože cena je víceméně stejná jako loni.... Co se stane když nyní smlouvu na další rok zaplatím a oni poté co bude dořešeno současné plnění budou chtít s cenou pohnout? Mohou?? máte někdo zkušenosti? díky
Ahoj, letos s tim uz nehnou, na 99,9% zustane stejna. Mohou Ti napr. zaslat vypoved, kdyby bylo plneni moc velke... ale to se stava vyjmecne, takze bud v klidu :) Mas POV i HAV v jednoe smlouve? Bylo i plneni z POV?
Muzeme to zkusit prepocitat, zda se dostanu treba jeste niz, nebo tam bude neco navic.. a nebo to budes mit nastaveny tak dobre, ze se alespon ujistis, ze to mas dobre... a muzes se jen tesit na pristi rok, co Ti poslou :)

Hlavne, at to mas dobre opravene :)
 
Jak je třeba, když to hoří, tak za 5min hotovo, ideálně alespoň týden, pokud se ptáš jak dlouho dopředu jde uzavřít, tak v krajním případě něco před půl roku, některé pojišťovny umí max 2-3mes, jinak standardně lze původní sml vypovědět 6 a více týdnu před výročím, v takovém případě ideal min 7tyd predem…. :)
 
2 mesice? To potom moc casu na vypovezeni neni...
Jinak to mam asi jeste cas, mne konci pojistla zacatkem listopadu...
 
2 mesice? To potom moc casu na vypovezeni neni...
Jinak to mam asi jeste cas, mne konci pojistla zacatkem listopadu...pojsitov
Min 6tydnu před výročím už musí mít pojišťovna výpověď na stole, krom par dalších možnosti ukončení smlouvy :)
 
Já mám M3 pojišťenou na půl milionu, POV + komplet all risk (havárie, krádež, vandalismus, zvěř) havarijko s 5% spoluúčastí a platím kolem 10 tisíc. Připojištění skla mi přímo nedoporučila, že to je drahé a stejně to jde vyřešit přes havarijko. Přes pojišťovnu jsem už řešil výměnu skla (cca 25 tisíc u šestky ) a výměnu zadního nárazníku (cca 27 tisíc u trojky) a ani jednou se pojistka nezdražila. Mám to přes nějakou známou známých, která to dělá u Kooperativy. Přes net bych si to neudělal, tam to vyjde 2x dráž. U prvního auta jsem si to nechal dělat od Mazdy a chtěli asi 36 tisíc za rok. Tak doporučuji sehnat někoho kdo to dělá a může tam naházet různé slevy.
 
Poslední úprava:
Rizek: Diky diky, rádo se stalo :)

Pan Tau: K plnění z HAV-není pravidlem, ze se vždy musí zdražit, záleží na mnoha faktorech…
Mimochodem zdražit se mohlo, i když jsi to nezaznamenal... Klidne mohlo dojit ke zdrazeni, kvuli plneni z HAV a zaroven ke sleve, kdyz klesla pojistna castka auta a hodinova sazba na starsi auto a to se +- vynulovalo, tak pojistovna poslala stejny predpis.
Opravdu to neni tak jednoduche a vstupuje do toho mnoho a mnoho faktoru.
Casto take pojistuji bez skel, vzdy si jen vysvetlime, jake dopady to muze mit vs. kolik se usetri a pak je rozhodnuti na zakaznikovi.
Jinak Koop umi k HAV i bezlimitni skla, ktera z pravidla vyjdou o dost levneji, kdyz jde o limit treba 30tis. Take jsem se setkal s klientem, co tvrdil ze tam skla nema, presto je vsak mel takto jako soucast HAV a z nich se plnilo s nizkou spoluucasti, bez ohledu na 5 ci 10% hav.


Ato to jezdi a at pojisteni vubc nepotrebujete, pic:)
 
Jo, jo, jo… i mabu velmi děkuje @marabu ?
Myslel jsem si, že o pojistkách vím dost, ale to mi vydrželo jenom malinkou chvilku.
Je to pašák v tom nejlepším slova smyslu, má nápady či spíše až finty a ocenil jsem nejen obsah smlouvy, ale i cenu, resp. poměr výkon/cena ?
S doporučením se opakuji a přidávám k té velké všeobecné ozvěně ;)
 
Nema tu nekdo realnou zkusenost nebo odkaz na nejake shrnuti k problematice vyplate skody z POV v pripade place DPH, co si uplatnuje soukrome uziti?

Ja realne priznavam, ze ke sve ekonomicke cinnosti vyuzivam vozidlo pouze z 20%, ale jsem platce DPH. Tudiz pojistovna mi skodu zaplatila pouze bez DPH a ja si vsak 80% DPH nemohu narokovat jako vratku. A tak nejak mi to neprijde uplne fer. Dejme tomu u HAV, tam s tim dusevne problem nemam, protoze prece platim mensi pojistne. Ale na plneni z POV vinika ja prece nechci doplacet.

Nejspis si potrebuju neco dostudovat, ale zatim jsem nenasel, ceho se chytit.
 
Myslím ze minimálně škodu na zdraví
nemohou o DPH krátit….
Co konkrétně za škody vzniklo a v jaké výši?
Zadal bych to právníkovi
 
Ono ve vetsine pripadu je to logicke, ze to takhle delaji. Protoze vetsina aut platcu DPH bude beztak oficialne priznavana ke 100% uziti. Ale fakt je, ze mi tohle vrtalo hlavou vzdy i u meho pojisteni - "jak si pojistit DPH" ;]. Protoze si vlastne pojistuju auta na 0% spoluucast, ale kvuli tomu DPH, to rozhodne 0% neni ;]. Asi jsem nestandardne "prilis poctivy" podnikatel :laughing:.

Jde o skodu na zadku auta v hodnte cca 70k bez DPH. Ale me zajima spise ten spravny mechanismus. Asi bych se mohl obratit na nejakeho danoveho poradce, ale jen jsem si rikal, zda treba nekdo nema nejaky tip, jak se to vlastne resi.
 
Back
Top