• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Přehled změn pro řidiče a další výuka

Na registr vozidel a zapsat změnu

@shr3k na portálu občana vidím jen současný auto, na portálu fopravy vidím i auta co jsem měl v minulosti
 
Na registr vozidel a zapsat změnu

@shr3k na portálu občana vidím jen současný auto, na portálu fopravy vidím i auta co jsem měl v minulosti
Já to mám obráceně. :D Všechna minulá auta na FO tam vidím, ale auta na PFO (minulá i aktuální) vidím jen na portálu dopravy.
 
Já jsem na tom s rozměry kol a pneu stejně jako všichni. Na portálu občana/dopravy vidím jenom základní rozměr a nic víc. Každopádně jde GH v úterý/středu na technickou, tak se brzo dozvím jak to teda je :D
 
Zrovna sem si psal s kamarádem technikem a prý berou údaje, co jsou zapsaný ve VTP, na portálu občana mám taky jen základní 16" kola. Mám technickou do konce ledna, tak už to taky řeším.
Ideálně nechat na úřadě ty údaje dopsat, ale prý si tam pak už nechají VTP..
 
Na Portálu dopravy je v sekci vozu také záložka "Podávání žádostí" s podrubrikou "Žádost o zápis změn v registru silničních vozidel"...
 
Na Portálu dopravy je v sekci vozu také záložka "Podávání žádostí" s podrubrikou "Žádost o zápis změn v registru silničních vozidel"...
No, ale zatím to není moc funkční. Žádost musíš vytisknout a donést na příslušný úřad. Na možnost podávat online prý intenzivně pracují. Tak jsem zvědav, zda to půjde online ještě letos. 😆
 
U mě Tuček,Šlajz,stejné chyby,stejné známky.😕Jak na portálu občana,tak na portálu dopravy jenom jedny kola jak u 3,tak u MX.No budu to muset nechat dopsat.🤦
 
Hm, taky tam mám zapsané jen 16", chybí oba rozměry 18" 😂
To mám hroznou radost.
 
Někde jsem četl, že až přijdeš na STK a budou tam chybět např.ty alternativní rozměry pneu, tak že oni ofotí VTP - pošlou to na odbor dopravy a oni to tam doplní do té databáze...ale to je teorie, jak to bude v praxi se teprve ukáže...
 
Na FB se k tomu vyjadřovala úřednice z neznámé STK a ta rikala to co jsem psal výše tj doplnit údaje v RSV si musí majitel sám
 
Někde jsem četl, že až přijdeš na STK a budou tam chybět např.ty alternativní rozměry pneu, tak že oni ofotí VTP - pošlou to na odbor dopravy a oni to tam doplní do té databáze...ale to je teorie, jak to bude v praxi se teprve ukáže...
Již za týden (19-1) jedu s M6 na STK po 4 letech, alternativní 17" jsou akorát navlečený na voze, samozřejmě v RSV (registr silničních vozidel) jsou jen 19". Proaktivně nyní nic opravovat/doplňovat nehodlám... a jistě dám vědět, jak pochodím.

Tahle digitalizace po-česku mi samozřejmě pije krev, ale stal se z toho standardní postup... úředník sedí a posílá návody, jak a co opravit/doplnit a to ten samý či jemu podobný dostal jistě zaplaceno i za špatně odvedenou práci, tj. za nadatlování špatných či neúplných dat, grrr :mad:
 
Nebudu předjímat, ale i tento článek mluví tak, jak to nikdo nechce...
"O pneumatikách víme. Je to dáno tím, že ruční zápis nemusel být pečlivý. Nejjednodušší řešení na nápravu bude již v lednu k dispozici," odpověděl na dotaz redakce mluvčí ministerstva dopravy František Jemelka.

Za mě se rýsuje právě ten návod jak to my opravíme, místo aby nepečlivost opravil právě a jen úřad/úředník, který ji připustil.
Mluvíme o plošné nepečlivosti, jak si tady všichni tak nějak postupně píšeme... jedinečnosti ok, stane se.
 
Přesně vidím jak to vzniklo, jako vždy všechno... Dělalo se to na poslední chvíli, vyšlo nařízení/vyhláška/zákon, ale s mizerným, nebo "lépe" žádným prováděcím předpisem. Při zavedení do praxe jsou všichni velmi překvapení, že je to plné nedokonalostí. Tak ministr se svým PR týmem vymyslí prohlášení, jak se všechny chyby vyladí s minimální nebo žádnou náročností pro člověka, viz. že STK nafotí VTP a pošle na registr k opravě apod. (o tom jak se mají chovat třeba pojišťovny v případě nehody na nezapsaném rozměru pneu se raději takticky nemluví)
Jenže žádný systém oprav v registru nejspíš zatím nefunguje (mimo osobní návštěvy úřadu) a teprve nyní se možná začíná řešit co s tím a jak. Pak to reálně vypadá tak, že člověk přijede na STK, tam ho vyhodí třeba kvůli rozměru kol, on se bude bránit, že v televizi říkali atd., ale dostane odpověď, že to na STK nedělají, že to jim nikdo nenařizuje, protože není prováděcí předpis ani technická možnost to udělat. Naštvaný člověk tedy půjde na úřad, tam se dozví, že to měli udělat na STK... Kocourkov hadr.
Za mě se rýsuje právě ten návod jak to my opravíme, místo aby nepečlivost opravil právě a jen úřad/úředník, který ji připustil.
Obávám se, že tohle úředníci nedělají. Buď ajťáci jen stáhli data z nějakých databází, otázka jak dobře a jak kvalitní data byly tam. Nebo to přeťukávali brigádníci, kteří dost možná v životě ani velký techničák neviděli.
 
Poslední úprava:
A když jsme u těch novoročních změn, tak jak jste na tom majitelé aut 2021 a novějších se souhlasem o odesílání vašich dat o spotřebě/rychlosti (společně s VIN) našim roztomilým úředníkům do Bruselu ? Já u svý 2011 pro jistotu vymazal i údaje o spotřebě v infotainmentu, uštípnul všechny antény a ucpal OBD port žvejkačkou, aby nic nikdo nic nevyčetl a neodeslal.
Dělám srandu.... Ale řeší to vůbec někdo nebo je to každýmu šumák, protože já osobně tohle v autě mít, tak souhlas okamžitě a všude ruším.
 
Já z toho taky nejsem nijak odvařený a sám čekám, jak dopadne GH ve čtvrtek na technické, když nemám kola na portálu dopravy, ale občas mě opravdu dokáže pobavit, co všechno za možné scénáře lidi vymyslí a jak všichni přesně ví, proč se co stalo a jak by to udělali lépe :D Nemyslím to na nikoho konkrétně a nemyslím to ani nijak zle. Říkám to obecně i co vidím na jiných sítích a obecně kolem sebe.

Co teď asi tak mají dělat? Když tam ta data nejsou, tak pravděpodobně nebudou k dispozici. Jestli jste si všimli, tak ty "Další záznamy" v TP jsou psané v každém techničáku jinak, podle toho, jak to měl zrovna daný úředník na registru naučené. Podle toho, co jsem zatím četl, to vypadá, že STK budou samozřejmě v případě absence kol v portále přihlížet k velkému TP a pevně doufám, že do budoucna vyřeší stylem, kdy naskenovaný TP pošlu buď já, nebo lidi na STK elektronicky a podle něj mi kola doplní. Naskenovat a poslat emailem je práce asi na 3 minuty i pro méně zručného jedince, což mi nepřipadá až tak divoké.

Neplynou z toho jenom negativa. Vidím v tom portále i pozitiva a určitě to mohlo dopadnout mnohem hůře. Zavádění nových věcí vždycky provázejí porodní bolesti. Kdo tvrdí cokoliv opačného, nikdy na žádném velkém projektu nedělal :)
Když se nic nedělá, nadává se, že se nic nedělá. Když je snaha něco digitalizovat, nadává se, proč se do toho šťourá. Češi jsou prostě z povahy národ, který rád rýpe a kritizuje :D
 
Back
Top