• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Problémy s reklamací dieselu u Auto Jeremiášova (ředění oleje)

Co s tímto tématem?


  • Celkem voličů
    60
Tak včera jsem navštívil několik prodejců jiných značek , protože si hodlám koupit auto s kterým bych mohl vyrazit na dovolenou, bez obav, že tam nedojedu. Když jsem jim popsal situaci, že mi teče nafta do oleje a mazda tvrdí, že je to normální, tak všichni opakuji všichni si svorně ťukali na čelo. Nejvíc mě ale nadchl Jaguar E-Pace. :) Pochopitelně jsem se zeptal, jak často se mění olej? Odpověď zněla 34.000 km, nebo každé dva roky. :). Jestli někdo nevěří ať si to ověří. :)
 
Poslední úprava:
http://autembezpecne.cz/cz/s40/Test...bre-naftovym-motorum-s-filtrem-pevnych-castic
https://www.autorevue.cz/filtry-pevnych-castic-aneb-dpf-3/4-7-rad-jak-predchazet-problemum


Myslím, že ti prodejci dobře vědí o čem je řeč a ťukali si na čelo z úplně jiného důvodu......;)

Doporučení - kup si raději benzín, předejdeš alespoň problémům, které bys měl i u jiných značek aut vzhledem k tomu, jak s naftovým autem zacházíš a používáš ho, a ušetříš si zdraví i nervy. Pokud máš ale rád adrenalinovou zábavu, tak jdi opět do dieselu s DPF....:D
 
http://autembezpecne.cz/cz/s40/Test...bre-naftovym-motorum-s-filtrem-pevnych-castic
https://www.autorevue.cz/filtry-pevnych-castic-aneb-dpf-3/4-7-rad-jak-predchazet-problemum


Myslím, že ti prodejci dobře vědí o čem je řeč a ťukali si na čelo z úplně jiného důvodu......;)

Doporučení - kup si raději benzín, předejdeš alespoň problémům, které bys měl i u jiných značek aut vzhledem k tomu, jak s naftovým autem zacházíš a používáš ho, a ušetříš si zdraví i nervy. Pokud máš ale rád adrenalinovou zábavu, tak jdi opět do dieselu s DPF....:D
je to hezky popsáno, ale v tom případě bych očekával, že bude v manuálu napsáno: auto není vhodné do městského provozu!
Opravdu nechápu kde bereš informace jak s autem zacházím a jaké trasy jezdím. Bydlím mimo Prahu. A do Prahy jezdím denně tj. asi tak 35km. Někdy i 2x denně. Jak s ním zacházím? Auto má automat. Brzda, plyn. Takže keci, že s ním blbě jezdím jsou o ničem. To je to samé jako že se mám koukat pod kapotu. Co tam uvidím? Hromadu plastu + měrku oleje + nádobu na kapalinu do ostřikovačů. Oboje má kontrolku. Jo a dík za radu. naftu nechci a vlastně se pokusím auto vůbec nekupovat. Vše budu řešit OL. Vychází mi to levněji než nakup nového auta.
 
Poslední úprava:
Tvl kup si Jaguara, vyměňuj olej po 34 000 km nebo dvou letech ( a neťukaly si na čelo když říkaly zrovna tohle) a oslňuj pak svými moudry nebožáky na nějakém Jaguar fóru...
 
Tvl kup si Jaguara, vyměňuj olej po 34 000 km nebo dvou letech ( a neťukaly si na čelo když říkaly zrovna tohle) a oslňuj pak svými moudry nebožáky na nějakém Jaguar fóru...
jasně , jsem blb i všichni ostatní, kterým teče nafta do oleje. A že jich je. že to není normální, je přece napsáno i v těch článcích co jste sem nacpali. A všichni jezdí blbě. proto od nich mazda vykoupila auta a zároveň jim prodala nové s za výhodnou cenu.
 
Tak tobě můžu jedině doporučit, aby sis tam dal toho původního avatara cos tam měl, aby si všichni udělali na tebe svůj názor. :)

velice ti děkuji. Je čest dostat doporučení od internetového hrdiny tvého formátu. Až budu někdy potřebovat nějakou radu nebo doporučení, budeš dozajista první, na koho se obrátím ,-)
 
....do Prahy jezdím denně tj. asi tak 35km. Někdy i 2x denně. Jak s ním zacházím? Auto má automat. Brzda, plyn. Takže keci, že s ním blbě jezdím jsou o ničem. To je to samé jako že se mám koukat pod kapotu. Co tam uvidím? Hromadu plastu + měrku oleje + nádobu na kapalinu do ostřikovačů. Oboje má kontrolku. Jo a dík za radu. naftu nechci a vlastně se pokusím auto vůbec nekupovat. Vše budu řešit OL. Vychází mi to levněji než nakup nového auta.

Mno, pokud jezdíš denně do Prahy, tak i přes tu vzdálenost 35km předpokládám, že po městě se s autem popojíždí v kolonách - párkrát jsem tam byla a byl to děs. Tohle těm moderním dieselům určitě nesvědčí. Jak často kontroluješ měrku oleje? Nebo spoléháš jen na kontrolky? Kde tankuješ naftu, zkoušel jsi palivo bez BIOsrágor? To taky pomůže.
 
Poslední úprava moderátorem:
Mno, pokud jezdíš denně do Prahy, tak i přes tu vzdálenost 35km předpokládám, že po městě se s autem popojíždí v kolonách - párkrát jsem tam byla a byl to děs. Tohle těm moderním dieselům určitě nesvědčí. Jak často kontroluješ měrku oleje? Nebo spoléháš jen na kontrolky? Kde tankuješ naftu, zkoušel jsi palivo bez BIOsrágor? To taky pomůže.
Máš pravdu, jezdím i po Praze. Tak to tam měli napsat, auta nejsou vhodná do městského provozu a ne tam nacpat ještě automat. ted abych se bál vyrazit na dovolenou, protože nevím jestli tam dojedu?
 
Máš pravdu, jezdím i po Praze. Tak to tam měli napsat, auta nejsou vhodná do městského provozu a ne tam nacpat ještě automat. ted abych se bál vyrazit na dovolenou, protože nevím jestli tam dojedu?
S dlouho plynulou jízdou problém není. Naopak to autu hodně prospěje. Co to palivo, kde tankuješ?
 
Na kvalitě paliva hodně záleží, pokud se těmhle moderním dieselům naservíruje méně kvalitní nafta + MEŘO (biosložka), pak je na problém zaděláno. My sice máme 25 let starý diesel od Nissanu, ale hodně si dáváme pozor na kvalitu paliva - už jsme kvůli tomu řešili problémy a nebyly zrovna levné - přitom je to starý motor, který není tolik choulostivý. Tankovali jsem u značkových benzinek, ale bio tam prostě přidávali a po pár letech se to negativně projevilo.
Nyní už bereme palivo jen od EO a případně OMW (Maxe) - EO nabízí i naftu (optimal diesel) zcela bez bio a je to jiné kafe.
 
Máš pravdu, jezdím i po Praze. Tak to tam měli napsat, auta nejsou vhodná do městského provozu a ne tam nacpat ještě automat.
Fakt, ze je v aute automat neznamena, ze je vhodne iba do mesta, Automat sa pomaly stava standardom aj v Europe, hlavne u aut strednej triedy. Mimo toho, v manaule je napisane, ze ak rojazdis kratke trasy, je nutne skratit interval vymeny oleja. Takze aj tato tvoja vyhovorka pada.
 
Fakt, ze je v aute automat neznamena, ze je vhodne iba do mesta, Automat sa pomaly stava standardom aj v Europe, hlavne u aut strednej triedy. Mimo toho, v manaule je napisane, ze ak rojazdis kratke trasy, je nutne skratit interval vymeny oleja. Takze aj tato tvoja vyhovorka pada.
JSEM PSAL JEZDÍM ,,I,, PO PRAZE NE JENOM V PRAZE. JSEM RÁD, ŽE SE AUTOMAT STAVA SNDARTEM I V EU. TO MĚ FAKT POTĚŠILO.
 
Back
Top