• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Zpevnění sedadla řidiče tlačí do zadku - je to normální?

V letních měsících, když jezdim dál, si připadám že sedím v lavoru a to je pak to správné sadomaso pro kyčle.
 
Ano,co mám CX 5 mám problém s levým kyčelním kloubem,ani chodit jsem nemohl.Dle lékařů vše v pohodě.
Sezení v té sedačce není nic moc.K tomu z levé strany fouká hlavně v zimních měsících od dveří chladný vzduch.Ale i v létě z výdechu klimatizace pod sedačkou,kde se vzduch odráží od zadní sedačky zpět dopředu.
Takový krásný auto a ničí mi zdravíííí!!!!!!
 
Já mám na volantu zmíněnou záslepku která mi vůbec nevadí
Ale sedačka mně vadí moc.
Na dlouhé cesty je to utrpení
Já 194cm/ 115kg
dnes som si bol u pana calunika prebrat ,,upravenu,, sedacku......vyzera to super, stacilo iba zo spodnej casti sedacky tvrdsim molitanom podlozit sedaciu cast, ta sa zdvihla a bocne vedenie tym padom nie je take vysoke......vyzera velmi pohodne,zajtra ju montujem do auta,dufam ze probem s tlacenim bocnic do stehna je vyrieseny
 
@PETO ahoj! to znamená, že tímto způsobem se to dají vyřešit i ventilované sedačky? jestli to teda chápu správně - tak se to tam cpe zespodu a nezasahuje se tím pádem vůbec do horní části čalounění, kde je perforace?
brzy mě to bude čekat taky, protože ty sedačky jsou utrpení :D
 
@PETO ahoj! to znamená, že tímto způsobem se to dají vyřešit i ventilované sedačky? jestli to teda chápu správně - tak se to tam cpe zespodu a nezasahuje se tím pádem vůbec do horní části čalounění, kde je perforace?
brzy mě to bude čekat taky, protože ty sedačky jsou utrpení :D
AHOJ......ANO, MNE TO TAM NAPCHAL ODSPODU,AJ MI TO VYSVETLOVAL PREDTYM,AKO TO BUDE ROBIT, TAKZE ZIADNY ZASAH DO ELEKTRIKY ALEBO MECHANIKY.PROSTE MEDZI PRUZINAMI A POVODNYM MOLITANOM PRIBUDLA DOLE JEDNA VRSTVA,KTORA CELY SEDAK ZODVIHLA A BOKY SA AKOBY ZNIZILI.
JEDNODUCHSIE TO ASI ANI NEJDE SPRAVIT A VYZERA TERAZ TA SEDACKA OVELA POHODLNEJSIE....ALE ODSKUSANA BUDE AZ ZAJTRA.......
KED SOM CALUNIKOVI NECHAVAL SEDACKU,POVEDAL.....MUSIM TO UROBIT TAK, ABY STE BOLI VY SPOKOJNY A MNE ABY SA TO PACILO.......TEN JEHO PRISTUP MA DOSTAL.
 
AHOJ......ANO, MNE TO TAM NAPCHAL ODSPODU,AJ MI TO VYSVETLOVAL PREDTYM,AKO TO BUDE ROBIT, TAKZE ZIADNY ZASAH DO ELEKTRIKY ALEBO MECHANIKY.PROSTE MEDZI PRUZINAMI A POVODNYM MOLITANOM PRIBUDLA DOLE JEDNA VRSTVA,KTORA CELY SEDAK ZODVIHLA A BOKY SA AKOBY ZNIZILI.
JEDNODUCHSIE TO ASI ANI NEJDE SPRAVIT A VYZERA TERAZ TA SEDACKA OVELA POHODLNEJSIE....ALE ODSKUSANA BUDE AZ ZAJTRA.......
KED SOM CALUNIKOVI NECHAVAL SEDACKU,POVEDAL.....MUSIM TO UROBIT TAK, ABY STE BOLI VY SPOKOJNY A MNE ABY SA TO PACILO.......TEN JEHO PRISTUP MA DOSTAL.

Ahoj. Mám obdobný problém. Mohl bys prosím napsat kde jsi to byl řešit a jak to zabralo? Moc díky
 
Ahoj, taky by mě zajímalo, jestli už jsi to s úspěchem odzkoušel. A případně co je to za molitan, třeba by jsme si tak mohli všichni svoje Mazdy opravit, když výrobce na nás kašle :-(
 
Ahoj, taky by mě zajímalo, jestli už jsi to s úspěchem odzkoušel. A případně co je to za molitan, třeba by jsme si tak mohli všichni svoje Mazdy opravit, když výrobce na nás kašle :-(

cau..........co je to za molitan ani len netusim
sedi sa v tom uplne pohodlne,nemusim sa stale mrvit a hladat si miesto....sadnem a idem
 
cau..........co je to za molitan ani len netusim
sedi sa v tom uplne pohodlne,nemusim sa stale mrvit a hladat si miesto....sadnem a idem
Ahoj, moc díky za odpověď. Podívej klidně sem dej odkaz na tu firmu. Zkusím nějakou u nás v Praze a okolí ale kdyby nebylo zbytí tak klidně vyrazím i k Vám :). Je to pro mě fakt velký problém.
 
ten pan co mi to robil, je uz na dochodku, skusim sa ho spytat ci mozem postupit jeho cislo dalej......uz sa moc nehrnie do novych zákaziek, stale vsak nieco robi.....ale ak mozem poradit.......

JA SOM HLADAL MOZNOSTI ASI ROK, NECHCEL SOM SA USPOKOJIT S TOU SKUR....NOU SEDACKOU.....calunikov bolo vela,len sa im do toho nechcelo,zdalo sa im to komplikovane. az tento stary pan to spravil uplne jednoducho,ako som uz spominal.
cely zivot robil calunika v nitrianskom divadle, asi preto ta kreativita.
mozno teda ak najdes nejakého calunika a predlozis mu konkretny navrh....nech to rovnomerne vypcha odspodu.....mozno ich osvieti genialita jednoduchosti.
pocitaj vsak s nutnostou vybratia sedadla s auta .....ale to je otazka 5 minut
daj vediet ci pochodis

v kazdom pripade dnes vecer brnknem tomu môjmu majstrovi, ci by sa dal na ,,zahranicnu,, kooperaciu

cau
 
ten pan co mi to robil, je uz na dochodku, skusim sa ho spytat ci mozem postupit jeho cislo dalej......uz sa moc nehrnie do novych zákaziek, stale vsak nieco robi.....ale ak mozem poradit.......

JA SOM HLADAL MOZNOSTI ASI ROK, NECHCEL SOM SA USPOKOJIT S TOU SKUR....NOU SEDACKOU.....calunikov bolo vela,len sa im do toho nechcelo,zdalo sa im to komplikovane. az tento stary pan to spravil uplne jednoducho,ako som uz spominal.
cely zivot robil calunika v nitrianskom divadle, asi preto ta kreativita.
mozno teda ak najdes nejakého calunika a predlozis mu konkretny navrh....nech to rovnomerne vypcha odspodu.....mozno ich osvieti genialita jednoduchosti.
pocitaj vsak s nutnostou vybratia sedadla s auta .....ale to je otazka 5 minut
daj vediet ci pochodis

v kazdom pripade dnes vecer brnknem tomu môjmu majstrovi, ci by sa dal na ,,zahranicnu,, kooperaciu

cau
Paráda. Díky moc! :)
 
A co kdyby ten šikovný pan čalouník pro nás jen nastříhal ten potřebný molitan, my si jej od něj koupili a udělali si to sami? Myslím je nás tu spousta zručných a nemusíme řešit cestu na Slovensko a ani by jsme pána na důchodě nezavalili hromadou práce ;) Je to jen nápad. Zkusíš se PETO zeptat i na toto?
 
priznam sa chlapi, trochu som na Vas ,,zapomnel,,......od nedele odchadzam na dovolenku a po 1.9. som znovu doma.
davam Vam cestne pionierske, ze sa ozvem.....čau
 
Ahoj pionier, žiješ?;) Chápu, že každý má svých starostí dost, tak se dovoluju po měsíci zase připomenout s řešením našich nepohodlných sedáků
 
Ahoj pionier, žiješ?;) Chápu, že každý má svých starostí dost, tak se dovoluju po měsíci zase připomenout s řešením našich nepohodlných sedáků
zajtra mu brnknem a ak ho zastihnem doma / kedze je dochodca ,tak velice pravdepodobne /, urcite za nim zabehnem, mam to len nejakých 10 km
čestné pionierske
 
Ahoj pionier, žiješ?;) Chápu, že každý má svých starostí dost, tak se dovoluju po měsíci zase připomenout s řešením našich nepohodlných sedáků

čau chlape
tak bol som dnes pozret za calunikom........
odkazuje nasledovne....
1./vie si to pomaly opatrne upravit aj laik, demontovat sedacku a pomaly tam natlacat molitan odspodu
on ako profik demontoval aj plastove boky, potom to ide ovela jednoduchsie.
hrubku molitanu u mna pouzil cca 4 cm, tuhost molitanu je na vybere kazdeho, vraj treba odskusat.
ak by ti neslo tam natlacit cely potrebny format molitanu, nie je problem ak ho tam vyskladas po castiach.
2./ usmieval sa, ze to je podobne,ako by sa on pytal hodinara,ako si ma opravit hodinky,ale drzi palce.
ma urcite pravdu v tom, ze vsetko je to o skúsenostiach.
3./ odkazuje tiez, ze kusok od nas je termalne kupalisko Polny Kesov......mate prist na kratku dovolenku a do 24 hod. ti to upravi.

tak sa rozhodni,
čau,
daj vedet či ti pomohli moje rady resp. rady pana čalunika.
ak sa rozhodnes pre alternativu 3....dam ti adresu
 
@PETO ahoj! to znamená, že tímto způsobem se to dají vyřešit i ventilované sedačky? jestli to teda chápu správně - tak se to tam cpe zespodu a nezasahuje se tím pádem vůbec do horní části čalounění, kde je perforace?
brzy mě to bude čekat taky, protože ty sedačky jsou utrpení :D
dnes som si bol u pana calunika prebrat ,,upravenu,, sedacku......vyzera to super, stacilo iba zo spodnej casti sedacky tvrdsim molitanom podlozit sedaciu cast, ta sa zdvihla a bocne vedenie tym padom nie je take vysoke......vyzera velmi pohodne,zajtra ju montujem do auta,dufam ze probem s tlacenim bocnic do stehna je vyrieseny
 
Back
Top