• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Proč si v servise nenechat nalít do motoru Mazda Original Oil?

Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Když už rejžujou a v některých servisech stojí stejné práce dvakrát tolik jak jinde, tak by alespoň mohli ty pravé udělat pořádně. Ale tohle už je fakt drsný. Tím spíš když se jedná o olej. To může být velký průser a po pár letech se těžko dokazuje že nebyl vyměněný olej. Takže ještě teď když je faktura a pár kilometrů od výměny se to dá dokázat.

Odesláno z Tapatalk
Tak to je dobrá pohádka. :D
Aspoň jde vidět, co dokážou "nablít" za kecy zákazníkovi lidi z autorizovaného servisu...
 
Tak to by mě taky moc zajímal rozdil toho oleje po výměně. Nějakou zkušenost s Autolaros Ostrava mám.První garančka a nějaké drobnosti v rámci záruky.Garančku jsem absolvoval na doporučení osoby,kterou jsem měl přijmacímu technikovi připomenout dopadla v pohodě.Jasně, že jsem doma ihned po ujetí 30km.olej kontroloval a byl tak jak má olej po výměně vypadat (čistý).Každopádně takový stav oleje po výměně a ujetí 12km.určitě normální být nemůže.
 
@Limonádový Joe čtu si tvou zkušenost a spadla mi čelist. Nečekal bych od nich takový přístup, kór když si v vzpomenu jak mi vyšli vstříc při koupi vozu a byl jsem s nimi maximálně spokojený. Dobrovolně a vědomě si nechat k*rvit auto u nich nenechám, holt jsem tam jen koupil, ale na servis raději pojedu jinde. Možná by stálo za to, se o tvé zkušenosti zmínit i v tématu o servise Autolaros: https://www.mazdaklan.cz/threads/autolaros-speed-ostrava.103/
 
Mojí matce začalo nové auto kouřit po první garančce - a při vyšších otáčkách to byla fakt kouřová clona. V servisu pak zjistili, že je motor přelitý olejem až povrch. Neříkali sice, že je to normální, ale že jsme si to tam nalili sami. Taky proti tomu nebyla obrana. Nebyl to servis Mazdy, ale Opel v Brně na Veslařské. Pak sice ve Velkém Meziříčí motor v záruce opravili, ale už nikdy nestál za moc. Z toho plyne ponaučení, že jak do auta šáhne mechanik, tak je zle. Není to moc povzbudivé, ale jsou to zkušenosti.
 
Tohle je fakt síla. já když mě měnili teď naposledy olej po 30tis (ve Zlíně), tak jsem pak doma kontroloval rysku a bylo cca 5mm nad, tak jsem cca po 100km pro jistotu trochu odpustil a ta barva byla fakt více do zlatova než do černa, takže bych to taky viděl na to že to neměnili....Jinak díky tomu upouštění jsem zjistil, jak je na GL krásně přístupný filtr hned vedle vypouštěcí matice, takže hned po konci záruky si budu olej měnit sám...Je to přístupnější než na GY co jsme měl....
 
ne, to už byla čtvrtá ta vyměna.... (5, 12, 20, 30) nejse mblázen :D.. já mám své auto rád
 
@Limonádový Joe čtu si tvou zkušenost a spadla mi čelist. Nečekal bych od nich takový přístup, kór když si v vzpomenu jak mi vyšli vstříc při koupi vozu a byl jsem s nimi maximálně spokojený. Dobrovolně a vědomě si nechat k*rvit auto u nich nenechám, holt jsem tam jen koupil, ale na servis raději pojedu jinde. Možná by stálo za to, se o tvé zkušenosti zmínit i v tématu o servise Autolaros: https://www.mazdaklan.cz/threads/autolaros-speed-ostrava.103/
Taky jsem byl při koupi nového auta spokojený a neměl jsem k nim výhrady proto jsem dával auto na garanční prohlídku naprosto bez obav. Příští týden kupuju v Pemě nebo u Dufyho Castrol nebo možná Milerse a vyměním to. Samozřejmě jak jsem psal nafotím a hodím pak tady výsledek.
 
Furt si ale říkám, že by se jim v tom měla vymáchat pořádně držka.
Když jim to projde, zkusí to znovu.
A někomu kdo na to nepřijde (kolegovi Mazďákovi) zničí auto.
Nevím jestli to spadá pod Českou obchodní inspekci, ale minimálně bych to všechno poslal mailem někam výš na zastoupení Mazdy v ČR. S tím že si to mohou přijít sami ověřit nebo vyšetřit.
Chápete kam mířím. Ty by to mohlo opravdu zajímat, že jim takový servis kurví auta, zvyšuje poruchovost značky Mazda a všeobecně dělá "reklamu".

Odesláno z Tapatalk
 
To může mít na triku jenom jeden technik, který si ten olej co měl být v motoru někam ulil pro sebe, nebo pro melouch. Prostě zlodějka.
Ale to je fuk jak to je. Musí tam mít kontrolu, nebo jiný opatření. To je jejich práce kterou nezvládají. Zničeny motor není v hodnotě přestupku, ale trestného činu podvodu. Myslím že to může být dost vážná věc.
Není tady někdo kdo má zkušenosti jestli to třeba není na oznámení pro policii? Já fakt nevím.

Odesláno z Tapatalk
 
Furt si ale říkám, že by se jim v tom měla vymáchat pořádně držka.
Když jim to projde, zkusí to znovu.
A někomu kdo na to nepřijde (kolegovi Mazďákovi) zničí auto.
Nevím jestli to spadá pod Českou obchodní inspekci, ale minimálně bych to všechno poslal mailem někam výš na zastoupení Mazdy v ČR. S tím že si to mohou přijít sami ověřit nebo vyšetřit.
Chápete kam mířím. Ty by to mohlo opravdu zajímat, že jim takový servis kurví auta, zvyšuje poruchovost značky Mazda a všeobecně dělá "reklamu".

Odesláno z Tapatalk
Taky mě to sere, hlavně když počítám, že si tohle auto nechám dýl a nepůjde za tři roky zase do světa, ale nemám proti nim žádný faktický důkaz. Musel bych mít na ten olej nějaký technický rozbor a asi i znalecký posudek a i kdyby mi tohle dalo za pravdu, tak by servis mohl oponovat, že jsem tu olejovou náplň nějak znehodnotil sám. Z toho jednání s nima bylo úplně cítit, jak se cítí pevní v kramflecích a že je jim jasné, že na ně nijak nemůžu.
 
Taky mě to sere, hlavně když počítám, že si tohle auto nechám dýl a nepůjde za tři roky zase do světa, ale nemám proti nim žádný faktický důkaz. Musel bych mít na ten olej nějaký technický rozbor a asi i znalecký posudek a i kdyby mi tohle dalo za pravdu, tak by servis mohl oponovat, že jsem tu olejovou náplň nějak znehodnotil sám. Z toho jednání s nima bylo úplně cítit, jak se cítí pevní v kramflecích a že je jim jasné, že na ně nijak nemůžu.
Koukals na olejový filtr? Jestli neměnili olej, bude i filtr starej a špinavej, teda jestli ho někdo neotřel hadrem.:cool:
 
Koukals na olejový filtr? Jestli neměnili olej, bude i filtr starej a špinavej, teda jestli ho někdo neotřel hadrem.:cool:
To už mi říkal kamarád - mechanik, u kterého chci měnit ten opravdu nový olej znovu. Až bude auto na kanálu, tak na ten filtr kouknem, ale už nevěřím, že mi to bude něco platné... Už jsem se smířil s koupí nového oleje a filtru a opětovné výměny na vlastní triko. Jo, ještě jsem si vzpomenul, že jediné co "přiznali" je, že u benzínových skyaktivů je problém s pronikáním benzínu do oleje a jeho následným znehodnocením a že se tím pádem i zvedá hladina oleje v motoru...
 
To už mi říkal kamarád - mechanik, u kterého chci měnit ten opravdu nový olej znovu. Až bude auto na kanálu, tak na ten filtr kouknem, ale už nevěřím, že mi to bude něco platné... Už jsem se smířil s koupí nového oleje a filtru a opětovné výměny na vlastní triko. Jo, ještě jsem si vzpomenul, že jediné co "přiznali" je, že u benzínových skyaktivů je problém s pronikáním benzínu do oleje a jeho následným znehodnocením a že se tím pádem i zvedá hladina oleje v motoru...
Mám najeto zhruba 12000 km a hladina oleje se mi nezvedá, po poslední výměně najeto asi 4000 km a hladina klesla tak o 2 mm pod horní rysku. Jestli jsi jim dal na sebe při koupi vozu e-mail, tak tě bude kontaktovat mazda cz s dotazem na práci servisu při garančce, tak jim to můžeš pěkně vylíčit a poslat jim obrázky oleje a filtru.:D
 
Status
Neotevřít pro další odpovědi.
Back
Top