• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Proč si v servise nenechat nalít do motoru Mazda Original Oil?

Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Zdar, takto určitě nevypadá nový olej po 12km od výměny. To ti tam nechali půlku starého v lepším případě, v horším vůbec neměnili. Ještě jsem teda neviděl nový olej černé barvy. :D
 
Typický stav,kdy servisy vysávají olej přes měrku vývěvou.To místo není nad nejnižším místem vany a proto po vysátí tam zůstává přes půl litrů toho nejvíce znečištěného oleje.A ten kontaminuje novou nápln.U koncernu se to tak dělá běžně.Tak černý olej vypadá u nového motoru tak nejmíň po 7 000km.A nebo ho v servisu ,,zapomněli" vyměnit.Dříve jsem četl,že autorizák vypustil olej a nějak zapomněl nalít novou nápln.Samozřejmě se motor zadřel.Myslím,že to bylo v Černých ovcích,ale je už to dávno.Ještě že si to dokážu udělat sám.
 
Myslíte si, že má cenu s tou "černotou" zajet zpět do toho autorizovaného servisu a nějak to urgovat? Nebo raději koupit nový a vyměnit si ho sám? Na ty prachy už ser..., ale jde mi o princip, aby takhle nevyjebávali s lidma, co si u nich koupí auto a očekávájí, že na servise dostane aspoň to, co jim zaplatím...
 
Určitě tam zajeď a zdůrazni jim, že až ti přijde na meil dotaz od dovozce mazda cz, jak si byl spokojen s jejich servisem, že jim o tom hezky povyprávíš.
 
Já bych tam zajel a co bych jim řekl,to by si za rámeček nedali.A už by mě tam nikdo neviděl.Ale možná se chytnou za nos,ale tomu nevěřím,přiznali by,že tam mají bordel.
 
Zobrazit přílohu 20649 Zobrazit přílohu 20650 Ahoj, včera jsem přivezl svou M3, 120G, sedan, 2018 po první garanční prohlídce z Autolaros speed v Ostravě (tady jsem auto kupoval). Mimo jiné měněn olej: 4,2l, Total Dex. Ultra 5W-30. Auto má po roce najeto 6300 km. Doma jsem jen ze zvyku kontroloval měrku a hned při jejím otření mě zarazila barva oleje, tak jsem si do skleničky, přes trubici od měrky, vysál cca 2dc toho nového oleje. V té chvíli na něm bylo najeto asi 12km. Myslíte si, že takhle by měl vypadat olej ihned po výměně?? Totálně špinavý, černý jak bota…
Že by nevyměnili olejový filtr ?
 
Myslíte si, že má cenu s tou "černotou" zajet zpět do toho autorizovaného servisu a nějak to urgovat? Nebo raději koupit nový a vyměnit si ho sám? Na ty prachy už ser..., ale jde mi o princip, aby takhle nevyjebávali s lidma, co si u nich koupí auto a očekávájí, že na servise dostane aspoň to, co jim zaplatím...
Určitě tam zajeď a vyreklamuj tuhle černotu! Buď ti olej vůbec nevyměnili, nebo jen část.
 
Zobrazit přílohu 20649 Zobrazit přílohu 20650
Ahoj, včera jsem přivezl svou M3, 120G, sedan, 2018 po první garanční prohlídce z Autolaros speed v Ostravě (tady jsem auto kupoval). Mimo jiné měněn olej: 4,2l, Total Dex. Ultra 5W-30. Auto má po roce najeto 6300 km. Doma jsem jen ze zvyku kontroloval měrku a hned při jejím otření mě zarazila barva oleje, tak jsem si do skleničky, přes trubici od měrky, vysál cca 2dc toho nového oleje. V té chvíli na něm bylo najeto asi 12km. Myslíte si, že takhle by měl vypadat olej ihned po výměně?? Totálně špinavý, černý jak bota…
No parada. Jed obratem zpet a nech si zavolat sefa servisu a poradne ho sjed. Vycuranci. Hlavne si to nekupuj znova sam. Uz jsi za to jednou zaplatil!!!


Typický stav,kdy servisy vysávají olej přes měrku vývěvou.To místo není nad nejnižším místem vany a proto po vysátí tam zůstává přes půl litrů toho nejvíce znečištěného oleje.A ten kontaminuje novou nápln.U koncernu se to tak dělá běžně.Tak černý olej vypadá u nového motoru tak nejmíň po 7 000km.A nebo ho v servisu ,,zapomněli" vyměnit.Dříve jsem četl,že autorizák vypustil olej a nějak zapomněl nalít novou nápln.Samozřejmě se motor zadřel.Myslím,že to bylo v Černých ovcích,ale je už to dávno.Ještě že si to dokážu udělat sám.
Tohle je typicky stav..toho, ze ZCELA JISTE nebyl vubec vymenen. Takhle nemuze vypadat olej ani naredeny pul na pul...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

edit Vitus: příspěvky pod sebou byly sloučeny
 
No parada. Jed obratem zpet a nech si zavolat sefa servisu a poradne ho sjed. Vycuranci. Hlavne si to nekupuj znova sam. Uz jsi za to jednou zaplatil!!


Tohle je typicky stav..toho, ze ZCELA JISTE nebyl vubec vymenen. Takhle nemuze vypadat olej ani naredeny pul na pul...

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

edit Vitus: příspěvky pod sebou byly sloučeny
Dik

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Zobrazit přílohu 20649 Zobrazit přílohu 20650
Ahoj, včera jsem přivezl svou M3, 120G, sedan, 2018 po první garanční prohlídce z Autolaros speed v Ostravě (tady jsem auto kupoval). Mimo jiné měněn olej: 4,2l, Total Dex. Ultra 5W-30. Auto má po roce najeto 6300 km. Doma jsem jen ze zvyku kontroloval měrku a hned při jejím otření mě zarazila barva oleje, tak jsem si do skleničky, přes trubici od měrky, vysál cca 2dc toho nového oleje. V té chvíli na něm bylo najeto asi 12km. Myslíte si, že takhle by měl vypadat olej ihned po výměně?? Totálně špinavý, černý jak bota…
To se mi taky kdysi stalo po výměně v servisu. Mechanik to dělá tak, aby to měl rychle hotové, a ne aby auto vydrželo. Takže motor nenechá zahřát, nenechá olej vykapat, protože za tu dobu už může vydělávat na jiném autě. A servisu taková práce taky nevadí, protože o to dřív příjdeš znova. A Mazdě to taky nevadí, protože ti ráda prodá nové auto. Jediná obrana je měnit si olej sám (ale to je u nových aut problém), nebo reklamovat a pak změnit servis a doufat. Hodně štěstí.
 
To se mi taky kdysi stalo po výměně v servisu. Mechanik to dělá tak, aby to měl rychle hotové, a ne aby auto vydrželo. Takže motor nenechá zahřát, nenechá olej vykapat, protože za tu dobu už může vydělávat na jiném autě. A servisu taková práce taky nevadí, protože o to dřív příjdeš znova. A Mazdě to taky nevadí, protože ti ráda prodá nové auto. Jediná obrana je měnit si olej sám (ale to je u nových aut problém), nebo reklamovat a pak změnit servis a doufat. Hodně štěstí.
Anebo jezdit na servis k nejlepšímu z nejlepších Mazdamechošů: @Max6
 
@Limonádový Joe jak to prosím dopadlo? Já tam mám k nim jet na první garančku, ale po tvé zkušenosti a přečtení převážně negativních recenzí, nejen tady na fóru. Už se mi tam vůbec nechce. Přitom si říkám jak je možné, že jezdí tolik aut s rámečky AutoLarosu, když by servis tolik šidili. Asi využiji služeb AutoTip Halfar, které tady všichni vcelku chválí.
 
Ahoj mazďáci, tak mám za sebou urgenci oleje u Autolaros speed.... Ten servis jsem navštívil naposled. Samozřejmě je podle nich vše v pořádku, barva a stav oleje po výměně " zcela v normě a podle vrchního servisáka i mechanika normální a běžný stav po výměně"...
Dělali ze mě úplného pitomce a "vůbec nechápali", co se mi nelíbí a co po nich vlastně chci a jak si je dovoluji vůbec podezírat z toho, že tu výměnu ojebali. Cituji: "To auto pozná, kdyby výměna oleje nebyla provedená a taktéž si samo hlídá jeho kvalitu a je naprosto normální, že při výměně v motoru zůstane cca 3-4 deci starého oleje". To už bylo na mě moc, naštěstí se mnou byla pertnerka, tak mě uklidnila a neskončilo to nějakou inzultací....
 
Ahoj mazďáci, tak mám za sebou urgenci oleje u Autolaros speed.... Ten servis jsem navštívil naposled. Samozřejmě je podle nich vše v pořádku, barva a stav oleje po výměně " zcela v normě a podle vrchního servisáka i mechanika normální a běžný stav po výměně"...
Dělali ze mě úplného pitomce a "vůbec nechápali", co se mi nelíbí a co po nich vlastně chci a jak si je dovoluji vůbec podezírat z toho, že tu výměnu ojebali. Cituji: "To auto pozná, kdyby výměna oleje nebyla provedená a taktéž si samo hlídá jeho kvalitu a je naprosto normální, že při výměně v motoru zůstane cca 3-4 deci starého oleje". To už bylo na mě moc, naštěstí se mnou byla pertnerka, tak mě uklidnila a neskončilo to nějakou inzultací....
To si skoro koleduje o to, nechat si udělat rozbor a znalecký posudek a nechat je to všechno natvrdo zaplatit.

Odesláno z Tapatalk
 
Když už rejžujou a v některých servisech stojí stejné práce dvakrát tolik jak jinde, tak by alespoň mohli ty pravé udělat pořádně. Ale tohle už je fakt drsný. Tím spíš když se jedná o olej. To může být velký průser a po pár letech se těžko dokazuje že nebyl vyměněný olej. Takže ještě teď když je faktura a pár kilometrů od výměny se to dá dokázat.

Odesláno z Tapatalk
 
Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Back
Top