• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Reklamace sedačky

Michal Joch

nový člen
23
Ahoj,

chci se zeptat, jestli náhodou někdo neřešil.

Mám auto od 1.2.2024 už po 700km sedačka vypadá nějak takto. Měl jsem i jiné mazdy ( cx-30, 3 a cx-5 ) a zdaleka takovou formu zníčení neměli ani po 100tis km.

Je to normální, nebo by jste viděli reklamci? Má to cenu řešit ?

Díky moc

Michal

IMG_4878.JPG IMG_4879.JPG IMG_4877.JPG IMG_4876.JPG IMG_4875.JPG IMG_4874.JPG
 
Mám to v černé barvě, tam to není tak vidět, rok užívání, najeto 26 000....
 
Ja mam tiez ciernu kozu. A tiez sa mi vytvorili obdobne zahyby, ale mne to pride uplne normalne na kozenych sedackach. Latkove potahy sedadiel sa mi krcili vzdy na autach menej ako kozene. Pride mi to uplne normalne. Najazdne 24 000.
 
já řešil reklamaci své ale měl jsem ji vydřenou kolem švu a prosvítal tam už podklad, mám na 3ce ten tmavěhnědý sedák, a uznali
ale tady myslím že je jen pokrčená tak to asi nepujde, bohužel už to je dnešní vlastnost a kvalita provedení
 
Můj osobní názor je, že se nejedná o poničení - tedy důvod k reklamaci. Sedák se prostě deformuje podle toho, jak v něm sedíš a jak nasedáš / vysedáš. Na té bílé je to asi víc vidět. Jedním dechem musím dodat, že když jsem nedávno hledal ojeté auto ke koupi, byl jsem úplně v šoku, kolik aut a jak má (zejména spodní) bočnice poznamenané. Chvíli jsem to přikládal tomu, že jsou lidi víc vyžraní, než bývali a taky, že neumějí nasedat, ale po chvíli jsem to zavrhnul (i když možná ždibíček pravdy v tom taky bude). Myslím si, že hlavně za tím bude materiál výplní. Když srovnám současné sedačky se semišovými z japonců devadesátých let, nemůžu si pomoct, ale přijde mi to dnes výrazně horší a méně odolné, než kdysi.
 
Nemám CX-60 ale v 3ke BP mám kožené sedačky v čiernej farbe a po cca 13 000km ich mám v podobnom stave. A tom im pravidelne doprajem "wellness" s prípravkami na čistenie a impregnáciu. V dnešnej dobe tie sedačky, hlavne tie bočnice takto vyzerajú aj u iných značiek čo som si robil prieskum.
 
Mno..., Škoda Superb Y2018, toho času po 3-4 letech a 90 tisíc km. Lepší foto už nemám.

14_int_přední_řidič.JPG

M6 Y2020, stejné roky, podobný nájezd...

20240110_153416.jpg
 
Back
Top