• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Proč si v servise nenechat nalít do motoru Mazda Original Oil?

Zdravím všechny,

rád bych si pro I. roční servis Mazda 3 Revolution 2,0l G165 121kW r.v. 2018 v benzínu koupil vlastní olej, ale přišel jsem na to, že si nejsem zcela jistý jaký. Nájezd je do 10.000 km ročně.

V servise se ptali jestli jezdím zejména krátké trasy a chci 0W20. V druhém zase, že "musí" mít v názvu slovo Skyactiv, což se mi zdá trochu jako nesmysl a spíše prodejní argument (stejně jako "originál" od značky Mazda). Takže předpokládám, že naráží na 5W30. Výše v diskuzi je ale doporučován pro moji G165 jestli jsem to správně pochopil 0W-30 .

Když to zestručním, tak odkud prosím berete (např. on-line) olej a jaký?

Lze se dostat na nějakou garanci původu (pro všechny případy) ve formě papíru?

@mellda co jsi nakonec vzal?

Díky.
 
Zdravím všechny,

rád bych si pro I. roční servis Mazda 3 Revolution 2,0l G165 121kW r.v. 2018 v benzínu koupil vlastní olej, ale přišel jsem na to, že si nejsem zcela jistý jaký. Nájezd je do 10.000 km ročně.

V servise se ptali jestli jezdím zejména krátké trasy a chci 0W20. V druhém zase, že "musí" mít v názvu slovo Skyactiv, což se mi zdá trochu jako nesmysl a spíše prodejní argument (stejně jako "originál" od značky Mazda). Takže předpokládám, že naráží na 5W30. Výše v diskuzi je ale doporučován pro moji G165 jestli jsem to správně pochopil 0W-30 .

Když to zestručním, tak odkud prosím berete (např. on-line) olej a jaký?

Lze se dostat na nějakou garanci původu (pro všechny případy) ve formě papíru?

@mellda co jsi nakonec vzal?

Díky.
Vzal jsem dle doporučení guru Shr3ka a ostatních ten Castrol Edge Titatanium FST Professional A3 0W-30. Mechoš mi to schválil, že normu splňuje a prý jestli mám ověřený, že je dobrej, tak nemá nic proti. Bral jsem odtud:

https://www.oleje-pema.cz/motorovy-...anium-fst-professional-a3-0w-30-1l_70782.html
 
Díky.

Do Mazdy se vleze předpokládám dle https://servis.carstarpraha.cz/soubory/PDF/Mazda3_BN-2,0.pdf 4,2l motorového oleje, takže když vezmu 9l mám to na 2 roky. Olejový a kabinový filtr už pak přímo od Mazdy.

> prý jestli mám ověřený, že je dobrej,
Tohle právě říkají všichni v autorizáku. Řešit se to bude až když nastane problém a dokážu si živě představit, že s tebou pak prodejce toho oleje přestane komunikovat a celé se to potáhne. Ještě jsem neviděl, že by někdo k oleji přibaloval nějakou certifikaci původu.

https://maziva.heureka.cz/castrol-edge-titanium-fst-professional-a3-0w-30-1-l/#o=2
Tohle je jinak (PEMA) zdá se jeden e-shop s větším množstvím dodavatelů, takže je (až právě na to řešení problémů - již jsem měl tu čest s kompresorem klimatizace u jednoho z nejmenovaných e-shopů) jedno odkud to člověk vezme. Vše to jsou přeprodejci.

@Max6 Ty by jsi nám uměl na to udělat ještě nějakou cenu, nebo už to jsou korunové položky a nemá smysl to řešit?
 
Jeden hloupý dotaz. :D Koupil jsem olej na výměnu. Castrol 0W30 A3 5l a z minula tam mám asi půl litru castrol 0W30 ale C3. Je možné toho půl litru smíchat s tím novým ?
 
Máte někdo v Mazdičce Yacco? Ta značka má docela dobou pověst? Měl jsem Yacco dříve v Mondeu (ovšem diesel) a vcelku spokojenost. Ale zajímala by mě vhodnost pro G120/165...

https://www.znackoveoleje.cz/Yacco-VX-1600-0W-30-2l-d1833.htm

Já tam mám to, co mi tam nalil @Max6, čili Castrol Edge Titanium, který jsem měl i u přechozího auta a absolutní spokojenost, takže neřeším a plně důvěřuji odborníkům od Castrolu a zejmména klubáckému odborníkovi na Mazdy.
 
Ahojte môžem do cx-3 88kw naliať motorový olej Mobil1 esp formula 5w30? Jazdím tak 10-15 tisíc km ročne.
 
A ještě otázka trošku mimo. Pokud chci vyměnit olej i v převodovce (hůř mi řadí a olej by tomu možná mohl pomoct), jaký byste doporučili olej? Zatím jsem ve fóru na to vlákno nenašel. V manuálu je uvedený 75W-80. Jeden známý mi doporučoval ale 75W-85 - konkrétně tento:

Psal, že "pokud by se přecejen za studen už řadilo dobře ale za tepla by to bylo zlý, tak by to chtělo třeba valvoline maxlife 75W-80".
Dál pak "Ta tutela by měla na 95% zabrat pokud ne tak se vybere olej s 80 na konci, buď valvoline nebo ravenol".
(Olej v převodovce řeším, protože mi jde řazení trošku ztuha. Nejvíc na 1->2 a 2->3, ale cítit to jde všude a dnes jsem se ani nemohl rozjet, protože tam nešla ani jednička a ani dvojka.)

Lehce offtopic, ale...

Když jsem měl 2015 M3 165k MT, tak kolem 50 tisíc km nájezdu začalo být taky znatelné horší řazení, v mém případě zejména ze čtyřky na pětku. Když jsem tenkrát Googlil, tak jsem našel, že tam u novější verze převodovek proběhly nějaké konstrukční změny; v servisu říkali, že to nějak souvisí se synchrony a výměna oleje nepomůže. Kamarád pozoruje něco podobného u šestky 2015, řazení 2-3. Podle mě opět ten stejný problém. Pokud to ale není žádné drama a časem se to výrazně nehorší a převodovka neodejde, což se podle všeho u Mazd neděje, tak bych to až neřešil. Jinak na mé ještě starší M3 '2012 s 1.6 šla převodovka i u nové 1-2 (a hlavně 2-1), i 2-3 a 3-2 mnohem hůře, než u té 2015 Skyactiv, takže je to všechno asi relativní...
 
Ahojte môžem do cx-3 88kw naliať motorový olej Mobil1 esp formula 5w30? Jazdím tak 10-15 tisíc km ročne.
Ano, můžeš, ale zdejší guru @Max6 doporučuje Castrol Edge stejné specifikace. Měl jsem ho na předchozím autě sedm let a nyni ho mám v motoru taky a absolutní spokojenost. Doporučuji!
 
Do predošlých áut som dával vždy značku oleja mobil1 tak sa preto radšej opýtam že či môže ísť do mazdy. Bol som s ním spokojný tak ho nalejem aj teraz. Dik za odpovede.
 
Do predošlých áut som dával vždy značku oleja mobil1 tak sa preto radšej opýtam že či môže ísť do mazdy. Bol som s ním spokojný tak ho nalejem aj teraz. Dik za odpovede.
Jasně, proč by ne, nalij ho tam v příslušné výkonové specifikaci a teplotním rozsahu podle tvého použití...
 
IMG_20190213_163023.jpg IMG_20190213_163047.jpg
Ahoj, včera jsem přivezl svou M3, 120G, sedan, 2018 po první garanční prohlídce z Autolaros speed v Ostravě (tady jsem auto kupoval). Mimo jiné měněn olej: 4,2l, Total Dex. Ultra 5W-30. Auto má po roce najeto 6300 km. Doma jsem jen ze zvyku kontroloval měrku a hned při jejím otření mě zarazila barva oleje, tak jsem si do skleničky, přes trubici od měrky, vysál cca 2dc toho nového oleje. V té chvíli na něm bylo najeto asi 12km. Myslíte si, že takhle by měl vypadat olej ihned po výměně??? Totálně špinavý, černý jak bota…
 
Poslední úprava moderátorem:
Back
Top