• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Problémy s reklamací dieselu u Auto Jeremiášova (ředění oleje)

Co s tímto tématem?


  • Celkem voličů
    60
Co víš vůbec o autech, kromě toho že mají na všechno kontrolky??? Auto si vyberu podle jeho využití a pak nemusím brečet, že jsem hňup
 
JSEM PSAL JEZDÍM ,,I,, PO PRAZE NE JENOM V PRAZE. JSEM RÁD, ŽE SE AUTOMAT STAVA SNDARTEM I V EU. TO MĚ FAKT POTĚŠILO.
Tieto problemy maju vylucne auta, ktore jazdia kratky trasy a ktorym sa nestihne niekolkokrat po sebe dokoncit vypalovanie DPF. Pocet vypalovani sa da vytiahnut z riadiacej jednotky a normalny servis by to mal dokazat analyzovat ana zaklade toho vyvodit nejakej zavery a dat doporucenia, ako s autom jazdit. Faktom je, ze tieto problemy su a po facelifte 2015 auto na zaklade poctu regenrecii DPF doporuci skorsiu vymenu oleja.
 
Poslední úprava:
Co víš vůbec o autech, kromě toho že mají na všechno kontrolky?? Auto si vyberu podle jeho využití a pak nemusím brečet, že jsem hňup
Ví, že u dieselového E-Pace bude měnit olej po 34 000 km, protože mu to prodejce teď řekl. Moderátoři Jaguár fóra se mají na co těšit. ;)
cq0vsgP.jpg
 
Ano, ale to sa jednalo o problem s vackovym hriadelom.
To je zajímavé, že jsem tu nabídku dostal taky. Tak kde mám problém? S naftou v oleji, nebo s vačkovým hřídelem? Podotýkám, že to auto bylo 3x na garanční prohlídce a 4x v něm měnili olej v autorizovaném servise. A teď babo raď. Nepochybuji o tom, že tady ty všeználkové tomu rozumí lépe, než v těch autorizovaných servisech. O Trollech ani nemluvě.
 
Ví, že u dieselového E-Pace bude měnit olej po 34 000 km, protože mu to prodejce teď řekl. Moderátoři Jaguár fóra se mají na co těšit. ;)
Zobrazit přílohu 10211
To bylo poslední auto které jsem si koupil. teď už jenom OL a max na dva roky. To je strop a klidně mazdu v dieselu
ještě k těm ropákům o kterých tady někteří mluví, Víte o tom, že nafta je na tom lepe než starý benziňák, ohledně sazí . Takže jestli máš auto 10 let staré a v benzínu tak se prosím zdrž komentářů.
 
Poslední úprava:
S vackovym hriadelom problem nemas, to by ti ho uz vymenili. Ak chces vyriesit problem, ponuku vyuzi a kup si benzin a budes mat pokoj (ak je to financne vyhodne). Alebo si kup diesel inej znacky, ale s inym typom DPF, najlepsie s AdBlue. To sice nevylucuje ine problemy, ale prenikanie nafty do oleja by uz nemalo nastavat, aspon nie v takom mnozstve. Sudne spory ti pokoj neprinesu a hlavne budu dlho trvat s neistym vysledkom.
 
S vackovym hriadelom problem nemas, to by ti ho uz vymenili. Ak chces mat pokoj, ponuku vyuzi a kup si benzin a budes mat pokoj. Alebo si kup diesel inej znacky, ale s inym typom DPF, najlepsie s AdBlue. To sice nevylucuje ine problemy, ale prenikanie nafty do oleja by uz nemalo nastavat, aspon nie v takom mnozstve. Sudne spory ti pokoj neprinesu a hlavne budu dlho trvat s neistym vysledkom.
Bohužel, vstřikování AdBlue nijak nesouvisí s ředěním oleje naftou.
 
Co je zkratka OL? Obyčejný lempl?
Ještě si mi nevysvětlil, proč jsi otočil o 180°. Ja tě neurážím. Naopak ti děkuji, že jsi mě zasvětil do problému. Díky tobě vím, že Mazda nemá jenom jeden problém, ale že jich má hned min. dva. Vačky,vahadla a ředění oleje.
 
Mozno nie priamo, ale pokial viem, auto s tymto systemom uz netrpia tymto problemom.
Mě stačili třeba autobusy (konkrétně třeba Iveco Crossway nebo Evadis) s močovinou. Bus nalítal přes 500km denně a cca 1 za měsíc byl v nouzáku kvůli tomu přívstřiku adbluečka. Je to jen další nesmysl co se přilepil na naftovej motor kvůli snížení NOx
Bohužel, vstřikování AdBlue nijak nesouvisí s ředěním oleje naftou.
Souhlasím
Ví, že u dieselového E-Pace bude měnit olej po 34 000 km, protože mu to prodejce teď řekl. Moderátoři Jaguár fóra se mají na co těšit. ;)
Zobrazit přílohu 10211
Souhlasím až za hrob. Stačilo mi měnit olej u pána s BMW 530d olej kde byl servisní interval 30000 (pána samozřejmě nezajímalo že počítač už na něj v 21000km hlásal že má olej na SR...) a když jsem povolil ten šroub tak jsem nevěděl jestli pod něj mám strčit nádobu nebo chleba co z toho pomalým krokem sunulo za nutelu. A po kouknutí pod víko jsem konstatoval, že na něj přijdou za chvíli ekologové za tu naleptanou vazelínu co tam má.

Ještě si mi nevysvětlil, proč jsi otočil o 180°. Ja tě neurážím. Naopak ti děkuji, že jsi mě zasvětil do problému. Díky tobě vím, že Mazda nemá jenom jeden problém, ale že jich má hned min. dva. Vačky,vahadla a ředění oleje.
Ještě že ten pán prodejce nezná slovo Takata, to by tady spustil tak 100 nasobně víc:D

Tak včera jsem navštívil několik prodejců jiných značek , protože si hodlám koupit auto s kterým bych mohl vyrazit na dovolenou, bez obav, že tam nedojedu. Když jsem jim popsal situaci, že mi teče nafta do oleje a mazda tvrdí, že je to normální, tak všichni opakuji všichni si svorně ťukali na čelo. Nejvíc mě ale nadchl Jaguar E-Pace. :) Pochopitelně jsem se zeptal, jak často se mění olej? Odpověď zněla 34.000 km, nebo každé dva roky. :). Jestli někdo nevěří ať si to ověří. :)

Takže už se začínají vytahovat nabídky aut...:smuggrin::smuggrin::smuggrin: Co dál ??? (Cena,sleva,výbava, KDE SE TO DÁ KOUPIT, atd...) :bag::smuggrin::smuggrin::snaphappy:
 
Poslední úprava:
Jelikož tento topic se mi zdá moc "suchý", přidávám recept na výborný Hospodský vepřový guláš, jako od babičky!

Cibuli očistíme a nakrájíme na kostičky. Plec nakrájíme na kostky.

Cibuli osmažíme spolu s kmínem na oleji nebo na sádle do tmavohněda. Přidáme mletou papriku, maso a jen krátce restujeme, aby paprika nezhořkla. Zalijeme vodou, přidáme rajčatový protlak, feferonku, sůl a pepř. Vepřový guláš dusíme asi 1,5 hodiny. Až je maso téměř měkké, přilijeme podle potřeby vařící vodu, přidáme masový bujon a zahustíme mouku rozkvedlanou ve vodě. Guláš nesmí být hustý, jinak nevystoupí na povrch tuk. Guláš pomalu a na nejmenším plameni necháme ještě 20 minut bez poklice velmi pomalu probublávat. Nakonec přidáme prolisovaný česnek a majoránku.

Hospodský vepřový guláš podáváme s čerstvým pečivem. Nejlepší je samozřejmě druhý den.-nebo po 34tis.km
 
Ještě si mi nevysvětlil, proč jsi otočil o 180°. Ja tě neurážím. Naopak ti děkuji, že jsi mě zasvětil do problému. Díky tobě vím, že Mazda nemá jenom jeden problém, ale že jich má hned min. dva. Vačky,vahadla a ředění oleje.
Proč bych měl někomu cizímu vysvětlovat jeho soukromé dojmy, notabene, když vůbec nemá ánunk, o co technicky jde? Urážíš tady všechny řečmi o spiknutích atp., až z tebe mají legraci. Když budeš používat alespoň nějakou interpunkci a třeba si někdy i vypneš Caps Lock, nebudu se muset ptát, co je to "OL." Ano, airbagy, plynové vzpěry zadních dveří, sedadla, prasklé trubky intercoolerů, Skyactiv-G motory s děravým blokem, L5 motory s volnými pístními čepy, prasklé držáky převodovek, ježiš toho je... :rolleyes:
 
Proč bych měl někomu cizímu vysvětlovat jeho soukromé dojmy, notabene, když vůbec nemá ánunk, o co technicky jde? Urážíš tady všechny řečmi o spiknutích atp., až z tebe mají legraci. Když budeš používat alespoň nějakou interpunkci a třeba si někdy i vypneš Caps Lock, nebudu se muset ptát, co je to "OL." Ano, airbagy, plynové vzpěry zadních dveří, sedadla, prasklé trubky intercoolerů, Skyactiv-G motory s děravým blokem, L5 motory s volnými pístními čepy, prasklé držáky převodovek, ježiš toho je... :rolleyes:
Protože jsem byl 3x na garanční prohlídce a v servisu mi řekli, že je vše OK. Žádný problém nemám. Ty to tady tvrdíš taky a jseš asi jedinej, kterej ví o čem tady mluví. Takže já nemám žádný problém, až na to, že jsem 3x nedojel do cíle mé cesty, 3x mě tahala odtahovka s autem v záruce. Tak mě to zajímalo, proč jsi otočil?
 
Protože jsem byl 3x na garanční prohlídce a v servisu mi řekli, že je vše OK. Žádný problém nemám. Ty to tady tvrdíš taky a jseš asi jedinej, kterej ví o čem tady mluví. Takže já nemám žádný problém, až na to, že jsem 3x nedojel do cíle mé cesty, 3x mě tahala odtahovka s autem v záruce. Tak mě to zajímalo, proč jsi otočil?
A tento tvůj soukromý dojem mi ukládá nějaké povinnosti něco vysvětlovat? :D
 
Než si takhle ničit zdraví a nervy, asi bych Mazdu co nejdříve prodala a šla do toho OL. Přesto ani tam není zaručeno, že tu odtahovku nebudeš potřebovat.
 
Back
Top