• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zpevnění sedadla řidiče tlačí do zadku - je to normální?

rezna11

člen KLANu
31
Zdravim. Byl jsem jiz presvedcen o nakupu nove CX-5 a pro jistotu si jeste auto pujcil na trochu delsi jizdu. Po chvili me neco tlacilo do oblasti levyho stehna/hyzde a myslel jsem, ze si sedim na penezence co si nekdy davam do zadni kapsy, jenze jsem ji v kapse nemel! Pak mi doslo, ze to je samotna sedacka co me tlaci. Po 45 minutove jizde me z toho brnela noha. Zkousel jsem sedadlo ruzne nastavovat, ale ten hrb tam byl porad. Jedna se o kozene calouneni v CX-5 2018.

Pri prvni zkusebni jizde jsem si toho nevsimnul, ale to mozna bylo tim, ze jsem se vic soustredil na jizdu a ne na pohodli. Tak se chci zeptat, jestli tohle nekdo neresil a pripadne jestli se s tim neda neco delat.

Jinak je CX-5 to nejhezci a nejluxusnejsi auto v tyhle cenovy kategorii co jsem videl a i skvele jezdi. Ale jako ridic se citim trochu nepohodlne - trochu mi vadi nizka poloha loketni operky a ze dole na volantu neni dira, ale plastova zaslepka. Hlavni problem je ale ta sedacka a rad bych to nejak vyresil, protoze bych si to rad koupil, ale takhle to nejde :( Mam 186 cm a 100 kg, takze asi trochu rozlehlejsi nej prumernej Japonec ale snad bych cekal, ze v Evrope budou prodavat sedadla trochu prizpusobeny anatomii Evropanu...
 
jestli je tam hrb, tak tam být určitě nemá - pokud není v příplatkové výbavě :) Sedačky jsou tvrdé, ale pohodlné. Zkus jiný auto
 
"hrb" neni nejpresnejsi popis - je to proste cela leva hrana sedadla, ktera me tlaci do nohy, u spolujezdce to tlaci zas napravo. Proste se mi zda, ze ma CX-5 uzsi sedadla nez jiny auta co jsem ted zkousel (XC40, Kuga, Tucson). Nasel jsem ted tohle tema i na zahranicnich forech, tak by me zajimalo, jestli s tim ma nekdo zkusenost tady, treba jestli se to po nejaky dobe zlepsi, i kdyz tohle auto uz ma najeto 5000, ale mozna tim jezdili nejaky skritci nebo tenky modelky, takze se to treba jeste nerozsedelo. Fakt by byla skoda kvuli tomu muset hledat jiny auto, vubec nevim, ktery by se dokazalo vzhledem a vybavou Mazde vyrovnat.
 
Pokud se nezměnily sedačky mezi MY17 a MY18, pak při mých 185cm a váze přes cent nemám problém s tvrdostí sedačky/tím že by mě někde něco tlačilo.
 
ja mam 198 cm a 100 kg a CX-5 2018 Revolution Top. Ziadny hrb som nespozoroval, ale je pravda, ze pri nespravnom sedeni (ked dam lavu nohu akoby pod seba a neopriem o odkladaciu plochu nalavo od brzdy) ma sedacka trochu tlaci o lave stehno.
Jazdim predovsetkym dlhe trasy (750 km s jednou az dvoma zastavkami) cca dvakrat do mesiaca a nie je to nic hrozne a ziadny problem s pohodlim som nepocitoval. Prave naopak, myslim, ze sedacky su velmi dobre.
 
Zkusil jsem 2 jiny CX-5, kozena to samy, latkova snad jeste horsi. Jeste zkusim pockat na model 2019, jestli tam nebude nejaka mala zmena v konstrukci sedadla.
 
to me taky napadlo, ale to by znamenalo posunout se doprava a to jaksi neslo, protoze uz tak jsem byl pravou nohou narvanej na stredovym sloupku, takze na nejaky posouvani prostor nebyl, ale nic, ja si nestezuju, ja se tady primarne ptal, jestli mel nekdo stejnou zkusenost a jestli se to casem zlepsi - na zahranicnich forech to je ruzny, nekdo pise ze se to zlepsi, nekdo ze ne
 
Maximálně se pěnová výplň trochu sesedne na bocích, což u čínské mazda pěny není problém. Spíš pak lidi řeší opak - sesednutá pěna a zkrabacená kůže/látka. :)
 
Ahoj já mám totéž. Kožený jsou prostě tužší. U Superba 2 mě večer skutečně brněla noha kvůli otlaku a když jsem sedl poprvé do M6 s koženou sedačkou, tak bych jí nekoupil. Oželel jsem el. ovládání a mám látkovou, která mi vyhovuje. Jinak tohle řešit na netu moc nejde, co člověk to jiná prdel a tak každýmu vyhovuje jiný sezení. Zkušenost když jsem to řešil u S2, který jsme si tedy domu přivezl, protože mě tohle nenapadlo a myslel jsem si, jestli není sedačka vadná. Není, skoro jsem byl za blázna než se konečně našlo pár lidí co mi to potvrdili stejný pocit.
 
Já k tomu mám asi taky co říct, mám sice látkové čalounění, ale když jsem si nesedl přesně doprostřed sedáku, tak mě taky tlačil z boku, jasně že víc na té levé straně sedáku se to stávalo, na středový tunel se nikdo nelepíme. Mám tedy jen 80kilo :), tak jsem si tu správnou polohu našel. Moc toho teď nenajezdím, spíš jen kratší trasy, ale po pěti tisících km jsem řešil výměnu sedáku, ten molitan v něm se začal drolit a čalounění bylo zkrabacené (viz. https://www.mazdaklan.cz/threads/calouneni-sedadla-ridice.2396/ ). To mi vyměnili v záruce a dalších jedenáct tisíc km už bez známek destrukce. No a s tím tlačením to bylo před, i po výměně sedáku nějakou dobu, ale časem si to fakt sedlo a už je to v pohodě, ani nevím od kdy už to nepozoruju. Tak bych se toho tolik nebál, chce si to auto užívat a sedět, sedět a stále v něm sedět :D
 
Ahoj.
za pár dní se chystám do servisu a budu řešit stejnou prekérku (sesednutím plochy vypolstrování) tím hlubším zapadnutím zadku, výstužný obvod sedáku tlačí do kyčlí a profil který je skrz sedák na ovládání výšky sedadla v přední části sedáku tlačí na konci zadnice u stehen
Na krátké jízdy to není tak zásadní problém, ovšem delší cesty jsou někdy fakt AU
(CX5 KE má delší a pohodlnější sedák, má i více prostoru pro pravou nohu než je tomu v současné KF )
 
Tak isto mozem potvrdit ze sedadla su trochu horsie a viem si predstavit aj pohodlnejsie sedenie. Sedak je kratky a bocne vedenie slabe. Ale mal som tu cest absolvovat cestu do Danska co bolo 1400km a po tych cca 16 hodinach za volantom som bol v pohode. Skor normalna unava ako nejake dolamanie zo sedadiel. A to mam 115kg takze daleko od idealnej postavy :)

Odoslané z ANE-LX1 pomocou Tapatalku
 
Tak to se trochu obavam, ze sesednutim vypolstrovani se situace jeste muze zhorsit. Porad cekam na to porovnani s CX-5 2019, v tom vidim jeste nadeji.
 
Ještě se pozastavuji nad tím, jak píšeš "trochu mi vadi ... ze dole na volantu neni dira...". Já tam normálně tu díru mám, žádná záslepka, a tak jsem to auto koupil nové. Že by to bylo nějaké užitečné vylepšení?o_O
 
fakt? mozna mluvime o jiny dire... ja myslim tohle:

upload_2019-2-7_8-28-23.png

ale tak to je to nejmensi co mi vadi, i ta loketni operka je zanedbatelnej problem oproti sededlu co neni pohodlny a na delsi ceste zacne bolet... to v aute skoro za milion zamrzi, "nastesti" pro Mazdu prvni podobne vybaveny auto co jsem nasel byl Lexus za 1.5 milionu, takze CX-5 je porad muj favorit, akorat si jeste pockam mozna i par let nez neco udelaj s tema sedackama
 
Vsimol som si vo vela vela recenziach na YT ze tam tu dieru niektori maju, ale ja to mam tiez uzavrete. Myslim ze je to tak bezpecnejsie, lebo v nejakej kritickej situacii pri rychlom toceni volantom by sa tam mohol zaseknut prst a bolo by zle. :) Takze toto by som asi neriesil...
 
rezna11: jo mluvíme přesně o tomhle, to mě překvapilo, tak jsem hledal fotky novějších a ty jsou skutečně s tou hnusnou záslepkou. Hádám by to šlo ale nějak vyrazit ;), vypadá to s tím hrozně
 
Já mám na volantu zmíněnou záslepku která mi vůbec nevadí
Ale sedačka mně vadí moc.
Na dlouhé cesty je to utrpení
Já 194cm/ 115kg
 
Back
Top